Skocz do zawartości

Wyjazd Z Usa Bez Zielonej Karty


aneczka_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem żona obywatela. Nie mam jeszcze zielonej karty. Obecnie jestem w ciazy i chciałam polecieć do Polski. Mam w zwiazku z tym kilka pytan: czy gdybym chciala pozniej wrocic do Usa np. po roku lub dwoch to na jakiej wizie musialabym to zrobic i czy mialabym jakies problemy z dostaniem tej wizy? Czy jesli dziecko urodziloby sie w Polsce to w jaki sposob moglabym starac sie o obywatelstwo amerykanskie dla dziecka? czy dziecko bedzie potrzebowało jakąs specjalna wize jesli bede chciala z nim wrocic do Usa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

a mialas juz rozmowe w sprawie GC?bylas i jestes legalnie na terenie USA,,bo mozesz pomyslec nad takim dokumentem ktory umozliwi Ci powrot w czasie oczekiwania na rozmowe- GC ale jak narazie to osoby na tym dokumencie wracaly szybko do USA i byly na rozmowie a Ty chcesz byc po za USA az 1 rok wiec nie wiem czy na tyle czasu mozesz wyjechac.Moze czekaj na GC w Polsce-na sama rozmowe ale wtedy jaki masz status w USA,na jakiej wizie wjechalas na teren USA

zapoznaj sie z innym stronami rzadowymi co do obywatelstwa dziecka jak 1 z rodzicow je ma a Ty bedziesz po za USA

mozesz tez napisac do Ambasady USA w tej sprawie

a co Ci powiedzili w wojsku?

wyslalas juz jakies dokumenty na GC czy tez nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie zrobiłam badania lekarskie na ktore czekam juz ponad miesiąc. Powiedzieli ze mi wyślą poczta ale poki co jeszcze ich nie dostałam. Chodzi o to ze moj maz jedzie w lipcu lub sierpniu do Afganistanu az na rok i na ten czas mialam być w Polsce. Jednak maz doprowadza mnie obecnie do szalu i chcialam wyjechac do Polski po nowym roku. NIe wiem czy bede chciala wrocic do Usa to zalezy od tego czy maz zmieni sie na lepsze. No ale jak mowilam minimalnie rok bylabym w Polsce. Na zielonej karcie w sumie tak bardzo mi nie zalezy tyle tylko zebym w razie czego mogla spokojnie z dzieckiem wrocic do Usa i najwyzej pozniej zrobic ta zielona karte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa moze byc ciezsza niz myslisz

zebys miala teraz GC nawet ta 2 letnia to moze i by wyszlo cos ze stala karta a tak,juz teraz cos nie gra w Waszym malzenstwie ,moze byc tak ze Twoj maz nie pujdzie-nie podpisze niczego i co wtedy?moze byc tak ze wysle cos do urzedu ze nie jestescie juz malzenstwem a Ty bedziesz w Polsce w tym czasie i jak sie obronisz?

jak widze to sprawa jest ale dla dobrego adwokata ..co do dziecka to sprawdz na stronach rzadowych czy dostanie obywatelstwo .

bo moze byc tak ze poczekasz na wize na pobyt staly ale juz w Polsce ale pod warunkiem ze maz nadal bedzie Twoim mezem,,1 i wtedy bedziesz miec 6 miesiecy na wlot na teren USA jak taka wize otrzymasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze juz lepiej zebym poczekała do tej zielonej karty? Maz napewno pojdzie ze mna bo za bardzo mnie kocha zeby mnie wystawic teraz. Tylko problem w tym ze musialabym ja dostać maksymalnie do czerwca-lipca bo wtedy juz musze wyjechac do Polski. Gdybym zalatwila w przyszlym miesiacu to bym zdarzyla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli papiery beda kompletne a w urzedzie do ktorego wyslesz papiery nie bedzie duzo spraw to powinnas sie wyrobic z GC tzn miec juz ja w reku

nie wiem czy to prawda ale takie osoby jak TY ktore maja osoby w wojsku-ich sprawy sa szybciej rozpatrywane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem żona obywatela. Nie mam jeszcze zielonej karty. Obecnie jestem w ciazy i chciałam polecieć do Polski. Mam w zwiazku z tym kilka pytan: czy gdybym chciala pozniej wrocic do Usa np. po roku lub dwoch to na jakiej wizie musialabym to zrobic i czy mialabym jakies problemy z dostaniem tej wizy? Czy jesli dziecko urodziloby sie w Polsce to w jaki sposob moglabym starac sie o obywatelstwo amerykanskie dla dziecka? czy dziecko bedzie potrzebowało jakąs specjalna wize jesli bede chciala z nim wrocic do Usa?

Odpowiedź na Twoje pytania zna każdy obywatel USA. Spytaj swojego męża a napewno udzieli Ci odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dareknowo. I komu potrzebne sa takie "dowcipne" odpowiedzi?

renox - to nie są dowcipne odpowiedzi. O czym Ty piszesz. Przecież każdy obywatel USA wie o tym ,że np. jesli jego dziecko urodzi się w innym kraju to po rodzicach dziedziczy obywatelstwo.Więc skoro dziecko obywatela USA urodzi się w Polsce to wiadomo ,że będzie miało również obywatelstwo amerykańskie po swoim ojcu. Sprawa wyjazdu również jest prosta.Będąc obywatelem posiada się dostateczną wiedzę aby wiedzieć jakie są potrzebne dokumenty aby spokojnie wyjechać a potem wjechać do USA. Więc nie widzę nic niestosownego aby doradzić założycielce temetu aby zwróciła się z tymi "prostymi dla obywatela USA" pytaniami do swojego męża.I nie zamierzem tutaj jak piszesz "dowcipnie odpowiadać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...