Skocz do zawartości

Kupno Domu W Usa


michael1447

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Poza tym, o ile wiem, po kryzysie i tym całym zamieszaniu właścicielami większości pustych domów są właśnie banki :) I w ogólności kupno domu za gotówkę jest trochę ryzykowne.

Bo jak dom lub samo mieszkanie w USA przestanie się podobać (może być milion powodów), albo dom straci na wartości, to można przestać płacić raty i sobie pójść, tracąc np. $20k zamiast miliona. Kupno na kredyt jest swego rodzaju zabezpieczeniem na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzisz ze to sa naczynia polaczone ?

Tak widze, ze to sa naczynia powiazane ale 2 lata temu, kazdemu dawali w USA (zaznaczam nie w PL) pozyczki czy byles legalnie czy nie czy rozliczales podatki czy nie, dlatego pytam bo moze jeszcze jakis bank cos robi takiego. A jeszce jedno jesli ktos kupi teraz za gotowke dom nie placac podatkow w USA (albo male), to musi udowonic zrodlo pochodzenia pieniedzy? Czy oni tak dokladnie sprawdzaja, bo jest mozliwosc pozyczenia od dziadkow z 70 + troszke swoich oszczednosci, to i moze by sie cos kupilo, tylko boje sie, ze moga sie przyczepic niby z kad ta suma 100 tys $ przy takich malych podatkach, jak to jest, moze jakies wskazowki???

Ja kupiłam dom w 2009 r za gotówkę przysłaną z Polski przez moich rodziców na konto w Bank of America /prawie $ 100.000/ i nie płaciłam podatku a ponadto nikt mnie o nic nie pytał. Pracy wtedy nie miałam więc w ogóle nie płaciłam podatków. Po kilku dniach kupiłam dom i tyle.

Pozdrawiam

p.s.

A propos kupowania na raty: kumpela kupiła mobile home wyceniony na $ 70.000 /razem z kawałkiem ziemi/. Po spłacie za 30 lat wyjdzie jej $250.000. Po mobile home nie będzie już śladu a "kasa" jaką wyda to przeraża już od samego patrzenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz 100 % kwoty to jeszcze są takie instytucje jak Skarbówka. Która może się zainteresować, skąd taka kwota u kogoś kto zarabia minimum.

Ale w tym przypadku sama wspominasz że masz 25 % kwoty. Wolę się już nie wypowiadać.

Tylko radze poczytać, co się wiąże z kupnem domu. Ubezpieczenie i podatki, adwokat itp.

A po co adwokat przy kupnie domu? Jak kupujesz przez biuro nieruchomości to oni o wszystko zadbają, umowę się podpisuje po dokładnym przeczytaniu oczywiście /sprzedający płaci chyba 4% agentowi /. Potem dostajesz tytuł własności i tyle. Na Florydzie płaci się podatek od nieruchomości na koniec roku / po roku zamieszkania dostajesz znizkę jeśli zadeklarujesz, że tam mieszkasz tzw, homestead exemption/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...