Skocz do zawartości

Architektura W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w 1. klasie liceum i planuję studia w USA - kierunek - architektura. Niedawno rozpocząłem naukę do SAT, zdawać będę matematykę poziom 1. i 2. oraz fizykę. Uczę się angielskiego od 4 lat, bez problemu czytam gazety w języku angielskim, rozmawiam itd. Mam do was kilka pytań.

1. Są jakieś rankingi college'y ?

2. Jak to jest z pomocą finansową dla studentów zza granicy ?

3. Studiował ktoś z was w USA i mógłby mi pomóc z wyborem college'y ?

4. Jak to jest z prestiżowymi uczelniami (Ivy League), jakie są wymagania dla studentów zza granicy ?

---

Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tu jest jeden ranking. (Jest duzo)

TOP 10 UNDERGRADUATE ARCHITECTURE SCHOOLS

1 Cornell University, Ithaca, N.Y.

2 Syracuse University, Syracuse, N.Y.

3 California Polytechnic State University, San Luis Obispo, Calif.

4 Virginia Polytechnic institute and State University, Blacksburg, Va.

5 University of Texas, Austin, Tex.

6 Kansas State University, Manhattan, Kans.

7 University of Oregon, Eugene, Ore.

8 Rhode Island School of Design, Providence, R.I.

9 Rice University, Houston, Tex.

10 University of Southern California, Los Angeles, Calif.

TOP 10 GRADUATE ARCHITECTURE SCHOOLS (M.ARCH.)

1 Harvard University, Cambridge, Mass.

2 Yale University, New Haven, Conn.

3 Columbia University, New York City

4 Massachusetts Institute of Technology, Cambridge, Mass.

5 University of Texas, Austin, Tex.

6 University of Cincinnati, Cincinnati, Ohio

7 Cornell University, Ithaca, N.Y.

8 Virginia Polytechnic and State University, Blacksburg, Va.

9 University of Virginia, Charlottesville, Va.

10 University of California, Berkeley, Calif.

Pomocy finansowej dla cudzoziemcow jest bardzo, bardzo, bardzo malo. Na publicznych uczelniach praktycznie zero. Co do wymagan, to znajdziesz dolkanie wszystko napisane na stronie internetowej kazdej uczelni. Przewaznie wymagania sa SATy, (czasem ACT, podobny egzamin) TOEFL - egzamin znajomosci angielskiego, przetlumaczony transcript i listy rekomendacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu chcesz studiowac w USA a nie np. w Szkocji ? W Stanach bedziesz obcy, w Szkocji bedziesz swoj. Nie wspominam juz o kosztach. Studia w USA - nawet na stanowych ( publicznych) uczelnach sa kurewsko drogie zas sila przebicia amerykanskich "credentials" w Europie stoi coraz bardziej pod znakiem zapytania i sytuacja bedzie sie pogarszac wraz ze zblizaniem sie USA do "peletonu" krajow trzeciego swiata. Jest oczywiscie (minimalna) szansa "zalapania sie" do pracy w USA po tutejszych studiach ale pierwszenstwo maja zawsze " US residents" i dopiero kiedy na dane miejsce nie ma chetnych, moga przyjac "foreign graduate". Architektura niestety podpada wlasnie pod ten schemat. Jeszcze niedawno inaczej bylo np z "computer science" kiedy amerykanscy pracodawcy zatrudniali absolwentow tutejszych uczelni , ktorzy przybyli na studia z Indii. Teraz chyba i tu cos sie zmienilo i amerykanskie(globalne) firmy przestawily sie na "telecommuting" i obecnie setki tysiecy Hindusow wysylaja pliki ze swoich domow/kompanii w Indiach. Robia to oczywiscie za marne grosze (bo i o to chodzilo). Przy okazji drenuja lokalny rynek pracy, a na tym co pozostalo wymuszaja smiesznie niskie stawki. Moja najmlodsza corka konczy w przyszlym roku "marketing/business adm." i przed ukonczeniem trzeciego roku starala sie o "internship" w Toyota. Z trzech okolicznych uczelni wystartowalo okolo 120 osob ( na JEDEN INTERNSHIP). Musze sie tu pochwalic, ze corka wygrala ten roczny internship, ktory skonczy sie w maju( u lokalnego dealera Toyoty o bardzo dobrej reputacji) i od lipca 2011 ma juz zapewniona prace w biurach glownych ( headquarters) Toyoty w Kalifornii. Ale "foreign students" nie zostali nawet dopuszczeni do aplikowania o ten staz.....

pozdrawiam z Ohio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na stanowych może i mają pierwszeństwo resydenci ale na prywatnych -nigdy czegość takiego nie slyszałam. Na prestiżowych uczelniach przyjmują sporo międzynarodowców bo w rankingach ważną pozycję stanowi diversity.

niestety racja - studia się strasznie drogie. szukaj tylko na prestizowych bogatych i raczej prywatnych uczelniach -oni czasami oferuja stypendium dla WYJATKOWEGO studenta i nie zawsze sa ograniczenia co do rezydentury. na graduate mozna juz znalesc nieco więcej pomocy. ja jestem na PhD i dostaje pełną pomoc finansowa i nie miałam zadnych problemow z akceptacją mojego poziomu wykształcenia z Polski.wiec nic nie jest niemozliwe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj zobacz tez:

http://www.usa.info.pl/board/Americaand39s...ges-t16963.html

oraz

http://www.pso-usa.org/

makdonald samo to ze sie jest w Unii nie czyni kogos swoim w Szkocji ...fakt czesne moga byc inne i dostep do nauki ale reszta pozostaje taka sama na calym swiecie..jedni Cie wezma od razu za swojego a inny znow nie..i nie ma znaczenia ze jestes w Unii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieją jakieś polskie organizacje w Stanach pomagające polskim studentom ?

makdonald słyszałem o Szkocji, brat się tam wybiera na medycynę, ale mnie tam jakoś nie ciągnie, chciałbym spróbować z USA jak się nie uda to zostanę w Polsce.

---

Dziękuję za szybką odpowiedź,

Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z pozostałą częścią USA ?

A moze sam troche pogogluj

http://pgsn.forumco.com/forum~FORUM_ID~3.asp

jesli masz sporo kasy i uwazasz sie za wybitnego kandydata na architekta mozesz sprobowac w bardzo unikalnej wrecz szkole prywatnej do ktorej tylko nieliczni moga uczeszczac

http://www.cooper.edu/ albo jeszcze bardziej dla koneserow i wybitnosci

http://www.taliesin.edu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...