Skocz do zawartości

Wkrótce Do Stanów Zjednoczonych Bez Wiz?


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

tutaj jest jak Litwa zeszla szybko z procentami odmow wiec nie tylko Polska szybko tak zeszla

http://wiadomosci.wp.pl/kat,8171,title,Bez...mosc_prasa.html

gdzies byl artykul w necie ze Czesi oraz inne Panstwa przeprawadzily w prasie i tv sprawy kto ma duze szanse na wize a kto nie ..nie wiem czy to pomoglo ale jak widac weszli

co jest najlepsze ze Polska a nie Czesi czy tez Litwa zabiegala o te 10% odmow no i weszly inne Panstwa a mysmy zostali ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 180
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
tekst z artykulu :

Według pomysłodawców, Polakom należy jak najszybciej umożliwić wjazd na teren Stanów Zjednoczonych bez wiz, a dopiero potem monitorować – już na terenie USA – ich zachowanie.

Jeżeli obywatele polscy będą łamać prawo imigracyjne, to wizy zawsze można przywrócić – argumentują autorzy projektu.

http://tvp.info/informacje/swiat/wkrotce-d...bez-wiz/4111576

sly6 - i slusznie "emigranci z calego swiata- my Amerykanie" obawiamy sie emigrantow , nie daj Boze wpuszcza nam jeszcze jednego "Kosciuszke" ..i co ..bedziemy mieli jeszcze jedno swieto w kaledarzu ?

A teraz serio- Ty i Karina to wiecej jak... no wiesz . Sledzac wasze wypowiedzi mozna nauczyc sie ...i cierpliwosci , tej cechy , ktorej tak bardzo nam brakuje . Kilka lat temu napisalem do Was -mam brata i co dalej, wiesz co , wtedu bylem w problemie ,odpowiedziala mi Karina - wspaniala,naprawde wyluszczajac mi prawna strone sprawy i koszty.

Policzywszy czas i pieniadz -skorzystalem z twojej rady - na skroty , orzenilem go z Indianka -Native.

Tym samym polecam Wszystkim czytanie postow na tych stronach , zanim zadacie pytanie, a Wam Karino i sly 6 specjalnie dziekuje za wytrwalosc.analaska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna30, może masz racje że przesadzam. Ale nie jestem zwolennikiem teori spiskowych. Podałem tylko przykład. Powód jest pewnie inny. Jedno jest dla mnie pewne: Amerykanie zimno kalkulują i nie kierują się sentymentem w stosunku do nikogo. A procent odmów? Jeśli w tym roku spadnie nagle do trzech, to uwierzycie że sytuacja aplikujących poprawiła się o 7%? Przez kilka lat, procent odmów oscylował w okolicach 28-26. Co zmieniło się in plus w naszym kraju pomiędzy 2007 a 2008 gdy ten procent spadł prawie o połowe, z 26 na około 13? Myślcie sobie co chcecie...

Wlasnie, kazdy kraj powinien dbac o swoje zywotne interesy. Polska takze, problem w tym ze nie dba. W sumie, nigdy nie dbala. Zawsze bylo cos wazniejszego. Teraz rowniez. Amerykanie potrafia o swoje intersy dbac i dlatego sa takim krajem, jakim sa. Jesli z jaki powodow nie chca zniesc wiz, to chocby palilo sie i walilo, ich nie zniosa. Za to zniosa dla tych, dla ktorych chca. I tutaj z Mathew sie calkowicie zgadzam. A Joanna i Sly, wiadomo ze czesciowo macie racje, bo oczywiscie sa statystyki swiadczace o tym ze Polacy zostaja na czarno.Ale wszyscy to wiedza, nie tylko Polacy. I jeszcze jedno, odesetk odmow w ambasadzie. Wiadomo nie od dzis ze jest dyskusyjny i nie ma jasnych zasad ktorymi kieruja sie urzednicy. Z tym chyba sie kazdy zgodzi.

Kto mialby zaplacic za preselekcje, pyta Joanna. Wiadomo chyba ze Polska. Dlaczego? Bo obowiazkiem kraju jest dbac o swoich obywateli. Chyba ze sie myle? Dziwie sie ze wogole jest taka dyskusja. Przeciez Amerykanie zrobia preselekcje w NY i spokoj, im nie zalezy. Raczej powinno zalezec Polskiemu rzadowi, zeby obywatele polscy byli bezpieczni. Przepraszam, a za co ja place podatki?

Na pewno nie za to, zeby nasze pieniadze wydawane byly na coraz wyzsze pensje urzednikow panstwowych.

Reasumujac, wizy zostana zniesione, ale za pewne dalej niz blizej jestesmy tego faktu.Co do ustawy w Kongresie, jestem sceptyczna. Uwazam jednak ze tak sie stanie,czyli ze wiz nie bedzie, kiedys.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mialby zaplacic za preselekcje, pyta Joanna. Wiadomo chyba ze Polska. Dlaczego? Bo obowiazkiem kraju jest dbac o swoich obywateli. Chyba ze sie myle? Dziwie sie ze wogole jest taka dyskusja. Przeciez Amerykanie zrobia preselekcje w NY i spokoj, im nie zalezy. Raczej powinno zalezec Polskiemu rzadowi, zeby obywatele polscy byli bezpieczni. Przepraszam, a za co ja place podatki?

Na pewno nie za to, zeby nasze pieniadze wydawane byly na coraz wyzsze pensje urzednikow panstwowych.

A czy polscy obywatele nie są bezpieczni?

Mogą sobie latać, dokąd chcą, jesli tylko ich na to stać i spełnią wszystkie wymogi ustalone przez kraj, do którego jadą.

Amerykanie sprawdzają wszystkich przyjeżdżających w każdym porcie. My robimy tak samo z obywatelami innych krajów. Każdy kraj tak robi.

Chyba nie sądzisz, że podatki całego społeczeństwa powinny iść na to, żeby 10% ludzi mogło sobie polecieć do Stanów? Są pilniejsze potrzeby, na które brakuje pieniędzy.

Polska dba o swoich obywateli, jak umie.

Na stronie ambasady są porady, kiedy się starać o wizę, jak się jej tym razem nie dostało... Po ewentualnym wprowadzeniu ruchu bezwizowego pewnie też będą informacje, o co chodzi i z czym to się je.

Ale z tym, zebyśmy jeszcze płacili podatki na preselekcję w Polsce to ja się na przykład nie zgadzam.

Mnie nie obchodzi, kto gdzie lata. Jak go stać, to niech lata, ale niech nie obciąża tym reszty społeczeństwa.

Dlatego ja też się dziwię, że jest w ogóle taka dyskusja.

Przyznaję, że tok rozumowania mathew75 jest spójny i logiczny :) Ale ja i tak uważam, że nie ma w tych procentach żadnych oszustw :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagodka a gdzie masz takie spojnosci wsrod ludzi?pokaz mi takie cos ?

kazdy kieruje sie swoim mysleniem ktore nie jest jasne dla 2 osoby,,,bo dlaczego jedne osoby mi ufaja a bliskie juz nie?czy ja sie zmienilem-zmieniam az tak?a no nie ,jestem prawie taki sam ale inna osoba inaczej mnie odbiera ..

jesli maja byc jasne przepisy to jakie maja one byc?czy maja byc od wysokosci konta,posiadania ziemi czy jak?

Kolejna sprawa to kazdy mowi o szacunku ale widzisz ten szacunek wsrod Polakow-Polonii bo ja nie widze

kazdy dba a swoje a wiec chyba tak musi byc...jesli tego nie zmienimy to nadal bedzie jak jest

nie widze aby ktos mowil-ktos mi pomogl to ja komus pomoge nawet obcej osobie?moze i sa takie osoby ale to w miejszosci a reszta?moze nie pisze a cos oddaje a moze nie..a jesli oddaja to dlaczego tak jest zle?ano pytanie bez odpowiedzi jest i chyba takie bedzie

bo jesli nikogo nie mozna zmusic do pomocy to tym bardziej do przekazania pomocy dalej ..i tak chyba bedzie dalej z tym zyciem..

chyba ze ktos ma inne zycie,inaczej to odbiera lub tez dostaje cos to wtedy moze inaczej to widziec,ja widze i odbieram to przez swoje zycie i odczucia.ktore moze sie zmienic jesli cos sie zmieni w moim zyciu lub tez spotykaniu roznych osob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że tok rozumowania mathew75 jest spójny i logiczny :) Ale ja i tak uważam, że nie ma w tych procentach żadnych oszustw :D

Właśnie cała rzecz w tym że wiele osób traktowało by to jako OSZUSTWO, a nikt tak naprawdę nie zna ani procedur ani nawet kryteriów odmów. Podaje się nam suche liczby: tyle a tyle odmów w tym a tamtym roku i nic więcej, a wszyscy automatycznie przyjmują że wina wysokiego procentu odmów jest po naszej stronie. Napiszę raz jeszcze: naiwnością jest sądzić, że polskie społeczeństwo ma wpływ na to, kogo USA będzie do siebie wpuszczać bez wiz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kryteria odmowa jest zawarta w prawie imigracyjnym USA ze jesli zachodzi podejrzenie o zostanie nielegalne ,prace nielegalna to mozna takiej osobie odrzucic podanie o wize i to samo masz w ruchu bezwizowym ze urzednika na lotnisku moze podjac taka decyzje

I teraz jak kto jest w zyciu realnym?a no jest tak samo a nawet czasami gorzej ..nie znajdziesz spojnej odpowiedzi na 1 pytanie dlaczego jedne osoby widza tak osobe a inne znow inaczej ..

a cos z zycia dziewczyny i chlopaka-czesc dziewczyn mowi chlopakowi na pobycie turystycznym ze chce wziasc slub aby zalegalizowac pobyt i teraz czy one maja rtg w oczach-znaja przyszlosc?a a jednak podejmuja taka decyzje a nie inna i czy maja do tego prawo?oczywiscie ze tak ale nikt nie mowi ze zle mysla-ze nie odpowiednio ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bo oczywiscie sa statystyki swiadczace o tym ze Polacy zostaja na czarno.Ale wszyscy to wiedza, nie tylko Polacy. I jeszcze jedno, odesetk odmow w ambasadzie. Wiadomo nie od dzis ze jest dyskusyjny i nie ma jasnych zasad ktorymi kieruja sie urzednicy. Raczej powinno zalezec Polskiemu rzadowi, zeby obywatele polscy byli bezpieczni. Przepraszam, a za co ja place podatki?

Na pewno nie za to, zeby nasze pieniadze wydawane byly na coraz wyzsze pensje urzednikow panstwowych.

Reasumujac, wizy zostana zniesione, ale za pewne dalej niz blizej jestesmy tego faktu.Co do ustawy w Kongresie, jestem sceptyczna. Uwazam jednak ze tak sie stanie,czyli ze wiz nie bedzie, kiedys.

Pozdrawiam

To nie sa statystyki tylko realia a jak nie bedzie obowiazku wizowego, obawiam sie ze te realia beda bardziej realne niz teraz, czyli tlumaczac maslo maslane na nasze wiecej jeszcze bedzie Polakow zostawac do pracy niz obecnie i kariera bezwizowego podrozowania moze sie szybciej skonczyc niz rozpocznie.

Podatki w Polsce placisz za urzednikow wlasnie i wszystkich biedakow, ktorzy ich nie placa, czyli ida na tzw konsumcje jak w socjalistycznym kraju przystalo.

A jesli chodzi o sceptyzm twoj odnosnie ustawy to nie ma nic do tego bo albo ja przeglosuja albo odrzuca wiec nie ma miejsca na sceptyzm. Wszystko jest jasne i klarowne w materii wiz turystycznych Polakow do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Polakow, tyle opini. Kazdy ma prawo do swojego zdania. Zgadzam sie z Mathew, nie ma klarownosci w przepisach odnosnie przyznawania wiz. Nie ma spojnych, jasnych przepisow, kto je moze dostac kto nie. Jest to indywidualna decyzja urzednika. Wiec to bardzo proste, ze z taka decyzja sie nie dyskutuje, bo nie ma sie na czym oprzec, nie ma z czym polemizowac, z przepisami ktorych nie ma? Z zasadami ktore sa nie znane? Info ze trzeba miec odpowiednie zwiazki z krajem. Czyli jakie? Itd, nie konczaca soe dyskusja.

To dobrze ze coraz wiecej Polakow dostaje wizy. Ja sie dziwie tym co to tak sie martwia tym ,ze tak wiele Polakow zostaje nielegalnie w USA. Ciekawe czy oni kiedywkowiel byli w USA? Bo ja tak i powiem krotko. Amerykanon sa potrzebni nielegalni. Prawda jest taka, ze gdyby wladze chcialy, wylapaly by ich w 99%. Ale nie chca. Wystarczy zrobic nalot na sklepy na Greenpoincie, na przychodnie lekarska w tej dzielnicy, gdzie wiekszosc pacjentow to nielegalni. Legalnie moga sie tam leczyc nielegalni, w dodatku placa tylko 10 dolarow za wizyte, wlasnie dlatego ze sa nielegalni! Taka jest wlasnie Ameryka, toleruje nielegalnych, bo dzieki nim rozwija sie Ameryka, kto tego nie rozumie, ten nie rozumie sedna Ameryki. Tego czym jest ten kraj, zyje i rozwija sie dzieki emigrantom, nie tylko tym legalnym! Naszczescie madrzy kongresmeni doskonale to rozumieja, bo gdyby bylo inaczej, to dawno wrpwoadzono by odpowiednie kroki, by pozbyc sie nielegalnych. To bardziej niz proste.

A co do finansowania preselekcji. Dziwie sie i jeszcze taz dziwie osadom tutaj obecnych, iz najlepiej by bylo zeby byly wciaz wizy, by za preselekcje placili Amerykanie w USA i by sie nic nie zmienilo.

Czemu ma to sluzyc? Poprawie jakosci zycia polskich obywateli? Nie i jeszcze raz nie, bo cala procedura jest dla nich zwyczajnie mocno klopotliwa. Jeszcze raz podam przyklad Australii, widac mozna uproscic, jesli sie chce.Czy tam Polacy nie zostaja nielegalnie? Oczywiscie ze zostaja.

Moj szacunek do Amerykanow wynika z tego, ze maja szacunek nie tylko do swoich obywateli, ale nawet do rzeszy nielegalnych emigrantow, ktorzy zyja w tym kraju i maja sie niezle. Bo to oni tworza ten kraj i wie to kazdy, kto choc trche pomieszkal w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...