Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 23 lata i chcial bym jechac do USA jest tylko jeden problem mam tam nielegalnie ojca od 22 lat :) czy jest szansa aby sie tam dostac ?? czy beda jakies problemy zaproszenie dostane od zupelnie innej osoby ale z mojej rodziny (ciocia) jesli chodzi o sprawy inne to mam uregulowana sluzbe wojskowa stala prace stale zarobki zero dlugow chcial bym tylko na okres wakacji jechac i pozwiedzac obecnie jestem zareczony !! czy mam szanse czy lepiej sobie odpuscic ?? z gory dzieki za odpowiezi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój ojciec jest tam tak długo, że prawdopodobnie nikt o tym nie wie i nie am go w żadnym "systemie". Zaproszenie nie jest do niczego potrzebne, to zbędny papierek. Jaka służba wojskowa? Wojsko jest zawodowe. Zaręczyny? Gratuluję. Stała praca i stałe zarobki nie są argumentem. Zero długów? To nikogo nie interesuje, zresztą jakbyś miał zamiar to udowodnić?

Masz jak większość 50/50 szans na wizę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a chcesz tam po co leciec tak naprawde ?bo np mozesz powiedziec ze lecisz turystycznie a tam bedziesz chcial zostac

To samo z Ojcem ze nikt Ci nie powie czy masz go wpisywac czy tez nie bo wystarczy ze cos chcial robic z pobytem ,jestes gdzies w systemie i moze wyjsc ze tam jest..wiec uwazaj na takie cos

Wiesz ile osob ma tutaj dziewczyny,zony-mezow,dzieci,prace oraz szkole a nie wrocilo juz do Polski?zobacz nawet na Twojego Ojca ze sie zasiedzial a przeciez chyba cos go tutaj w Polsce trzymalo..

Zaproszenie nie pokaze ze masz za co leciec i ze wrocisz na czas,tak moze i bylo jak Twoj Ojciec lecial i wtedy takie cos mial ale te czasy juz sie skonczyly..

te rzeczy ktore wymieniles to sa plusami i dobrze ze masz prace ale nie jest to pewne ze dostaniesz wize..

Jesli lecisz turystycznie to niech bedzie widac po Twoich odpowiedziach,czasie pobytu ze jednak lecisz jako turysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 23 lata i chcial bym jechac do USA jest tylko jeden problem mam tam nielegalnie ojca od 22 lat :) czy jest szansa aby sie tam dostac ?? czy beda jakies problemy zaproszenie dostane od zupelnie innej osoby ale z mojej rodziny (ciocia) jesli chodzi o sprawy inne to mam uregulowana sluzbe wojskowa stala prace stale zarobki zero dlugow chcial bym tylko na okres wakacji jechac i pozwiedzac obecnie jestem zareczony !! czy mam szanse czy lepiej sobie odpuscic ?? z gory dzieki za odpowiezi

Zgadzam sie z wypowiedzią sly6. Taki problem jak Ty ma wiele osób na tym forum ( problem najbliższego członka rodziny przebywającego w USA nielegalnie). Pamiętaj ,że we wniosku wizowym będziesz miał pytanie czy ktoś z Twoich członków rodziny ( rodzice ,współmałżonek ,rodzeństwo) przebywają w USA i jaki jest ich status. Będziesz musiał odpowiedzieć na to pytanie . Jak skłamiesz a prawda wyjdzie na jaw to na 100% wizy nie otrzymasz.Konsulat podejmując decyzję nie rozpatrza tylko Twojego wniosku ale dokładnie Cię sprawdza w swoich systemach. Fakt ,że ojciec przyjechał bardzo dawno niczego nie zmienia. Bo ślad jego obecności w USA może jakiś być . Wystarczy ,że np. kiedys starał sie o prawo jazdy ( w czasach kiedy było o to łatwiej ). Więc osobiście nie radzę kłamać w konsulacie. A jeśli chodzi o Twoich wujków ,ciotki itd. to nie ma to żadnego znaczenia kim są i jaki maja status. Zaproszenie jest zupełnie zbędne.Obecnie zaproszenia wystawiają obywatele i rezydenci tylko dlatego ,że znajomi i członkowie rodzin ich o to proszą .Więc nieładnie odmówić aby nie myśleli ,że sie chce ich zbyć.Tak naprawdę ten papierek nie ma żadnego wpływu na decyzję konsula. Łatwo nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie loteria jak sie czasami uwaza a od tego co zobaczy Konsul,jak Cie odbierze i jak sie przedstawisz,,no i na kogo trafisz

pamietaj o tym ze Ty nie zawsze kazdemu we wszystkim wierzysz i ufasz ...bo ja takiej osoby nie poznalem

to samo ze kogos szybko przekonasz a inna osobe juz nie ..

wiec to ze masz Ojca tam nielegalnie nie wplywa za dobrze ale nie jest tak tragicznie ..

Nie ma takiego czegos ze mozesz bankowo dostac wize..jedynie mozesz zmiejszyc procent odrzucenia i na to sie nastaw..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...