Skocz do zawartości

Wkrótce Do Stanów Zjednoczonych Bez Wiz?


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

w ESTA wyjdzie kto moze leciec lub tez nie ale jak wyjdzie ze ma sie pozwolenie to i tak na granicy urzednik podejmuje decyzje kogo sie wpusci a kogo nie

co do pytan na granicy to moze spytaj sie Kariny jakie moga pasc i jakie padaja na granicy .

Kiedys juz pisalem ze byly osoby w Ambasadzie Kanady po wize ,nie dostaly ich a na granicy juz po 1 marca 2008 roku zostaly wpuszczone ale byly takie ze nadal nie byly wpuszczone ..

I teraz jaki to bedzie odestek z USA to wyjdzie w praktyce bo teraz odmow tych co sie staraja o wize jest kolo 10% , znam osob co by chcialy poleciec ale nie staraja sie o wize bo bedzie ruch bezwizowy lub tez im sie nie chce :)

a teraz co do pisania jagodko,zasada na forum jest taka ze kazdy wypowiada sie jako to widzi,jak kto odczuwa w tym temacie,,czy chciala bys aby kazdy myslal tak samo i odczuwal?jesli tak to moze kiedys tak bedzie na swiecie ale nie teraz.

adka wypowiedziala sie ze nie moze dostac wizy a chce poleciec do chlopaka wiec jej wypowiedzi jest tak samo wazna jak moja ..I teraz mozna sie nie zgadzac z kims ale nalezy to przyjac jesli nawet z tym sie nie zgadzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 180
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

fakt piszemy o teorii duzo a jak bedzie z praktyka to zycie pokaze

jesli dane mi bedzie dozyc do tego czasu jak bedzie ruch bezwizowy wtedy zobaczymy kto i jak mial racje,tzn kto byl blisko tego co tutaj zostalo opisane ..

i moze na tym zrobmy koniec pisania i poczekajmy na to co zycie pokaze

jedynie co mozemy teraz zrobic to pisac o tym co to jest ruch bezwizowy i na tym sie skupic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagódka.br zgadzam sie tutaj z Tobą ,że Polacy powinni być traktowani z takim samym szacunkiem jak inne kraje UE i właśnie dlatego w momencie gdy spełnią warunek odmów promes wizowych poniżej 3% to tak jak inne kraje można znieść wizy. Masz racje, dlaczego Polacy mają być traktowani inaczej.Skoro inne kraje UE musiały spełnić ten warunek to dlaczego nie Polacy.

http://www.tvn24.pl/1,1576061,druk.html

Czy Czesi, Słowacy czu Węgrzy spełnili "warunek" 3% odmów? O jakim szacunku Ty mówisz... Amerykanie sami decydują, jaki procent odmów ma obowiązywać w danym kraju w danym roku. Chcieli znieść promesy dla innych krajów dawnego bloku wschodniego, więc ustalili próg 10% i wszystkich tam dopasowali. Nas utrzymano na poziomie 13% i dzisiaj każe nam się wierzyć że to była nasza wina i to my nie spełniamy wymogów ! Głupszego g...na w życiu nie słyszałem ! Trzeba się wykazać ogromną naiwnością by wieżyć w miarodajność tzw. procentów odmów w ambasadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Czesi, Słowacy czu Węgrzy spełnili "warunek" 3% odmów? O jakim szacunku Ty mówisz... Amerykanie sami decydują, jaki procent odmów ma obowiązywać w danym kraju w danym roku. Chcieli znieść promesy dla innych krajów dawnego bloku wschodniego, więc ustalili próg 10% i wszystkich tam dopasowali. Nas utrzymano na poziomie 13% i dzisiaj każe nam się wierzyć że to była nasza wina i to my nie spełniamy wymogów ! Głupszego g...na w życiu nie słyszałem ! Trzeba się wykazać ogromną naiwnością by wieżyć w miarodajność tzw. procentów odmów w ambasadach.

Ale czy Ty naprawdę wierzysz w to, że oni robia nam na złość?

Że dla nas specjalnie utrzymali poziom 13%, żebyśmy się w progu 10% nie zmieścili, a teraz, jak się obniżył próg do 3% to nas trzymają powyżej, bo nie chcą nam znieść wiz?

Jeśli jesteś przekonany, że tak jest, to może rzeczywiście nie ma o co kruszyć kopii.

Bo ja nie uważam, że Polska jest narodem wybranym i nam się ustala jakieś specjalne warunki, żeby nam - jak to się kolokwialnie mówi - dokopać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy Ty naprawdę wierzysz w to, że oni robia nam na złość?

Że dla nas specjalnie utrzymali poziom 13%, żebyśmy się w progu 10% nie zmieścili, a teraz, jak się obniżył próg do 3% to nas trzymają powyżej, bo nie chcą nam znieść wiz?

Jeśli jesteś przekonany, że tak jest, to może rzeczywiście nie ma o co kruszyć kopii.

Bo ja nie uważam, że Polska jest narodem wybranym i nam się ustala jakieś specjalne warunki, żeby nam - jak to się kolokwialnie mówi - dokopać.

Na złość? Nie. Że specjalnie utrzymali dla nas 13%? Oczywiście ! Sympatie i antypatie pomiędzy narodami nie mają tutaj nic do rzeczy. Amerykanie zawsze kierują się zimną kalkulacją w stosunkach międzynarodowych i muszą mieć swoje powody by ten proces wprowadzenia Polski do VWP odroczyć. Jakie to mogą być powody? Pojęcia nie mam. Ale zyski z wpłat o rozpatrzenie wniosków w Polsce, mogły jeszcze w 2009 np. częściowo pokrywać straty spowodowane zniesieniem wiz w innych, nowych krajach. Bardzo małych krajach w porównaniu do Polski. Zbyt błachy powód? Może. Ale nie jesteśmy dla USA żadnym ważnym partnerem. Ani gospodarczym ani,wbrew pozorom, militarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie jesteśmy dla USA żadnym ważnym partnerem. Ani gospodarczym ani,wbrew pozorom, militarnym.

I tu się zgodze w 100%.

Dlatego nie wydaje mi się, żeby cokolwiek dla nas zmieniali, czy specjalnie utrzymywali na wysokim poziomie, żebyśmy nie mogli tego przeskoczyć.

Wg mnie traktują nas tak samo jak innych i tu się różnimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się zgodze w 100%.

Dlatego nie wydaje mi się, żeby cokolwiek dla nas zmieniali, czy specjalnie utrzymywali na wysokim poziomie, żebyśmy nie mogli tego przeskoczyć.

Wg mnie traktują nas tak samo jak innych i tu się różnimy :)

Napiszę tak: Stany muszą stopniowo integrować się z nowymi członkami uni, poprzez np. znoszenie wiz. Jednym z powodów jest uciszenie (presji) uni europejskiej, która też musi ich o to "cisnąć". Więc muszą zdecydować: komu? Z samych składanych wniosków, ambasady mają utrzymanie a nawet generują zysk. Trzeba by to zrobić tak, by przez kilka lat, chociaż do utrzymania konsulatów nie dokładać. Litwa, Łotwa, Estonia, Słowenia, Słowacja, Czechy i Węgry , wszystkie razem wzięte, mają mniej mieszkańców niż jedna Polska. Zakładając że wszystkie te kraje są na podobnym poziomie gospodarczym, można przyjąć że procent starających się o promese jest podobna jak w Polsce. Zdejmować promesy wszystkim? Nie. W Polsce utrzymamy 13%. Polacy pokryją koszty konsularne w innych państwach i nie trzeba do nich dokładać a unia się na chwilę zamknie. Logiczne, prawda? Można odwlec na dwa, trzy lata? Tyle tylko że w tym roku ilość wniosków w Polsce spadła o połowe :D

Moje zdanie jest takie że procent odmów w danym kraju jest ustalany odgórnie i konsulowie mają obowiązek taki procent utrzymywać. To USA decyduje kto i kiedy będzie do nich podróżować bez wiz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna30, może masz racje że przesadzam. Ale nie jestem zwolennikiem teori spiskowych. Podałem tylko przykład. Powód jest pewnie inny. Jedno jest dla mnie pewne: Amerykanie zimno kalkulują i nie kierują się sentymentem w stosunku do nikogo. A procent odmów? Jeśli w tym roku spadnie nagle do trzech, to uwierzycie że sytuacja aplikujących poprawiła się o 7%? Przez kilka lat, procent odmów oscylował w okolicach 28-26. Co zmieniło się in plus w naszym kraju pomiędzy 2007 a 2008 gdy ten procent spadł prawie o połowe, z 26 na około 13? Myślcie sobie co chcecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...