Skocz do zawartości

Jaki Adres Podać Czekając Na Green Card?


EwaF.

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co wyczytałam przed wyjazdem należy podać adres na jaki ma przyjść green card - jestem ciekawa jak radzą sobie ludzie którzy wylosowali green kart i nie wiedzą gdzie się zatrzymają w usa, dopiero mają zamiar sobie coś wynająć, znaczy nie mają tam znajomych, rodziny, jak sobie radzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 8 miesięcy później...

Witam,

chciałbym przypomieć sie z tym tematem. Czy ktoś mógłby napisac jak sobie poradzić w przypadku gdy nie posiada się znajomych w USA, a nie mamy również konkretnego adresu pod którym po przyjeździe się zatrzymamy. Jak wtedy rozwiązać kwestię z "przymusem" wskazania adresu do wsyłania gc?

Z góry dzięki za jakikolwiek odzew z Waszej strony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem takowy adres należy bezwzględnie mieć i po prostu go podać. Nie wyobrażam sobie wysiąść z samolotu i w całkowicie obcym miejscu dopiero szukać miejsca na zamieszkanie, może się okazać że dnia mamy już niewiele i przyjdzie nam spędzić noc na ławce w parku. Na początku też się nad tym zastanawiałem ale doszedłem do wniosku że jeśli nie dokonam konkretnych wyborów to daruję sobie całą tą historię z gc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie jest z brakiem noclegu ale nalezy na rozmowie lub tez na lotnisku podac adres na ktory ma przyjsc GC

jak ma sie kase to mozna cos wynajac na pare miesiecy ;)

jak nie to sa firmy -byly ze za pare dol zalatwiali taki adres

lub tez zadzwonic,napisac do Ambasady -poszukac na necie na roznych forach czy mozna podac adres po box..skrzynki kontaktowej aby przyszla GC..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm taka podróż na "chybił trafił" może być bardzo stresująca :) a sly6 podawał gdzieś adres internetowy gdzie ogłaszają się osoby prywatne które oferują swoje mieszkania dla osób które chcą za niewielkie pieniądze odwiedzić dane miasto, kraj. Zresztą to zaczyna być znane i w naszym kraju, ostatnio w Radio Lublin mówił człowiek o tym portalu i zachęcał do skorzystania. Tak więc można zyskać i adres do wpisania i lokum na pierwsze dni i może pierwszych znajomych w nowym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tak czy inaczej warto bys przechodzac odprawe na lotnisku w usa mial dokaldny adres miejsca, w ktorym sie zatrzymasz.

wielokrotnie zdarzalo sie, ze ludzie jezdzili do kogos, po 2 stronie bramki czekala na nich znajoma, a nie pamietali dokladnego adresu i juz chcieli sie cofnac. odprawa byla wstrzymana a znajoma za bramka musiala interweniowac telefonami.

ja sama bylam w szoku po tym jak zostalam przepytana na lotnisku. tak wiec musisz znac adres swojego pobytu w usa, i ten podaj na wniosku =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...