Skocz do zawartości

Kupno Domu W Usa


michael1447

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie jest problem bo ja akurat teraz pracy nie mam ale przedtem długo pracowałem i jeszcze obstawiałem mecze itp i tata mi jeszcze pożyczył i nie wiem jak to by było :) A jeśli przelewałbym po 5.000 albo 10.000$ to też by się domyślili ? Np. codziennie po 10.000$ z kazdego konta na jedno ;d Bo chciałbym kupić dom w californi w los angeles albo gdzieś na florydzie ;d Chciałem się jeszcze zapytać czy aby wypożyczyć skuter wodny albo motorówke trzeba mieć jakieś uprawnienia albo prawa jazdy ? I czy wystarczy 18 lat aby kupić tam dom czy trzeba więcej ?

Dziecko dorośnij a odpowiedzi na większość Twoich głupich pytań same się znajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie widzisz ze to sa naczynia polaczone ?

Tak widze, ze to sa naczynia powiazane ale 2 lata temu, kazdemu dawali w USA (zaznaczam nie w PL) pozyczki czy byles legalnie czy nie czy rozliczales podatki czy nie, dlatego pytam bo moze jeszcze jakis bank cos robi takiego. A jeszce jedno jesli ktos kupi teraz za gotowke dom nie placac podatkow w USA (albo male), to musi udowonic zrodlo pochodzenia pieniedzy? Czy oni tak dokladnie sprawdzaja, bo jest mozliwosc pozyczenia od dziadkow z 70 + troszke swoich oszczednosci, to i moze by sie cos kupilo, tylko boje sie, ze moga sie przyczepic niby z kad ta suma 100 tys $ przy takich malych podatkach, jak to jest, moze jakies wskazowki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim mieszkasz stanie ? Znasz stronę zillow.com ?

Bank Cię prześwietli i to każdy. Oczywiście że będą chcieli wiedzieć skąd masz taką kwotę.

Podatki od domu mogą drastycznie wzrosnąć i tutaj jest pułapka. Musisz mieć większy margines bezpieczeństwa. I dlatego banki sprawdzają solidnie, bo podatek i rata są do płacenia razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

to jeszcze tutaj cos napisze, kupno domu teraz w stanach to dobry interes, tak jak w Hiszpanii tak na Florydzie, Nevadzie czy Californii sie oplaca bo ceny spadly, i to znaczaco,

wydaje mi sie ze niektorzy niezrozumieli pytania, bo autorowi watka chodzilo raczej o dom na wakacje, a nie na stale, no i jest roznica czy ktos jest na stale w stanach i kupuje dom na hipoteke, niz ktos kto kupuje dom za gotowke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

wydaje mi sie ze niektorzy niezrozumieli pytania, bo autorowi watka chodzilo raczej o dom na wakacje, a nie na stale, no i jest roznica czy ktos jest na stale w stanach i kupuje dom na hipoteke, niz ktos kto kupuje dom za gotowke

Witam . A mnie sie wydaje ze autor chce zrobic interes i wyprac troche brudnych i nieopodatkowanych pieniedzy. Ale tu w USA to nie przejdzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz 100 % kwoty to jeszcze są takie instytucje jak Skarbówka. Która może się zainteresować, skąd taka kwota u kogoś kto zarabia minimum.

Ale w tym przypadku sama wspominasz że masz 25 % kwoty. Wolę się już nie wypowiadać.

Tylko radze poczytać, co się wiąże z kupnem domu. Ubezpieczenie i podatki, adwokat itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...