Skocz do zawartości

Pieczatka W Paszporcie


MilenaV

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy po pomyslnie zakonczonym Interview o zielona karte jest wbijana do paszportu jakas pieczatka z ktora mozna na drugi dzien wyleciec do Polski?

Czy trzeba czekaz az ma sie karte w reku zeby wszystko bylo ok.

Pytam bo musze sie zorientowac z urlopem

Dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...ntering_us.html

Jaka jest procedura na granicy USA?

Wizę należy przekazać urzędnikowi imigracyjnemu na granicy, który po jej otrzymaniu wręczy podróżnemu do wypełnienia formularze do ubiegania się o kartę stałego rezydenta, tzw. zieloną kartę. Karta zostanie przesłana pocztą na adres wskazany przez podróżnego jako docelowy w USA.

Paszport podróżnego zostanie ostemplowany pieczątką informującą, że uzyskał on prawa stałego rezydenta i oczekuje na tzw. zieloną kartę. Paszport z pieczątką i wizą imigracyjną służy stałemu rezydentowi jako tymczasowy dowód tożsamości (t.j. jako tymczasowa zielona karta) przez rok od daty wjazdu do USA.

Co zrobić jeśli zamierzam opuścić USA przed otrzymaniem zielonej karty?

Osoby planujące opuścić USA przed otrzymaniem zielonej karty, mogą wrócić do Stanów Zjednoczonych na podstawie pieczątki w paszporcie. W przypadku gdy pieczątka straci ważność podczas pobytu podróżnego za granicą, należy zwrócić się do Ambasady lub Konsulatu USA. Pytania dotyczące zielonych kart powinny być kierowane do Urzędu Imigracyjnego (USCIS) własciwego dla miejsca zamieszkania w USA. Osoby przebywające w Polsce mogą kontaktować się z Public Liaison Unit w Ambasadzie w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz AOS na terenie USA prawda? Kiedys pieczatke wbijali do paszportu, teraz juz nie, ale jesli poprosisz urzednika to moze sie uda. Zielona karta powinna przyjsc okolo 2-3 tygodnie po interview. Chyba najlepiej z planowaniem urlopu zaczekac do momentu kiedy bedzie miala pewnosc, ze zostalas approved. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialam interview 2 tygodnie temu w Garden City, NY. Dostalam taka wlasnie pieczatke, wazna przez rok. I na jej podstawie moge spokojnie teraz latac poza USA, czy podejmowac prace.

Robisz AOS na terenie USA prawda? Kiedys pieczatke wbijali do paszportu, teraz juz nie, ale jesli poprosisz urzednika to moze sie uda. Zielona karta powinna przyjsc okolo 2-3 tygodnie po interview. Chyba najlepiej z planowaniem urlopu zaczekac do momentu kiedy bedzie miala pewnosc, ze zostalas approved. Powodzenia!

Ja nie prosilam o pieczatke. Urzednik sam mi ja wbil. Mojej kolezance tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi.

Robie AOS tutaj w USA a interview bede miec w Morris Town NJ. Jesli ktos tez tam mial to bardzo bym prosila o taka wiadomosc.

Jesli faktycznie w niektorych miejscach daja a niektorych nie to bede musiala sie sama przekonac.

A ile taka pieczatka jest wazna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jesli jestes pewna ze z interviw bedzie ok to moga z nie twojej winy nie podjac decyzji na interview

u mnie czekali na wyniki z FBI, karta doszla po 6 tygodniach

tak wiec z bookowaniem poczekaj conajmniej do interview, jesli dostaniesz decyzje i pieczatke to lataj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi.

Robie AOS tutaj w USA a interview bede miec w Morris Town NJ. Jesli ktos tez tam mial to bardzo bym prosila o taka wiadomosc.

Jesli faktycznie w niektorych miejscach daja a niektorych nie to bede musiala sie sama przekonac.

A ile taka pieczatka jest wazna?

W Morristown w NJ? Tam nie mozesz miec interview, bo tam nie ma urzedu imigracyjnego.. W NJ mozesz miec interview w Newark badz w Mount Laurel (zalezy pod co podlegasz).

Pieczatka wazna jest rok.

W Newark dostanie pieczatki graniczy z cudem, w Mount Laurel jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...