Skocz do zawartości

Prawo Jazdy


filwar

Rekomendowane odpowiedzi

Już ja bym nie wsiadł w Polsce do samochodu z kierowcą który zdał prawo jazdy w USA a potem je tylko wymienił w WORD po zdaniu testów. Ciekawe jak poradzi sobie taki kierowca z manualną skrzynią biegów skoro w Stanach jeździ na automacie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam,

Zaintrygowała mnie informacja o Międzynarodowym Prawie Jazdy...

Czy nie jest już przypadkiem tak, że obecnie nie trzeba już posiadać Międzynarodowego Prawa Jazdy i bez problemu można na Polskim jeździć?

Gdzieś wyczytałam, że nawet Amerykańska Policja bardziej przychylnie patrzy, gdy pokaże się Polskie a nie Międzynarodowe.

Niestety, nie pamiętam już źródła mojej informacji.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sly6 napisal zalezy kto i gdzie cie kontroluje. ja znam pare osob ktore dostalo mandat za nie posiadanie miedzynarodowego prawka, ale takze znam pare osob ktore przez lata jezdzily na swoim krajowym i przy zatrzymaniu nie mieli problemow. ja przez jakis czas jezdzilam na miedzynarodowym i przy zatrzymaniu nie mialam najmniejszych problemow.

poza tym nie rozumiem tej checi posiadania amerykanskiego prawka przez wielu przyjezdzajacych do usa na wakacje? ja jestem zdania, ze jak zdasz w polsce na prawko to bedziesz mial wiecej umiejetnosci za kierownica niz jak sie zda w usa i wymieni w pl na polskie. co tak wszyscy na latwizne chca isc w dzisiejszych czasach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałam, że nawet Amerykańska Policja bardziej przychylnie patrzy, gdy pokaże się Polskie a nie Międzynarodowe.

W kwestii formalnej: "Amerykanska Policja" nie kontroluje praw jazdy. Robia to policje lokalne: stanowe i miejskie, bo tak jest ten system zorganizowany. Tak wiec policja miasta Chicago moze i patrzy przychylnie na polskie prawo jazdy ale nie znaczy to nic w, powiedzmy, Bardstown, KY.

Miedzynarodowe prawo jazdy jest miedzy innymi po angielsku i pozwala zrozumiec Amerykanom o czym jest mala tajemnicza karta z napisem "prawo jazdy". Moze ulatwic zycie wiec dlaczego go nie miec?

"Amerykanska Policja" trzymajac sie twojego nazewnictwa to FBI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sly6 napisal zalezy kto i gdzie cie kontroluje. ja znam pare osob ktore dostalo mandat za nie posiadanie miedzynarodowego prawka, ale takze znam pare osob ktore przez lata jezdzily na swoim krajowym i przy zatrzymaniu nie mieli problemow. ja przez jakis czas jezdzilam na miedzynarodowym i przy zatrzymaniu nie mialam najmniejszych problemow.

poza tym nie rozumiem tej checi posiadania amerykanskiego prawka przez wielu przyjezdzajacych do usa na wakacje? ja jestem zdania, ze jak zdasz w polsce na prawko to bedziesz mial wiecej umiejetnosci za kierownica niz jak sie zda w usa i wymieni w pl na polskie. co tak wszyscy na latwizne chca isc w dzisiejszych czasach?

Nie rozumiesz ? To proste .Szesnastolatek przyżdża na wakacje do USA na dwa miesiące i we wrzesniu wraca do Polski ,do szkoły i ma czym zaszpanować przed kumplami.Z kieszeni wyciąga amerykanskie prawko ;) Ale to tylko marzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Tyle zachodu żeby tylko zaszpanować przed kumplami? Znam lepsze sposoby na spędzenie wolnego czasu niż robienie prawka dla szpanu :-)

Nie wiem, jak to jest teraz, ale jeszcze kilka lat temu polski obywatel mogl zamienic amerykanskie prawo jazdy na polskie, bez zdawania jazd.

BTW Ile kosztuje zrobienie prawka w USA?

W Kalifornii $31. Gdyby sie nie zdalo jazdy, to za nastepne podejscie placi sie $6. Kursy na prawo jazdy nie sa obowiazkowe, mozna cwiczyc jazdy z osoba dorosla, ktora ma prawko. Duzo taniej niz w Polsce, co? Jak wiele rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...