Skocz do zawartości

Kupno Domu W Usa


michael1447

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Chciałbym się zapytać jak to jest z kupnem domu w USA.

Jeżeli wyjechałbym do USA na wizie turystycznej i kupiłbym tam dom to czy urząd skarbowy by się do mnie nie doczepił skąd mam tyle kasy itp ?

Jeżeli musiałbym już wylatywać z USA do Polski to czy musiałbym sprzedać ten dom czy mógłbym go sobie zostawić i przyjechać za rok ? I jak to by było z tymi rachunkami za prąd wodę itp ? Czy dałoby się je jakoś opłacić będąc w Polsce ? I czy jeżeli kupiłbym tam dom to czy dało by się tam na niego zameldować i czy mógłbym w nim mieszkać będąc na wakacjach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie wydaje mi sie aby placac gotowka za dom, urzad skarbowy interesowalo skad masz tyle pieniedzy ( moze wygralas na koterii, albo dostalas w spadku ). Oczywiscie, bedziesz musial zaplacic od tego domu roczne podatki, a jak tego nie zrobisz to wtedy jak najbardziej moga sie do ciebie przyczepic. Rachunki za gas, swiatlo, wode (ogolnie media) mozesz zaplacic przez internet. W usa nie ma czegos takiego jak zameldowanie, twoje imie bedzie widnialo na umowie kupna domu. Mozesz poprosic swojego agenta nieruchomosci aby dopisal do tej umowy osoby, ktore beda zamiszkiwac wraz z toba ale nie jest to wymagane. Jest mnustwo osob, ktore kupuja domy letniskowe na Florydzie, i zamiszkuja tam tylko w czasie wakacji.

Big GAY; patrzac na twoje fotki latwo jest stwierdzic, iz wraz z przyrostem masy miesniowej, niestety ale zanika mozg.

Ja osobiscie zakupilam dom w MI, podczas najwiekszego kryzysu jaki panowal w USA. 4 letni dom w nowym subdivision , ktory orginalnie kosztowal prawie $450k's, kupilam za $299 z down payment wynoszacym $0. No i co z tego, ze na kredyt ( a czy wszyscy w Polsce kupuja m ieszkania za gotowke?). Wiekszosc moich znajomych w PL, albo maja pozaciagane kredyty albo zyja katem u rodzicow bo nie stac ich nawet wziasc ten kredyt. Ale nie dla Big Gay'a to jest oczywista oczywistosc, ze co amerykanskie to zle - tak dla zasady lol :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje megan zakupu sobie domku .... mam nadzieje ze duzo na tym nie stracisz .... chociaz innej opcji nie widze jak tylko straty .... hehe powodzenia jak widac jestes madrzejsza ode mnie bo ja nie zamierzam kupowac zadnej nieruchomosci przez najblizsze lata .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie aby placac gotowka za dom

, urzad skarbowy interesowalo skad masz tyle pieniedzy

Urzad skarbowy zawsze interesuja twoje pieniadze. Kazda operacje gotowkowa czy 10,000 dolarow i wyzsza bank musi zglosic do urzedu podatkowego, tak jest od dawna w USA i od niedawna w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz najlepszy czas jest na kupno domu, ceny sa b. niskie. Co do pytan to najlepiej agent nieruchomosci Ci w tym pomoze, napewno jest to mozliwe ale sa zasady. Wiem, ze jesli masz przy sobie, przekraczajac granice gotowke ponad $10,000 to musi byc zgloszona i jakis formularz musi byc wypelniony. Ostatnio na wiadomosciach mowili ze gostek wygral w Kanadzie w kasynie kase i nie zadeklerowal (mial ponad $10K) na granicy wracajac do Stanow, zlapali go i zabrali mu kase. Na szczescie faktem ze pieniadze byly legalnie zdobyte (wygrana w kasynie) dostanie kase spowrotem ale musi kare zaplacic, chyba mowili ze okolo $1000

bigguy - ale scemegan kupila dom jak ceny spadly i z czasem inwestycja sie zwroci z dochodem, a w twoim przypadku dalej bedziesz komus innemu dawal zarobic (zakladam ze wynajmujesz mieszkanie) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzad skarbowy zawsze interesuja twoje pieniadze. Kazda operacje gotowkowa czy 10,000 dolarow i wyzsza bank musi zglosic do urzedu podatkowego, tak jest od dawna w USA i od niedawna w Polsce.

Nie wiem czy teraz, w obecnych warunkach da sie kupic nieruchomosc bez social security. Nie jest latwo kupic na kredyt co kolwiek bo banki sprawdzaja bardziej wscibsko wszystkie dochody i wydatki. A za gotowe to chca wiedziec skad masz pieniadze. Ja kupilem w lutym mieszkanie ale zajelo mi to 7 miesiecy. Czasy sa dobre zeby cos kupic jak sie ma pieniadze i dobra zdolnosc kredytowa. W najblizszym czasie nic sie nie zmieni pewnie i ceny nie beda juz spadac ale wszyscy dostaniemy podatkami po glowie i z tym sie liczyc trzeba. Wszyscy kupowali jak ceny rosly i rzucali sie na gleboka wode a teraz jak ceny spadly to nie maja jak kupic bo stracili wczesniej pieniadze i nie maja kasy. Ale tak to juz jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...