Skocz do zawartości

Co Zrobić Gdy Dziecko Urodziło Się Przed Dostaniem Zielonej Karty


lolita2231

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanko. Co mam zrobić jestem w tej chwili w Polsce i spodziewam się dziecka. Mój mąż stały rezydent złożył na nas papiery tzn na mnie i na pierwsze dziecko boje się że nie zdąrzę wyjechać do Stanów zanim urodzę drugie dziecko (papiery mamy dostać do pół roku i termin też mam za pół roku). Co wtedy z drugim dzieckiem? znowu trzeba będzie czekać na papiery dla dziecka czy da się coś innego zrobić? pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie dolaczone jesli urzad sie o tym dowie -wysle sie papiery odpowiednie :)

no ale i tak radze zadzwonic do sekcji wizy imigracyjnych i tam sie spytac ze jesli dziecko urodzi sie pare dni przed rozmowa to co wtedy,jesli urodzi sie zaraz po rozmowie to co....itd

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/contact.html

numer jest na samym dole strony do tego dzialu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowo narodzone dziecko będzie dołączone do petycji, także się nie martw.

kurcze ale znowu jest problem bo może uda mi się wylecieć jeszcze póki dziecko sie urodzi i nie wiem teraz czy to zgłaszać że jestem w ciąży czy zostawić tak jak jest. A jest możliwość żeby nie dali zielonej karty? czy jak są złożone papiery to muszą dać wszystkim??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiego czegos jak zgloszenie ze jestes w ciazy to raz

inna sprawa chyba zdajesz sobie sprawe z tego ze jak jestes w ciazy to nikt Ci rtg nie wykona ...wiec z badaniami poczekasz chyba ze powiedza w Ambasadzie ze mozesz miec badania bez rtg ale to sie spytaj pod tym numerem telefonu

jak napisalem wyzej,zadzwon do informacji wizowej pod numer warszawski 22 i tam Ci powiedza co i jak zrobic z pewnymi sprawami

bo jesli rezydence rodzie sie dziecko w Polsce to takie cos jest :

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...on_letters.html

i teraz spytaj sie informacji czy jakbys dostala wize na pobyt staly ale bys nie miala GC w reku to czy dziecko takie cos by dostalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jesli dziecko bedzie chcialo takie cos zrobic i bedzie miec za co to zrobic to moze tak sponsorowac rodzicow a to nie jest takie pewne w kazdym przypadku jakby sie wydawalo..

a ten wiek to 21 lat wiec troche czekania jest jak ma dziecko np 3 lata

najpierw sie zostaje rezydentami a potem obywatelami ,,chyba ze ktos cos znajdzie w prawie i przepisach aby ten czas skrocic na obywatelstwo USA ale to juz zalezy od samych rodzicow co bedzie z obywatelstwem i czy beda sie kwalifikowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze ale znowu jest problem bo może uda mi się wylecieć jeszcze póki dziecko sie urodzi i nie wiem teraz czy to zgłaszać że jestem w ciąży czy zostawić tak jak jest. A jest możliwość żeby nie dali zielonej karty? czy jak są złożone papiery to muszą dać wszystkim??

nie dostaniecie Panstwo wizy jesli jest Pani w dziewiatym miesiacu ciazy - konsulat "poczeka" az urodzi Pani

bo przeciez "wyda sie" przy rozmowie z konsulem - nawet nie trzeba "zglaszac ciazy"

sa rowniez pewne korzysci z porodu w polsce vs usa

mianowicie w polsce porod jest tanszy

i nawet jesli szanowny malzonek ma ubezpieczenie w pracy, ktore i Pania "pokrywa"

to obecna ciaza bedzie traktowana jako "preexisting condition" i ubezpieczalnia nie zaplaci za porod ( ma Pani to jak w banku)

jedynym wyjatkiem jest Medicaid, ktory placi nawet za "preexisting"

pozdrawiam i zycze milej podrozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...