Skocz do zawartości

Wiza Rodzinna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem pierwszy raz na forum, także z góry przepraszam jeśli umieszczam temat w złym dziale.

Otóż, moja sprawa wygląda tak, że około 12 lat temu mojej mamy siostra(KTÓRA JUZ BYŁA OBYWATELEM USA) złożyła"podanie" o wize na połączenie rodzin, no i pare dni temu przyszły do niej jakieś papiery z NVC, że wszystko jest pozytywnie rozpatrzone, że musi zapłacić za cos 88$ i odesłać im wszystkie aplikacje z danymi osób, które mają dostać wize. No i chyba trzeba czekac.. Ale moje pytanie dotyczy tego, że ja z mamą dostane wizę,zieloną karte, ale co z moim mężem? Czy jest jakiś sposob aby go tam ściągnąc? Bo nie wyobrażam sobie,żebym miała go tu zostawić i wyjechac tam, dostać zieloną karte i zostać. A wiem, że jeśli będę przebywać więcej w Polsce niż tam w czasie gdy bede miala zieloną karte, odbiorą mi ją. Więc co powinnam zrobic? Proszę o pomoc, bo wszyscy na okolo się ekscytują,że sie udało, ale niewiemy co mamy zrobić z tym fantem? Co z mężem? Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 ile Ty masz lat bo jak powyzej 21 to nic dla Ciebie z zielonej karty nie bedzie

inna sprawa ze jesli to jest w innych kategoriach mozliwe to moze tez byc tutaj ze mozna taka osobe dolaczyc ale musisz to sprawdzic w Ambasadzie lub tez u dobrego prawnika jak kto moze byc z Twoim mezem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a umiesz jezyk:

http://travel.state.gov/visa/bulletin/bulletin_5113.html

tak wiec podpadacie pod ta kategorie tzn 4 tzn Ty i Twoja mama

I teraz musisz sie dowiedziec ,mozna popisac po roznych portalach,poczytac czy jak byscie dolaczyli Twojego meza to czy by On tez dostal wize

bo tak jest jak dziecko czeka na GC i leci do rodzica a w tym czasie zmienia mu sie stan cywilny i ten maz-zona moze leciec razem z ta osoba co jest sponsorowana jako wolna-wtedy jej sie zmienia kategorie ale nadal sa rozpatrywane papiery

Jak narazie nie znam-nie spotkalem sie z taka sprawa jak Twoja ...

a co do tych 21 lat to tez musisz sprawdzic jak kto jest z tzw zatrzymaniem czasu dla Ciebie i czy jak bedziesz miec 21 lat lub wiecej na rozmowie to czy dostaniesz GC

Jesli by sie nie udalo Twojemu mezowi dostac wizy na pobyt staly a Ty bys dostala to mozes dla niego zlozyc papiery na staly pobyt ale wtedy bedzie w tej kategorii czekal:

Second: Spouses and Children, and Unmarried Sons and Daughters of Permanent Residents: 114,200, plus the number (if any) by which the worldwide family preference level exceeds 226,000, and any unused first preference numbers:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Może się udac odrazu? ok, dzięki bardzo za pomoc, pozdrawiam :)

ta dyskusja tutaj jest bez sensu, bo Ty juz sie nie kwalifikujesz na wize imigracyjna, bo jestes mezatka. Tym bardziej nie kwalifikuje sie Twoj maz. Kiedy obywatel USA sponsoruje swoje rodzenstwo to to rodzenstwo jest sponsorowane ze swoimi wspolmalzonkami i niezonatymi dziecmi. Gdybys miala lat mniej niz 21 i byla stanu wolnego - wtedy dostalabys wize wraz z mama (badz jesli Twoj wiek dla USCIS zatrzymalby sie na wieku 21 lat). Jesli jestes mezatka wtedy traktuje sie Ciebie jako osobna rodzine a nie dziecko (nawet jesli masz mniej niz 21 lat). Twoja Ciocia nie moze sponsorowac swojej "niece", bo nie ma takowej kategorii sponsorowania - czyli osobna petycja na Ciebie nie wchodzi tu w gre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...