Skocz do zawartości

Pilne Pytanie: Opłaty Za Rozmowy Skype-stacjonarny


DorotaN

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam serdecznie po raz kolejny,

Znowu zgłąszam się do Was z kilkoma pytaniami:

Czy jeśli wyślę sms-a z Polski do osoby w USA, która ma numer w sieci Amerykańskiej, to czy ta osoba ponosi koszty?

Bo jak rozumiem, to w USA niektóre sieci rządają opłaty za odebranie połączeń przychodzących, ale nigdzie nie udało mi się znaleźć informacji na temat odbierania sms-ów.

I jeszcze jedno pytanie: czy jeśli dana osoba z USA "puści" na moją komórkę polskiego operatora tylko i wyłącznie sygnał, to czy ta osoba będzie musiała uiścić opłatę roaming'ową? (Pytam, bo gdy ja raz zadzwoniłam z komóki na stacjonary to USA, to pomimo faktu, że nikt nie odebrał po drugiej stronie, to została mi naloczona opłata za połączenie).

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do smsów, to nigdy nie słyszałam, żeby były naliczane opłaty dla osób, które odbierają takie wiadomości. Opłata leży po stronie wysyłającego.

A co do połączeń, to mnie nigdy nie zdarzyło się, żeby naliczono mi jakąkolwiek opłatę za nieodebrane połączenie wykonane do innego kraju, więc tu Ci nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Verizon nalicza oplate ($0.20) za kazdego odebranego SMSa, jezeli plan nie obejmuje bezplatnego "tekstowania".

Naprawdę? No to niezły operator.

To może rzeczywiście najlepiej dowiedzieć się u swojego operatora.

Moi znajomi z USA nie skarżyli mi się, żeby ich operator kazał im płacić za smsy ode mnie. Napisałam, że nigdy o czymś takim nie slyszalam, bo nie słyszalam.

Ale widocznie co kraj to obyczaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

Mam pytanie: Czy jeśli ja dzwonię z Polski ze Skype'a do USA na telefon stacjonarny, to czy ta osoba, która odbierze w USA będzie ponosić jakiekolwiek koszty tej rozmowy, czy tylko ja?

Pozdrawiam

Jezeli ty dzwonisz ze skype- do usa ty tylko placisz z konta skype. Jedynie jezeli ktos w usa ma telefon na karte (prepide) jak w polsce POP to placi za odbieranie rozmow zalezy od operatora cos .okolo 7 centow za minute, jezeli ktos ma stacjonarny, czy normalny abonament komorkowy odbira zza free.

Ps jezeli masz zamiar rozmawiac godzinami- wykup w skype ta usluge USA i Kanada za free cos koszt 3$ na miesiac i mozesz dzwonic za darmo!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi znajomi z USA nie skarżyli mi się, żeby ich operator kazał im płacić za smsy ode mnie.

Mieli sie "skarzyc" o jakies $0.20? Pewnie nawet tego nie zauwazyli.

W USA mozna narzekac na zasieg niektorych sieci (nawet w duzych miastach) czy obnizajacy sie poziom profesjonalizmu biur oblugi klienta, ale takie cos?

Ceny uslug komorkowych (szczegolnie w porownaniu do zarobkow) sa zdecydowanie nizsze niz w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...