Skocz do zawartości

Jfk-cdg-waw 1h Na Transfer


drake

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako ze moj lot zostal odwolany dostalem bilet na inny termin.. teraz mam tylko 1h na przesiadke, chciałbym zaczepić po drodze choć jeden sklep z pamiątkami na max 10min czy jest to wykonalne ? ( jesli chodzi o loty w drugą stronę (do usa) to czytalem ze to bardzo malo)

Lece liniami KLM z lotniska JFK przez CDG do WAW.

Na lotnisku JFK w strefie bezclowej chce kupic 3 perfumy po 100ml + alkohol, czy powinienem sie starac o jakas "zip-torebke" wcześniej czy dostanę taką w sklepie bezcłowym? slyszalem ze na lotniskach w usa tego nie maja.

I jak to bedzie wygladac przy przejsciu przez skaner na CDG czy sie czepiaja o rzeczy kupione na lotnisku w US ?

Jakiej maksymalnej pojemności mogę kupić alkohol ? gdzieś czytalem ze maksymalna ilosc plynow w takiej "zip-torebce" to 1l

z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kilka miesięcy temu leciałem taka samą drogą do wawy i powiem tak jeżeli się sprężysz to dotrzesz po wyjściu z samolotu w Paryżu w 20-30 min. do następnego samolotu. lotnisko jest dobrze oznakowane wszędzie pisze do jakiego terminala dojść a jak nie to wystarczy pokazać bilet komuś z obsługi lotniska i cie pokeruja, a co do alkoholu to nie mam problemu pakują ci w taka bardzo szczelna torbę to co kopiłeś i nie możesz tego otworzyć aż do wyjścia z samolotu jeżeli torba będzie nie uszkodzona nie będziesz miał żadnych problemów.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzina na przesiadkę to mało na każdym lotnisku, żeby w ogóle się wyrobić na następny samolot będziesz się musiał sprężać. Z tym alkoholem nie za bardzo rozumiem: na pokład samolot nie możesz zabrać płynów w pojemnikach większych niż 100ml (3 płynne uncje- po amerykańsku), niezależnie co to za płyn (oczywiście z wyjątkiem tych których nie można zabierać w ogóle np. benzyna). Przynajmniej tak było kiedy ostatnim razem chciałem kupić alko w sklepie bezcłowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie moich doświadczen z CDG powiem Ci, że jest to wykonalne, aczkolwiek trudne.

Jeżeli wszystko pójdzie OK, nie będzie kolejki do europejskiej kontroli paszportowej i samolot podjedzie do właściwego terminala dla lotów atlantyckich (czyli 2E) to nie tracąc czasu powinieneś zdążyć.

Na Twoją korzyść działa też to, że w drodze powrotnej z USA samoloty trochę na ogół "nadrabiają" na trasie (tak 1/2 godziny jest realna).

W takiej sytuacji zdążysz jeszcze polazić po sklepach.

Ale... Niestety zakładanie świata idealnego czasem się mści. W naszym ostatnim locie z JFK do WAW via CDG wszystko poszło nie tak, czyli:

- start z JFK opóźniony o ponad półtorej godziny. Nie powiem prawie nadrobił sporo na trasie, ale nie wszystko, a na dodatek po ladowaniu okazalo się, że nie możemy przycumować na 2E i pojechaliśmy na jakiś odelgły terminal. W związku z tym dotarcie na 2F (stamtąd lata się do Polski) juz nie bylo bułką za masłem i nie trwało 20 minut. Do tego wszystkiego terminal na którym zacumowaliśmy obsługiwał głównie loty z krajów afrykańskich, a w związku z tym kolejka do kontroli paszportowej był koszmarna.

W efekcie biegiem i naprawdę w ostatniej chwili zdążyliśmy na nasz lot do WAW. A formalnie na przesiadkę mieliśmy ponad 1,5 godziny. Ale strata z JFK była nie do nadrobienia. Co ciekawe bagaż doleciał z nami :)

Krótko mówiąc zdązyliśmy, ale naprawdę nie bylo łatwo. Jedyna zaleta to fakt, że po nocnym locie dobrze sie obudziliśmy biegając po terminalach :)

Jeszcze jedna uwaga - nie bój się CDG. Tragiczne opinie wypisują na temat tego lotniska najczęściej ci, ktorzy znają je jedynie z opowieści.

Jest dobrze oznakowane, trzeba tylko chcieć czytać znaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leciałam przez CDG z LAX.

Samolot wylądował w szczerym polu i pół godziny czekaliśmy aż podstawią schody.

Potem w kolejce do odprawy paszportowej spędziliśmy ponad godzinę, bo były otwarte jedynie dwa okienka... Wobec czego z dwóch godzin na przesiadkę zostało nam jedynie tylko tyle czasu, żeby dobiec do właściwej bramki i wsiąść do samolotu do Warszawy. Do Warszawy samolot odleciał z 40 minutowym opóźnieniem, a i tak nasz bagaż niestety nie zdążył się załapać na ten lot.

To był mój pierwszy lot Air France i przez CDG. Więcej tego błędu postaram się nie powtórzyć.

Tobie oczywiście nie życzę żadnych nieprzyjemnych przygód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczną sytuację jak Joanna z tym że do odprawy paszportowej troszke szybciej podszedlem ale wszystko "na styk" no i bagaż dotarł do mnie dopeiro do domu.. z pęknięciem teraz musze zalatwic wszystkie sprawy odnośnie ubiegania się o naprawę/odszkodowanie z tytułu uszkodzonej walizki.. ale dobrze, że zawartość bagażu jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raz JFK->CDG->WAW "zimowałem" na lotnisku, z 3h chyba, dostałem talon na balon (na posiłek) i tyle.. :) wtedy to miałem czasu na zakupy... także 1h to faktycznie niewiele... w moim przypadku coś się samolot z JFK ociagal, boarding sie skończył w czasie, ale staliśmy z 15min jeszcze przy terminalu ... pasażer siedzący obok Francuz powiedział, że to czasem się zdarza na tym locie (twierdził że często uczęszcza tym połączeniem).

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...