Skocz do zawartości

Średni Czas Oczekiwania Na Gc.


Jachu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Wszystko co tu napiszę to moje hipotetyczne założenia, a Was proszę o poradę czy takie coś może wypalić.

W 2014 roku Polska znów powinna być w loterii wizowej. Będę wtedy szedł na studia i miał 18 lat. Celuję w studia w USA, na które myślę że mam sporę szansę (b. dobre oceny, rodzice pieniądze mają). Zakładając że złożył bym podanie na zieloną kartę mając 17-18 lat miałbym szansę dostać ją od razu po studiach ? Podsumowując, ile wynosi jakiś średni czas oczekiwanie na zieloną kartę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2014 roku Polska znów powinna być w loterii wizowej.

Sakd ta wiedza?

Będę wtedy szedł na studia i miał 18 lat. Celuję w studia w USA, na które myślę że mam sporę szansę (b. dobre oceny, rodzice pieniądze mają). Zakładając że złożył bym podanie na zieloną kartę mając 17-18 lat miałbym szansę dostać ją od razu po studiach ?

Nie istnieja "podania" o zielona karte, albo jestes sponsorowany bo masz do tego podstawy albo bierzesz udzial w loterii (wg. Ciebie juz od 2014).

Do studiowania w USA nie jezt ci karta potrzebna, do tego sluza wizy studenckie.

Podsumowując, ile wynosi jakiś średni czas oczekiwanie na zieloną kartę?

Od 3 miesiecy do 16 lat - w zaleznosci od kategorii sponsorowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Wszystko co tu napiszę to moje hipotetyczne założenia, a Was proszę o poradę czy takie coś może wypalić.

W 2014 roku Polska znów powinna być w loterii wizowej. Będę wtedy szedł na studia i miał 18 lat. Celuję w studia w USA, na które myślę że mam sporę szansę (b. dobre oceny, rodzice pieniądze mają). Zakładając że złożył bym podanie na zieloną kartę mając 17-18 lat miałbym szansę dostać ją od razu po studiach ? Podsumowując, ile wynosi jakiś średni czas oczekiwanie na zieloną kartę?

Nie wiem skąd masz informacje ,że Polska w 2014 zakwalifikuje się do loterii wizowej? To po pierwsze. Po drugie pamiętaj ,że to jest loteria i szanse na wylosowanie wizy imigracyjnej nie są takie duże.Podpowiem Ci jak to kiedyś wyglądało w moim przypadku.Jak wylosowałem GC to sprawdziłem w internecie ile Polaków brało udział w losowaniu a ilu zostało wylosowanych. Nie pamiętam dzisiaj tych cyfr ale pamiętam dokładnie jak obliczyłem wtedy ,że co 64 Polak ( z tych co wysłali zgłoszenia do loterii) został wylosowany. A więc trzeba mieć dużo szczęścia aby zostać wylosowanym. Jak już zostaniesz wylosowany to zostaniesz poinformowany ,że do przydzielenia na cały świat jest 55 tyś.wiz a zawiadomień wysłano 110 tyś. i decyduje tutaj Twój numer pod jakim zostałeś wylosowany.Samo wylosowanie nie gwarantuje ,że wogóle zostaniesz zaproszony do ambasady na interview.Tak więc specjalnie nie rób sobie dużej nadziei bo jak nazwa wskazuje jest to LOTERIA.

Piszesz ,że masz dobre oceny i pieniądze więc lepiej celuj w wizę studencką. Koszty pobytu + koszty nauki to kilkadziesiąt tyś.$ rocznie w zależności od uczelni.

Odpowiedź na ostatni wątek Twojego pyatania: Jak wylosujesz i przebrniesz przez procedurę to w Warszawie dostaniesz wizę imigracyjną .Będziesz miał 6 miesięcy na przylot do USA.Po przylocie do USA zieloną kartę przysyłają w ciągu miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy loterii nie ma nic srednio...

dodam do tego ze masz pare etapow aby wjechac na teren USA i to ze wyslesz papiery po wylosowaniu nie oznacza ze bedziesz na rozmowe zaproszony a juz na rozmowie moze byc ale aby Ci dac wize...

a teraz co do czasu oczekiwania na papiery z USA to one sa wysylane na wiosne pozna a wczesne lato -poczytasz o tym w regulaminie loterii..jesli w tym okresie cos dostaniesz i wyslesz papiery to rozmowy sa od 1 pazdziernika do 30 wrzesnia przyszlego roku wiec troche sie czeka na rozmowe i po rozmowie jak wyzej masz napisane ze masz 6 miesiecy na wjazd na teren USA..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do loterii w 2014 roku. Przeczytałem ten post http://www.usa.info.pl/board/index.php?s=&...st&p=116796

Co do studiów. Wiem że są drogie itp i że leci się na nie na wizie F1. Nie wiem jak wy, ale ja dość mocno przywiązuje się do ludzi i myślę że po 4 lata studiów będę tam miał przyjaciół, znajomych itp. z którymi nie będę chciał się rozstawać.

Co do ,,podania". Źle się tu wyraziłem :). Chodziło mi oczywiście o wzięcie udziału w loterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jachu co do tych wyliczen to one moze i sa ale jak bedzie realnie to zobaczysz jak bedzie czas i czy wogole bedzie loteria.

co do przywiozywania sie do ludzi a Oni do Ciebie to moze i takie osoby spotkasz a jak nie to czegos sie nauczysz i sam zobaczysz jak bedzie z Twoim zyciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak, jak pisze sly6. W obliczeniach zawarłem nie tylko dane ze stron rządowych, ale także przewidywane liczby. Niewykluczone jest, że będą one o wiele większe niż napisałem. W zeszłym roku rozpatrzono sporo wniosków sponsorowania rodzinnego z tamtego czasu, więc możemy mieć tzw. "echo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...