Skocz do zawartości

Zielona Karta - Rozwod


aneczka_

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialabym sie dowiedziec jak to jest z ta zielona karta. Jak sie pierwszy raz dostaje (po slubie) to na 2 lata jest? a co po tych dwoch latach dostaje sie nowa i na ile? gdybym sie rozwiodla w przeciagu tych dwoch lat to jest szansa ze dostane zielona karte (po tej pierwszej) mimo ze jestem rozwiedziona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dwoch latach musisz udowodnic ze jestescie nadal malzenstwem, do wniosku o przedluzenie beda potrzebne wspolne dokumenty, podatki itp

jest mozliwosc przedluzenia warunkowej GC po rozwodzie ale jest to skomplikowane, trzeba udowodnic ze malzenstwo bylo zawarte w dobrej wierze

poczytaj wiecej na forum visajourney.com na forum lifting conditions

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneczka jeszcze raz napisze i trzymaj sie swoich podobnych tematow a nie zakladaj nowych takich samych,dziekuje

i teraz tak,,po 2 latach powinnas otrzymac na 10 lat wazna GC

co jest wazne a wiele osob nie zdaje sobie z tego sprawy ze mozesz byc gnebiona psychicznie-fizycznie a ten niby maz powie ze powinnas byc z nim aby nie utracic GC

jesli do takich form przemocy dochodzi to sa rozne organizacje,policja gdzie sie takie cos zglasza i jesli potem przedluza sie GC to takie cos wysyla ze malzenstwo bylo zawarte w dobrej wierze ale po aktach przemocy musialo sie rozpasc i muscie byc oddzielnie

O tym tez powie dobry adwokat jak kto zrobic

a jak bylo prawie wszytsko ok -prawie bo jednak sie rozpadlo malzenstwo to pozostaje pokazac przed urzedem ze chcialo sie dobrze-ze ma sie wspolne rachunki a wyszlo jak wyszlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty tak caly czas o tym rozwodzie?

Piszesz ze maz sie oswiadczyl w Polsce i ze bylas na kursie jezykowym teraz czas na interview a ty ciagle o tym rozwodzie.Juz kilka tematow o tym bylo.

Skoro chcesz sie rozwiesc to po co w ogole isc na rozmowe o zielona karte...

tak sie pytam na przyszlosc :) no bo nigdy nie wiadomo czy moj maz nie okaze sie psycholem po roku haha. ale poki co jestem szczesliwa :) dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was !potrzebuje porady.obecnie jestemw NJ poznalam tutaj kolezanke(polka na 2letniej zielonej karcie,mazpolak maobywatelstwo amerykanskie).jest obecnie w ciazy(5miesiac).Nie pracuej gdyz zwolnili ja z poracy. Utrzymywal ja maz. Wszytsko bylo ok az niedawno mezowi sie odwidzialo i przestalo mu kompletnie zalezec. Wyrzucil ja z domu tzn. ma sie wyprowadzic do konca tyg. I teraz pytanie co ona ma robic?do jakich instytucji sie zglosic? czy straci zielona karte? przeciez tak nie moze byc musi ja chronic prawo.Pomozcie!!!Bardzo pilne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puma pytanie to czy ta osoba zna jezyk angielski oraz czy ma kolo siebie dobre osoby

bo jest wiele organizacji ktore moga i pomagaja takim osobm-mozna tez isc na policje i tam maja wykaz takich organizacji:

http://www.now.org/

http://www.ncadv.org/

co do GC to zalezy czy ma Ona wspolne rachunki,miala,o co ja pytali za 1 razem na rozmowie,jak przyleciala do USA,czy byla nielegalnie ...czy np zwroci sie do organizacji z problemem swoim

bo nie straci odrazu GC jak ja maz wyzuci ale moze stracic przy staraniu sie o stala GC ale wiele razy pisalismy ze przy podobnych przypadkach taka osoba ma pokazac ze zostala wyzucona oraz ze malzenstwo rozpadlo sie i ze slub nie byl na papiery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...