Jump to content

Dziecko W Pl, Rodzice Obywatele Usa


lutek34

Recommended Posts

Mam takie pytanko oboje z żoną mamy podwójne obywatelstwo PL/USA, od 9 lat mieszkamy w Polsce, żona obecnie jest w ciąży i będzie rodzic w Polsce, chciałbym zapytać osób które rejestrowały swoje dzieci w ambasadzie/konsulacie USA jako obywateli USA. Jak to przebiega, szczególnie chodzi mi o sprawę udowodnienia łączności z USA i pobytami w USA? W przeciągu 9 lat ja (ojciec) byłem w USA 5 razy a żona 3 razy. Co jeszcze sprawdzają? Będę wdzięczny za wszelkie info.

Link to comment
Share on other sites

Pan Szanowny jest obywatelem i może opuszczać Stany kiedy chce i na ile chce i nic nie musi nikomu udowadniać, takie podstawowe sprawy naprawdę warto wiedzieć. Pomijając fakt, że nie ilość razy a czas spędzony w US ma znaczenie, ale to w przypadku posiadaczy statusu stałego rezydenta. Informacje na temat obywatelstwa dla Twoich dzieci możesz znaleźć tutaj.

Link to comment
Share on other sites

chyba pracowales legalnie w USA ,tam masz wymienone dyplomy,W2 itd aby pokazac ze byles fizycznie w USA

Oczywiście że pracowałem legalnie z tym że W2 mam do 2006roku, posiadam jeszcze aktualnie dwie karty kredytowe z banków w USA i konto w tamtejszym banku.

Ale czy ktoś tutaj jest na tym forum co przerabiał rejestracje dziecka jako obywatela USA w konsulacie/ambasadzie? Jak to praktycznie przebiega i na co zwracają uwagę?

Link to comment
Share on other sites

Ceregiele z udowodnianiem pobytu w USA są w przypadku, gdy TYLKO JEDNO z rodziców jest obywatelem USA. Was to nie dotyczy.

Proces jest szybki i sprawny. Trzeba wypelnić papierek, załączyć zdjęcia i akt urodzenia dziecka oraz dowody obywatelstwa rodziców (paszporty wystarczą). Certyfikat urodzenia dostaje się, jeśli dobrze pamiętam, od razu do ręki. Do 2 tygodni dziecko będzie miało paszport.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...