Jump to content

Obywatelstwo Po Dui

tinililka

Recommended Posts

Witam , mam pytanie... w maju 2006 r moj chlopak zaliczyl DUI , wszystko wyprostowal.2 lata temu staral sie o obywatelstwo, po zaliczonym egzaminie dostal informacje ze ma czekac az zejdzie mu to z recordu, dopiero wtedy moze starac sie ponownie o obywatelstwo.

W zwiazku z tym mam pytanie : czy wiecie moze kiedy moze zaczac skladac papiery? 5 lat od momentu wydarzenia czy od momentu wyprostowania sprawy ?

tez to samo pytanie mam..jesli cos zalatwil to co dalej ma?

mozna wpisac w szukaj dui i moze ktos cos pisal na ten temat

o ile sie nie myle po 5 latach jest wymazywane z papierow. to ze zaliczyl kasy, czy kare czy nawet odsiedzial swoje nie sprawia wymazania niczego z papierow. o ile sie nie myle wlasnie 5 lat czysci records , 5 lat liczone jest od "wyprostowania" a nie skazania ale moge sie mylic. poszukaj , popytaj, te informacje powinny byc ogolnie dostepne. powodzenia :)

Nie 3 miesiace przed ale 90 dni przed uplywem 5 lat.

Nie, to nie to samo.

Jako ilustracja cytat z innego forum:

" My husband recently applied for his citizenship and was denied because we submitted the application 3 days too early. (His 5 years were up August 22nd. We submitted his application May 22nd. Based on the N-400 instructions, you may apply 90 before your 5 years are up. However, we neglected to realize that there were 31 days in May and July, so although we submitted the application 3 months ahead, it was a total of 93 days instead of the allowed 90 days early.)"

powodzenia.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...