Skocz do zawartości

Zielona Karta - Rozwod


aneczka_

Rekomendowane odpowiedzi

fakt to jest szok i nie dowierzanie ale jesli chce uzyskac pomoc,chce utrzymac GC to nie ma innego wyjscia jak cos robic

moze to nie byc zbyt latwe i jesli mozesz to pilotuj ja ,badz z nia jak mozesz i ile mozesz..niech u Ciebie czuje wsparcie

np przy kosciolach roznych wyznan mozna otrzymac pomoc,nie ma tak -nie powinno byc ze jestes innego wyznania to ma sie nie pomagac...

poszukaj tez w jej okolicy czegos co jej pomoze

potrzebny bedzie tez pomoc prawna jak z opieka i lozenie na dziecko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was !potrzebuje porady.obecnie jestemw NJ poznalam tutaj kolezanke(polka na 2letniej zielonej karcie,mazpolak maobywatelstwo amerykanskie).jest obecnie w ciazy(5miesiac).Nie pracuej gdyz zwolnili ja z poracy. Utrzymywal ja maz. Wszytsko bylo ok az niedawno mezowi sie odwidzialo i przestalo mu kompletnie zalezec. Wyrzucil ja z domu tzn. ma sie wyprowadzic do konca tyg.

Małżonek nie ma prawa wyrzucać jej z domu, niezależnie od tego kto kogo utrzymywał.

I teraz pytanie co ona ma robic?do jakich instytucji sie zglosic?

Na policję. Skontaktują ją z tzw. social worker.

czy straci zielona karte?

Niekoniecznie. Wiele zależy od konkretnej sytuacji. 1. Jest coś takiego jak VAWA. 2. Jeśli mąż wniesie sprawę o rozwód to koleżanka zaraz po rozwodzie musi złożyć papiery o 10-letnią GC. Koleżanka musi skontaktować się z prawnikiem imigracyjnym i dowiedzieć się jakie ma opcje.

przeciez tak nie moze byc musi ja chronic prawo.

Jak wyżej - zależy od konkretnej sytuacji. Pamiętaj że znasz tylko jedną wersję wydarzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elmo policja powinna jest wskazac miejsce-organizacje gdzie moze znalesc pomoc,jakas porade nawet prawna w takich sprawach w tych organizacjach

inna sprawa gdzie Ona mieszka?>w jakims wiekszym miescie czy gdzies na uboczu?

takie cos znalazlem :

http://www.kentlaw.edu/depts/cso/students/....html#nonprofit

mozna cos podobnego znalesc na tej stronie

http://www.justice.gov/

pisac tez mozna tam o namiary do organizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...