Skocz do zawartości

Studia W Usa


malar999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od razu mówię, że wiem, że tych tematów jest od groma, ale wiadomo - co inny człowiek to inny problem. Mam nadzieję, że to nie zrobi żadnego problemu i uzyskam wiele ciekawych i wartościowych odpowiedzi. Mam 17 lat, chodzę do technikum informatycznego w Warszawie drugi rok i chciałbym w przyszłości studiować w Stanach. Mój angielski niestety nie jest na wysokim poziomie, więc moje pytanie jest takie, czy jest możliwość uczęszczania w USA do jakiejś szkoły językowej gdzie każdy obcokrajowiec może wyszlifować angielski do poziomu wystarczającego na rozpoczęcie jakichś studiów w tymże kraju? Jeżeli już jest taka możliwość to jak jest z dostaniem się na studia? Czytałem, że najpierw trzeba studiować w jakichś mniej prestiżowych uczelniach, gdyż są tańsze i jest jakakolwiek szansa, że w ogóle się tam dostaniemy. Jak jest tam z mieszkaniami, pieniędzmi? Jak widzicie jestem zielony w tym temacie, ale nie chciałbym tak szybko rezygnować. Podobno sport bardzo pomaga w dostaniu się na uczelnię, dlatego chciałem dodać, że gram od paru lat w koszykówkę. Miałem też swoje małe sukcesy w różnych biegach na długie dystansy. Nie były to jakieś specjalnie osiągnięcia, ale chociaż kondycja dzięki temu dopisuje. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Zdajesz sobie sprawę, że studiowanie w USA kosztuje bardzo dużo? Poza tym, znajomość języka jest jak najbardziej wskazana- bez tego, mogłoby być Ci ciężko.

Osiągnięcia w sporcie pomagają; fakt. Jednak, muszą to być wybitne osiągnięcia.

PS: jestem jeszcze świeżakiem w takich sprawach, więc poczekaj, aż ktoś jeszcze się wypowie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czytałem już, że studia w Stanach to jest kwestia bardzo dużych pieniędzy, zwłaszcza na młodego człowieka, który dopiero co skończył szkołę średnią. Natomiast, jeżeli chodzi o znajomość języka - pytałem właśnie o szkołę językową. Tylko ucząc się w szkole językowej trzeba gdzieś mieszkać i za coś żyć, więc tutaj ten problem też trzeba jakoś dobrze rozwiązać. Także czekam na wypowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz przyjechac na wizie F1 do szkoly jezykowej - to kosztuje jakies $15000 rocznie i musisz wykazac ze masz ta kase na koncie zeby w ogole moc sie starac o wize. na F1 nie mozna pracowac (jedynie w wymiarze 20h tyg na kampusie co w przypadku malej taniej szkoly odpada a i tak generalnie zadnych powaznych pieniedzy z tego nie ma). Oczywiscie nie masz co liczyc na stypendium na szkole jezykowa. musisz wylozyc kase i tyle. w stanach nie dostaniesz tez pozyczki studenckiej jako miedzynarodowy student.

czyli mieszkanie (pokoj) oplaty i zarcie musisz pokryc z wlasnej kieszeni.

potem mozesz probowac isc do community college (bedziesz musial transferowac wize ale to nic strasznego zazwyczaj)

i tam porobic jakies podstawowe kursy undergraduate i dopiero potem transferowac sie na lepszy (drozszy) uniwerek. tak jest taniej. na prestizowych uczelniach czasami oferuja stypendia dla miedzynarodowych na poziomie undergraduate (rzadkosc!) ale trzeba byc naprawde wybitnym. szlifuj tego kosza bo stypendia sportowe tez sa (ale musisz miec jakies realne europejskie osiagniecia a nie dyplom w biegach miedzyszkolnych)

poczytaj o stypendium Fulbright - nie jestem pewna czy oferuja cos na poziom undergraduate ale warto sprawdzic. sa tez rozne programy wymian studenckich i to chyba by najbardziej do ciebie pasowalo. ale ja sie na tym nie znam wiec musisz szukac na forum sam

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego mozna zapoznac sie z ta strona o studiach:

http://www.pso-usa.org/

wiza

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...archers.html#F1

i ta fundacja podana wyzej:

http://www.fulbright.edu.pl/

jadac nawet na nauke jezyka musisz raz pokazac ze masz za co sie uczyc,ze tam nie bedziesz pracowac oraz ze wrocisz po nauce do Polski

a studia?a jaki kierunek,gdzie chcesz dalej zyc,pracowac .bo tez wez pod uwage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskując z wypowiedzi kara_kc, nie ma co zaczynać nauki języka w Stanach bez pieniędzy co raczej wyklucza wyjazd do USA od razu po skończeniu technikum, gdyż nie będę w posiadaniu takiej kwoty. Teraz pytanie co do tych wymian studenckich. Na czym one polegają? Czy musiałbym zaczynać studia w Polsce i wtedy na zasadzie wymiany za studenta z Amerykańskiej uczelni udałbym się do Stanów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...