Skocz do zawartości

Zmiana Z F1 Na H4


Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam wazna wize F1 i koncze college, po ktorym chce sie transferowac i od stycznia studiowac na uniwersytecie. Niedlugo biore slub z posiadaczem wizy H1B i zastanawiam sie nad zmiana wizy na H4 zeby placic in state tuition. Chcialabym zlozyc teraz dokumenty do szkoly, a grudniu jak bede w Polsce starac sie o nowa wize. Czy zdazaja sie odmowy wizy H4? Czy rozmowa jest tylko formalnoscia? Czy powinien towarzyszyc mi maz nawet jesli jego wiza jest wazna? Czy w przypadku odmowy moja wiza F1 bedzie nadal wazna? Kolejna sprawa to zmiana nazwiska... nie wiem czy zdaze wymienic paszport. Czy moge isc do ambasady z paszportem wydanym na nazwisko panienskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam wazna wize F1 i koncze college, po ktorym chce sie transferowac i od stycznia studiowac na uniwersytecie. Niedlugo biore slub z posiadaczem wizy H1B i zastanawiam sie nad zmiana wizy na H4 zeby placic in state tuition.

jesli szkola da ci prawo do takowej oplaty to jest to dobry pomysl aby przejsc na H4

Chcialabym zlozyc teraz dokumenty do szkoly, a grudniu jak bede w Polsce starac sie o nowa wize.

tu bym sie zastanowila, bo Ty nie bedziesz mial jeszcze dokumentow, ze masz H4 kiedy bedziesz skladal dokumenty do szkoly (tak zrozumialam Twoja wypowiedz) - szkola ma prawo wtedy zadac oplaty takiej jak od osoby na F-1 - to trzeba by przemyslec krok po kroku..

Czy zdazaja sie odmowy wizy H4?

rzadko, ale sie zdarzaja

Czy rozmowa jest tylko formalnoscia?

roznie - zwykle jest formalnoscia :rolleyes:

Czy powinien towarzyszyc mi maz nawet jesli jego wiza jest wazna?

nie musi Ci towarzyszyc

Czy w przypadku odmowy moja wiza F1 bedzie nadal wazna?

dobre pytanie :P generalnie tak - wiza F-1 powinna byc wazna (jesli oczywiscie masz wazne I-20, masz update w SEVIS (jesli wymagany) i pamietaj, ze jesli bedzie transfer do nowej szkoly to konsulat powinien Ci wkleic nowa promese z nowa nazwa szkoly itd. To jest wazne, bo mialam kilka osob, ktore mialy I-20 z innej szkoly a promese na inna szkole i na granicy byly nieprzyjemnosci... Ale, wracajac do tematu, konsul moze rownie dobrze nie dac Ci wizy badz uniewaznic wize, ktora masz. Czy takie przypadkie sa czesto? Bardzo rzadko jesli mowimy o H4.

Kolejna sprawa to zmiana nazwiska... nie wiem czy zdaze wymienic paszport. Czy moge isc do ambasady z paszportem wydanym na nazwisko panienskie?

nastepne dobre pytanie :( jesli bedziesz zmieniala nazwisko to paszport powinien byc zmieniony, bo i wiza powinna byc na nowe nazwisko. Jesli zostajesz przy panienskim nazwisku to nie powinno byc problemow. Osobiscie nie spotkalam sie zeby dali komus promese na nowe nazwisko jesli przyszedl ze starym paszportem.. moze gdzies kiedys tak sie zdazylo, ale ja nie znam takiego przypadku. Ja bym starala sie zmienic paszport zeby nie dawac dodatkowych powodow do odmowy wizy.

Powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli malzenstwo jest zarjestrowane w USC i jest zmiana nazwiska to paszport musi byc wydany nowy-trzeba wyrobic nowy w innym przypadku anuluja go po pewnym czasie jak beda nowe dane a paszport nie zmieniony,,nowe prawo weszlo w lutym i radze sie o tym dowiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wlasnie zlozylam wniosek o nowy paszport, ale najpierw musze umiejscowic akt slubu a to trwa 3 mies..no i pozniej miesiac czekania na paszport. Chcialam leciec do Polski w grudniu, ale wtedy jeszcze nie bede miala nowego paszportu i nie wiem co robic...

Jak zlozylas wniosek o paszport skoro jeszcze nie umiejscowilas aktu slubu? Wypelnilas na stare nazwisko czy jak? Nie wiem kiedy w grudniu chcesz leciec, na poczatku czy na swieta, ale ja bym na Twoim miejscu starala sie jak najszybciej akt slubu umiejscowic (u mnie nie sledzilam dokladnie jak dlugo to bylo, ale na pewno duzo krocej niz 3 miesiace) i dopiero wtedy skladac wniosek o nowy paszport. Ja robilam w Los Angeles i 2 tygodnie po zlozeniu wniosku przyslali nowy paszport, chyba Fedexem czy jakims takim, wiec nie jest tak zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiejscowienie robilam chyba kiedys w lutym, przyszlo i lezalo. Po paszport nie wybralam sie az kiedys w polowie czerwca i jak mowie, w dwa tygodnie mialam nowy. Robilam to w tym roku, pani R. B) A umiejscowienie robisz przez konsulat czy ktos Ci w Polsce za tym biega? Nie wiem, jak tutaj to moze tak jest dluzej (na stronach konsulatu bylo napisane ktore jest szybciej, teraz zapomnialam), u mnie w kazdym razie odbylo sie to w miare sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos ma kogos kto bedzie biegac za sprawami urzedowymi to takie umiejscowienie nie bedzie trwac dlugo

a jesli chodzi przez Konsulat to moze i trwac 3 miesiace poniewaz to zalatwia USC srodmiescie w warszawie i jak jest duzo takich spraw to dlugo to moze potrwac wiec lepiej to zrobic przez kogos z rodziny takie umiejscowienie ,jesli chca takie cos zrobic i potrafia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...