Skocz do zawartości

Wiza Rodzinna


Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję bardzo, więc wszystko się wyjaśniło. A jeszcze mam jedno pytanie, bo ta ciotka ktora to sponsoruje ma 2 siostry i teraz wiem,ze ja jako dziecko jednej nie dostane wizy, ale dziecko drugiej tez nie ma ukonczonych 21 lat,lecz ona jest juz zareczona(planują ślub) i w jej imieniu pytam, czy jesli ona wyjedzie,dostanie zielona karte,musi skladac wniosek od nowa dla narzeczonego-on nie ma ob amerykanskiego tylko pl, wiec jak mozna ich polaczyc? aby obydwoje zamieszkali w USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz o tej 2 osobie:

Gdybys miala lat mniej niz 21 i byla stanu wolnego - wtedy dostalabys wize wraz z mama (badz jesli Twoj wiek dla USCIS zatrzymalby sie na wieku 21 lat). Jesli jestes mezatka wtedy traktuje sie Ciebie jako osobna rodzine a nie dziecko (nawet jesli masz mniej niz 21 lat). Twoja Ciocia nie moze sponsorowac swojej "niece", bo nie ma takowej kategorii sponsorowania - czyli osobna petycja na Ciebie nie wchodzi tu w gre.

i teraz tak ta osoba moze byc zareczona-niech sie tym nie chwali w urzedzie, musi wjechac jako stanu wolnego do USA,nie radze brac slubu,isc jako wolna i tak wjechac na teren USA a potem skladac papiery na swojego meza bo sie postrada tak GC ,,bo ma wjechac jako wolna osoba ...

a jak wleci to potem wezmie slub ,zlozy papiery na swojego meza i potem zalezy jak beda kolejki to maz dostanie GC za 2-3 lata ..a i powinna -powinien sie kwalifikowac na GC

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo, więc wszystko się wyjaśniło. A jeszcze mam jedno pytanie, bo ta ciotka ktora to sponsoruje ma 2 siostry i teraz wiem,ze ja jako dziecko jednej nie dostane wizy, ale dziecko drugiej tez nie ma ukonczonych 21 lat,lecz ona jest juz zareczona(planują ślub) i w jej imieniu pytam, czy jesli ona wyjedzie,dostanie zielona karte,musi skladac wniosek od nowa dla narzeczonego-on nie ma ob amerykanskiego tylko pl, wiec jak mozna ich polaczyc? aby obydwoje zamieszkali w USA?

Przykladowy scenariusz:

Panna Kowalska nie wychodzi za maz - dostaje green card (wraz z mama jako niepelnoletnie dziecko)- wlatuje do USA - wraca do Polski - bierze slub/wychodzi za maz - wraca do USA - sklada petcje na meza - przy odrobinie szczescia maz bedzie czekal na green card okolo 1-1,5 roku (zaleznie od visa bulletin)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę jesteście swietni. Ślicznie dziękuję.

A jeszcze chcialam sie o cos spytac, a mianowicie jesli kuzynka wyleci do Usa, otrzyma zieloną karte czy ma obowiazek mieszkac juz w USA? oczywiscie mozna przyleciec do Polski,ale chodzi jej bardziej o to, aby poleciec tam na pare miesiecy gdy otrzyma wize i wrocic tu do narzeczonego aby moc spokojnie planowac slub. Wiec czy moze wiecej przebywac w Polsce niz w USA? Bo my sie tu nie orientujemy jak to jest,gdy otrzyma sie zielona karte. Czy mozna miec zielona karte i przebywac i mieszkac w Polsce i latac sobie tam "kiedy sie chce i na ile sie chce"?

A jesli pozniej wrocilaby tu aby wziac slub, pozniej musialaby wrocic do USA i uzyskac obywatelstwo aby sciagnac meza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma obowiazku mieszkac ale urzadnik-urzad nie ma obowiazku jej ta karte utrzymac i jak bedzie sobie tak latac to raz obywatelstwa nie dostanie a i GC sie postrada szybko bo GC to nie wiza turystyczna

poczytaj tematy w dzialach emigracja oraz zielona karta,pare tyg temu troche o tym pisalimsy czym sie takie cos moze skonczyc jak sobie latasz jak turystka z GC

moze przyleciec na dluzej do Polski ale musi miec tzw bialy paszport lub tez moze przyleciec,zaplanowac slub,wziasc go i wrocic szybko do

ta kuzynka nie musi miec obywatelstwa aby zlozyc papiery na meza,,pisala juz Karina ze przy dobrych wiatrach moze takie cos On otrzymac po 1,5-2 latach oczekiwania\\

poczytaj strone ktora Ci podalem ,strone rzadowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...