Skocz do zawartości

Wyjazd Z Usa Bez Zielonej Karty


aneczka_

Rekomendowane odpowiedzi

widze ze nadal jest te 3 miesiace w tzw przestrzeni..

co innego obywatel amerykanski ,co innego ktos kto ma podwojne obywatelstwo jak z tym dzieckiem

chyba bede musial zadzwonic do strazy granicznej oraz urzedu dla cudzoziemcow aby wyjasnic ta sprawe z dzieckiem lub tez kims doroslym jak postapic

kolejna sprawa to ubezpieczenie medyczne ktore nalezy jakos zalatwic a wiec zalatwic numer pesel.

co do biletu to racja oraz tez przeslania dokumentow pewnych ale wtedy nalezy miec pewne dokumenty aby w USC to przyjeli ale w urzedzie powiedza jak napisac pismo aby takie cos zlozyc-ktos z rodziny.

ps co do biletu to trzeba by bylo sie spytac czy mozliwe jest oraz jaki bylby koszt zmiany nazwiska na bilecie lotniczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Sly6, jestem pelna podziwu dla Twojej wiedzy, naprawde...dobrze ze tutaj jestes na tym forum. :rolleyes:

Pytales o linki do paszportow, ale powiem Ci ze jak ja szperalam to wtedy jeszcze Aneczka nie powiedziala gdzie zamierza dzidziusia urodzic, wiec patrzylam pod katem urodzenia dziecka w Polsce. Teraz juz wiemy, ze dzidzius sie urodzi w USA. Zanim odkrywlam to forum, na niektore dreczace mnie pytania znalazlam odpowiedz na tej stronie

ale mysle ze Ty pewnie juz tam byles :)

http://www.prawoimigracyjneusa.com/pytaniadonas.htm

Cytat:

118. Moje dziecko urodzilo sie w USA. Czy moge je zabrac do Polski na rok czasu?

Oczywiscie, ze tak. Prosze pamietac tylko aby dziecko mialo tez uregulowana sprawe z obywatelstwem polskim, bo w przeciwnym razie - jako obcokrajowiec - moze byc na terytorium Polski tylko przez 3 miesiace.

Poza tym poczytalam tez inne fora, bo najlepiej sie dowiadywac jednak rowniez z opowiesci innych osob, ktore to przechodzily, niz tylko z suchych przepisow. Bo tak jak powiedzialam - PRAWO JEST JEDNO, ALE INTERPRETACJI TEGO PRAWA JEST TYLE ILE URZEDNIKOW. I tez jest prawda ze: co czlowiek to inna historia! Pisze to, bo z wlasnego doswiadczenia, bedac ksiegowa i zarazem kadrowa w Polsce, kazda zmiana jakiegos przepisu przyprawiala mnie o palpitacje serca i zmuszala mnie do szukania odpowiedzi nie tylko u jednej osoby, ale potwierdzalam to przynajmniej u kilku urzednikow, w roznych urzedach, i jezeli co najmniej trzech urzednikow z roznych miast daly mi te sama odpowiedz, to bylam naprawde szczesliwa. Ale czest bylo tak, ze co urzad, to inna odpowiedz. Zreszta sama tez pracowalam wczesniej w Urzedzie Skarbowym i na jeden przepis kazda kolezanka miala innna odpowiedz. To tak na marginesie! Tu masz linki do forum, ktore odwiedzilam. Pozdrawiam

http://forum.gazeta.pl/forum/w,22057,76776..._w_usa.html?v=2

http://forum.gazeta.pl/forum/w,22057,31872...ziecka.html?v=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze pamietac tylko aby dziecko mialo tez uregulowana sprawe z obywatelstwem polskim

co to oznacza,to samo jak rodzisz dziecko w Polsce a nie zglaszasz go w polskim USC tzn dziecko jest ale nie ma go w systemie oraz nie ma pewnych papierow oraz numeru PESEL,wiec wystarczy takie cos uregolowac i jest w systemie :rolleyes:

wiec odpowiedz jest dobra ,ze dopuki sie pewnych spraw nie ureguluje to tak moze byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilet kupuje w jedną strone bo jeszcze dokladnie nie wiem kiedy bede wracać. Poza tym bede wracać z męzem wiec zalatwimy to jak juz wroci z Afganistanu. Wiec kupuje tylko bilet w jedna strone dla siebie i dla dziecka (nie zamierzam przez 12 godzin trzymac dziecka na kolanach). W przyszłym tygodniu wyśle mamę na zwiady do urzedu stanu cywilnego. Jesli nie bede teraz kupować biletu w druga strone to mysle ze luz z wyrobieniem nowego paszportu. Co do białego paszportu to czytalam gdzies ze w Usa trzeba dac odciski i mozna wyjechac do Polski a dokumenty wysyłają na polski adres... no ale wole sie upewnic dwa razy czy to napewno tak dziala zeby pozniej nie bylo problemow. Pesel dla dziecka i paszport zalatwie odrazu po przylocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ide sie odcisnąc w Usa podaje gdzie chce odebrac (w Polsce?) jesli konsulat to tylko Krakow lub Warszawa, w moim przypadku Krakow bo moj rejon, ale serio trzeba bedzie jechac az do Krakowa zeby to "odebrac"?! i tyle? Oni w tym konsulacie beda mieli te informacje o tym ze ja cos odcisnelam w Usa i przyjezdzam tam ten paszport odebrac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...00045f3d6a1RCRD

tutaj masz ze piszesz -zaznaczasz gdzie chcesz to odebrac

http://www.uscis.gov/files/form/i-131.pdf

pare osob na tym forum jakis czas pisalo o tym ze takie cos zrobili i odebrali...

mozesz tez napisac e-mail do Krakowa do Konsulatu USA w tej sprawie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...