Skocz do zawartości

Zielona Karta


moli71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,wiec tak przesiedzialm wize turystyczna,dlatego obawiam sie ze moge miec problemy i oczywiscie to ze nie znam bardzo jezyka angielskiego i napewno na interwiu potrzebowalabym tlumacza,czulabym sie bardziej komfortowe,tymbardziej ze pytania sa czasami bardzo podchwytliwe.Myslalam o tym zeby skorzystac tylko z pomocy adwokata w wypelnieniu papierow,bo wiem ze trzeba to zrobic bardzo skrupulatnie,ale nie wiem czy jesli nie bedzie mnie reprezentowal adwokat to czy moge zarzadac tlumacza.Moze ktos z Was mial podobny przypadek i moze mi poradzic.Jesli nie bede miala adwokata to od czego mam zaczac,wiem ze jest tego pelno na tym forum,ale bede wdzieczna za informacje.Pozdrawiam serdecznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moli jak ja mialam interview ,to w poczekalni z nami byli inni oczekujacy na rozmowe i widzialam ,jak kobieta ktora przyjmowala od nas dokumenty pytala jednego z oczekujacych czy potrzebuje tlumacza on powiedzial ze nie,nie wiem na jakiej to dziala zasadzie,ale nam nikt tego nie proponowal.dodam ze ten pan byl czarnoskory moze dlatego???? chociaz jak dla mnie to chyba bez znaczenia jaki kto ma kolor skory.Nie mniej jednak widzialam,ze mase osob bylo z adwokatami nie wiem tylko czy byli jako tlumacze swoich klientow,czy poprostu jako adwokaci w sprawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gocharynka cos miala podobnego i do niej sie zwroc moli z takim pytaniem o tlumacza

zuzia masz racje ze potrzebny jest rozsadek ale i szczescie

moli kiedys podawalem strony www gdzie mozesz znalesc adwokata,pomoc w pewnych sprawach i to bylo na stronie dep.sprawiedliwosci,,moze ktos Ci ten post-temat odszuka bo ja nie mam za duzo teraz czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi sly o szczescie,tu chyba dzialal zdrowy rozsadek,bo jesli ktos mi opowiada "cuda wianki"na dzien dobry i gwarantuje mi zalatwienie sprawy w pare miesiecy,to wierz mi dziekuje takiej osobie za wspolprace,bo zaden szanujacy sie prawnik nie gwarantuje ci pozytywne zalatwienie sprawy.oni nie sa cudotworcami i trzeba miec to na uwadze.Jezeli ma sie jakies "ale" to idzie sie na konsultacje do 2 ,albo i 10 prawnika,lepiej stracic pare stowek,anizeli pare lub kilkanascie tysiecy $$$.Karina kiedys bodajze pisala w jakims poscie,ze jezeli nie mamy pewnosci co do adwokata,to zawsze mozna go sprawdzic na AILA I jeszcze jedno prawnik od wszystkiego to prawnik od niczego,a co do zaufania to nie ufam nikomu w 100% ufam tylko sobie:)

Nie do konca tak, ale .. AILA jest stowarzyszeniem, gdzie kazdy moze sie zapisac a nie musi; sama przynaleznosc do AILA nie gwarantuje, ze ktos jest prawnikiem imigracyjnym (bo tam placisz skladke i jestes na liscie) ani AILA nie gwarantuje, ze ktos jest dobrym adwokatem itd. Co wiecej - wielu z nas adwokatow imigracyjnych nie nalezy do AILA z prostych przyczyn; jedna z nich jest to, ze jesli jestes w AILA to za konsultacje nie powinnam brac wiecej niz $100. Ciezko wyobrazic sobie, zebym siedziala z kims przez 2 h za $100, a nie powiem komus zeby sobie poszedl jesli ten ktos ma pytania - i taka sama jest postawa wielu prawnikow, ktorzy sa np. profesorami na uniwersytetach itd. Inna rzecz, ze oprocz tego, ze placisz skladke to w AILA nie masz nic - no moze seminaria typu: jak przedluzyc wize turytyczna.. Przepraszam bardzo, ale skoro jestem adwokatem imigracyjnym to taki temat jest dla mnie chlebem powszednim.. a ze immigration law jest "zarobkowe" to nie dziwne jest, ze sa seminaria na tego typu poziomie, jesli do AILA wstepuje ktos kto cale zycie zajmowal sie bankructwami, ale nie ma klientow a z czegos trzeba zyc.. albo ktos "specjalizuje sie" we wszystkim: sprawy imigracyjne, rozwody, bankructwa, wypadki, sprzedaze domow itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pytano, czy potrzebuje tlumacza, gdy oddawalam "zaproszenie" na interview. A potem jeszcze urzednik imigracyjny mnie pytal tuz przed rozpoczeciem interview.

generalnie lepiej aby przyjsc ze swoim tlumaczem. Bardzo czesto mamy przekladane interview jesli nie ma tlumacza (ze nie wspomne, ze urzednikow czasem doprowadza to do szewskiej pasji kiedy musza szukac tlumaczy przez telefon itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,wiec tak przesiedzialm wize turystyczna,dlatego obawiam sie ze moge miec problemy i oczywiscie to ze nie znam bardzo jezyka angielskiego i napewno na interwiu potrzebowalabym tlumacza,czulabym sie bardziej komfortowe,tymbardziej ze pytania sa czasami bardzo podchwytliwe.Myslalam o tym zeby skorzystac tylko z pomocy adwokata w wypelnieniu papierow,bo wiem ze trzeba to zrobic bardzo skrupulatnie,ale nie wiem czy jesli nie bedzie mnie reprezentowal adwokat to czy moge zarzadac tlumacza.Moze ktos z Was mial podobny przypadek i moze mi poradzic.Jesli nie bede miala adwokata to od czego mam zaczac,wiem ze jest tego pelno na tym forum,ale bede wdzieczna za informacje.Pozdrawiam serdecznie:)

kazda sprawa jest inna - jesli nie wiesz jak wypelnic dokumenty to lepiej skorzystac z pomocy fachowej niz "zawalic" sprawe. Nie ma wielu adwokatow, ktorzy podejma sie TYLKO wypelnienia dokumentow - raczej kazdy z nas bierze cala sprawe (jesli nie wiecie o co chodzi to chodzi o pieniadze..)

Tlumacza zawsze masz prawo przyprowadzic ze soba. Jesli urzednik powie, ze da Ci innego tlumacza - wtedy nie ma sprawy, ale masz prawo aby byc tlumaczona podczas interview.

Pytania na interview sa rozne, bo sa rozne sytuacje, rozni urzednicy itd. Generalnie, tak jak ja to zauwazylam, jesli ktos ma dobrze wypelnione dokumenty to juz samo spojrzenie na sprawe jest inne; jesli sa bledy to urzednicy czesto sie denerwuja, odwlekaja podjecie decyzji itd. Powodzenia :))

Aha, dokumenty moze Ci wypelnic adwokat z innego stanu - przesyla Ci wszystko poczta, Ty podpisujesz i gotowe. Wazne zebys sie czula komfortowo z adwokatem, bo to jest podstawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!Karina dziekuje Ci bardzo za informacje,rzadko bywalam na forum i bardzo nie jestem zorientowana,ale wnioskuje ze jestes adwokatem i pomagasz wielu ludziom,chcialam zapytac czy prowadzisz sprawy w stanie NY.Pozdrawiam serdecznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...