Skocz do zawartości

Sponsor A Zarobki , Pomocy


Seba73

Rekomendowane odpowiedzi

Ktos mi dzisiaj napomknal rowniez o tym ze sa jakies polskie organizacje ktore dzialaja przy polskich bankach lub kosciolach i moga pomoc , ale informacja rowniez bez konkretow .

nie slyszalam, zeby jakiekolwiek organizacje przy bankach czy przy kosciolach podpisywaly za kogokolwiek gwarancje. Prawnie takiej mozliwsci nie ma, bo wspolsponsorem musi byc osoba prywatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Karina tutaj moze chodzic o takie cos jak pomoc przy azylach,,i takie cos podobnego bylo ale w latach PRL ze organizacje pomagaly,jesli o to chodzi..

i jak widac na tym przykladzie ze przydaje sie znajomosc jezyka nawet w dobrym podstawowym aby cos odszukac,znalesc i wrazie czego zapytac sie prawnika dlaczego On tego nie widzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za obszerny opis . Jesli chodzi o samego adwokata , to moze ja tak nieprecyzyjnie pisalem , poniewaz potrzebowalem potwierdzenia zupelnie innych informacji ( chodzilo mi o zabezpieczenie w postaci srodkow na koncie ) a wiekszosc z wypowiadajaych sie uznala to za najwazniejszy temat . Adwokat od poczatku mowil mi , ze najlepszy jest joint sponsor i tego sie trzymal , dlatego probowalem szukac u was potwierdzenia o innych mozliwosciach . Jaka jest moja sytuacja ? Ojciec jest obwyatelem , jestem przez niego sponsorowany wraz z moja zona i dwojgiem dzieci .Przebywamy w USA i tu przechodzimy cala procedura . Wszystko juz wyslalismy , bylismy na odciskach i urzad przyslal nam tylko pismo odnosnie niewystarczajacych dochodow sponsora. W tym samym czasie jest rowniez sponsorowana moja siostra z rodzina i jest nas za duzo do jednego sponsora . Dlaczego nie mozemy znalesc zastepczego sponosra? nie wiem ! Pytalismy kogo sie dalo i kazdy zaslania sie jakimis problemami , a to ze gdzies cos zatail , a to mial bankructwo kilka lat temu , a to znowu ze ma dom i sie o niego martwi , albo ze ma rodzine i wrazie gdyby nam sie noga posliznela to co on zrobi , albo poprostu nie ma ktos odpowiedzniego dochodu . Czasy sa ciezkie i to chyba jedyny powod , ze ludzie sie boja . Nie wiem ... Ojciec moj nie ma tu domu , bo zainwestowal w Polsce , myslelismy o zabezpieczeniu na koncie , ale jak wynika z powyzszy informacj nie jest to proste. Czy pozostalo nam sie pakowac ?

MOZE KTOS NAM POMOZE , JESTESMY Z NJ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jestescie w USA to jeszcze gorzej, bo tutaj naprawde ciezej jest przejsc przez immigration niz przez ambasade poza USA. Ale do rzeczy - tak joint sponsor jest najlepszy. Ale jesli nie ma mozliwosci aby go zdobyc - co jest teraz bardzo ciezkie, bo ludzie mimo wszystko boja sie brac odpowiedzialnosc za kogos i to odpowiedzianosc na dlugie lata albo po prostu nie maja odpowiednich srodkow aby gwarantowac za kogos, to pozostaje to co pozostaje czyli gwarancje wlasne.

Pytanie, ktore mi sie nasuwa, jest inne: mianowicie dlaczego immigration przyslalo Wam RFE? Czy mieli racje? Jesli mieli racje, to gdzie byl adwokat kiedy wypelnial i wysylal Wasze dokumenty? Juz wtedy bylo wiadomo, ze pewne rzeczy nie przejda, bo i wtedy - jeszcze przed wyslaniem dokumentow - mozna to bylo naprawic. Owszem to wymagalo aby adwokat ruszyl glowa, ale bylo to do zrobienia, bo takich osob jak Wy sa tu tysiace. Jest to absolutna prawda, ze ciezko jest znalezc wspolsponsora..tym bardziej dla 4 osob. Szukajcie, na pewno w naszym pieknym stanie znajdzie sie ktos kto Wam pomoze. Jesli nie - nie macie wyjscia i probujcie z asstes. Lepsze to niz nic.. Powodzenia ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a TY sam mozesz szukales pomocy?sam znasz jakies osoby?moze Im cos zaproponuj cos masz tzw swojego ze wrazie czego ktos to bedzie mogl sprzedac ..bo czasami trzeba dokonac takich wyborow ze cos za cos ...

do tego jest tam jakis kosciol ,sa jakies organizacje gdzie bys mogl pujsc?

pamietaj tez ze znajomy ,znajomego to tez znajomy i czasami takie cos wychodzi ale to zalezy od danych osob jak na to spojrzal i zobacza-pomoga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wazne aby mieli odpowiednie dochody oraz chcieli takie cos podpisac ;)

Ja bym jeszcze kilka lat poczekal az Komoruski i s-ka zrobia z IIRP calkowity PRL bis ze stanem wojennym i palowaniami. Wtedy zdecydowanie powiedz NIE NEOKOMUNIE.Jako osoba powaznie represjonowana mozesz wowczas wystapic o azyl polityczny w USA, tzn. rzad amerykanski bedzie Twoim sponsorem - a oni to juz maja odpowiednie dochody.Dowodem niech bedzie moje coroczne zeznanie podatkowe IRS 1040. Jest to oczywiscie droga ryzykowna. Bowiem fakt, ze w latach 80tych nie za bardzo bili w pierdlach i nie wkladali olowkow w penisy nie oznacza, ze nie beda tego robic " nastepnym razem" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie dobre wiadomosci . Mam malzenstwo , ktore juz dalo mi swoje taxy , w poniedzialek bedzie gotowy druk do podpisu , mam nadzieje , ze sie nie wycofaja . Poprosilismy o pomoc wszystkich kogo napotkalismy na swojej drodze , wiekszosc to oczywiscie polacy . O dziwo pomoc nam postanowili jak to sie tu ogolnie mowi "mexyki" czy tez "hiszpanie" . Ludzie mocno wierzacy nie tylko w Boga ale rowniez w idealy zwyklych prostych ludzi . Mysle, ze komentarz nie potrzebny .

Dziekuje tym , ktorzy sie tu wypowiedzieli i dawali mi dobre rady , zmotywowalo mnie to niejednokrotnie . Zycze milego weekendu . Pozdrawiam

Sebastian z NJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...