Skocz do zawartości

Waznosc Badan Do Zielonej Karty


puma01

Rekomendowane odpowiedzi

hej przyjechalam na k1.badania w polsce mialam w sierpniu 2009 tutaj mialam wizyte w maju 2010.wiem ze badania sa wazne rok tylko od ktorej daty? czy musze powtarzac wszystkie badania jeszcze raz. ktos mi powiedzial ze nie moze uplynac rok od daty na papierach z wizyty u lekarza w usa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choc bylo to juz prawie cwierc wieku temu to pamietam, ze w peerelu po otrzymaniu "paszportow z klauzula" pojechalem do Warszawy z zona i dzieciakiem ( 24 stopnie mrozu i pamietam date - 24 styczen). Pani doktor zainkasowala w sumie od naszej trojki moje miesieczne dochody netto i powiedziala, ze jestesmy wszyscy zdrowi i nadajemy sie na uchodzcow do Ameryki. Nadmienie, ze zona byla w czwartym miesiacu ciazy, a czteroletni syn cierpial na PTSD po kidnapingu w wykonaniu "misters zub" - choc porwanie trwalo tylko pol dnia jego stan psychiczny nie byl najlepszy. W kazdym razie do przybyciu do USA pod koniec kwietnia od razu zostalismy zabrani na "powtorke" badan lekarskich: TB test, stool test, chest x-ray e.t.c. Oczywiscie test na gruzlice wypadl u calej trojki pozytywnie ( w Polsce byly obowiazkowe szczepienia niemowlat na TB w postaci tzw zywych kultur i przeciwciala krazyly we krwi przez cale zycie). Dlatego tez podano nam - oprocz zony bo sie wywinela z powodu zaawansowanej ciazy - specjalny srodek, ktory mielismy brac przez bodajze 9 miesiecy. Krotko mowiac, od stycznia do kwietnia nie minal rok, a musielismy powtarzac wszystkie badania. Moze obecnie sa inne zasady. To tyle w temacie.

I pozdrowka

Ronald ( zwany rowniez Makdonald)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie test na gruzlice wypadl u calej trojki pozytywnie ( w Polsce byly obowiazkowe szczepienia niemowlat na TB w postaci tzw zywych kultur i przeciwciala krazyly we krwi przez cale zycie).

Mój komentarz jest trochę nie na temat- ale cieszę się, że przypadkiem dowiedziałem się dlaczego mój TB test i wszystkich moich znajomych z Polski i Europy Wschodniej zawsze wychodzi pozytywnie. Zawsze mnie to zastanawiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...