Skocz do zawartości

Jaki Adres Podać Czekając Na Green Card?


EwaF.

Rekomendowane odpowiedzi

to świetnie - mam prośbę daj namiar na coś lepszego.

To zalezy od lokalizacji. Te hotele nie sa koniecznie najtansze i zamiast walic prosto do nich warto przejrzec, jaka jest oferta w danej okolicy.

Znam poza tym Extended Stay i w jednym miejscu ujda w tloku a w innych nikt o zdrowych zmyslach nie powinien sie zatrzymywac. Czesto mozna spotkac w nich cale grupy robotnikow zza poludniowej granicy, kiedy pracuja na jakiejs budowie w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

To zalezy od lokalizacji. Te hotele nie sa koniecznie najtansze i zamiast walic prosto do nich warto przejrzec, jaka jest oferta w danej okolicy.

Znam poza tym Extended Stay i w jednym miejscu ujda w tloku a w innych nikt o zdrowych zmyslach nie powinien sie zatrzymywac. Czesto mozna spotkac w nich cale grupy robotnikow zza poludniowej granicy, kiedy pracuja na jakiejs budowie w okolicy.

Lokalizacja to Chicago.

Próbowałem wynająć od razu mieszkanie ale wszyscy zbyli mnie tym że nie mieszkam w USA i zdalnie - nieznanym osobom to oni nie wynajmują (wcale się nie dziwie).

Inna kwestia to to że wynajmowanie czegoś czego się nie widzi jest wielce ryzykowne.

Znajomych i rodziny w USA brak.

Pozostaje opcja kogoś życzliwego z forum (niestety w tym wypadku też nie jestem w stanie sprawdzić czy dana osoba jest uczciwa) lub po prostu wynajęcie hotelu/motelu/hostelu (oczywiście tylko na około 2~4 tygodnie do czasu otrzymania "teoretycznie" GC i SSN).

No i tu wracamy do początku. Jaki w takim razie jest najlepszy hotel/e w rejonie Chicago (od OakPark w góre - cena/jakość). Ktoś ma jakieś doświadczenia z tym związane ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja to Chicago.

Próbowałem wynająć od razu mieszkanie ale wszyscy zbyli mnie tym że nie mieszkam w USA i zdalnie - nieznanym osobom to oni nie wynajmują (wcale się nie dziwie).

Inna kwestia to to że wynajmowanie czegoś czego się nie widzi jest wielce ryzykowne.

Znajomych i rodziny w USA brak.

Pozostaje opcja kogoś życzliwego z forum (niestety w tym wypadku też nie jestem w stanie sprawdzić czy dana osoba jest uczciwa) lub po prostu wynajęcie hotelu/motelu/hostelu (oczywiście tylko na około 2~4 tygodnie do czasu otrzymania "teoretycznie" GC i SNN).

No i tu wracamy do początku. Jaki w takim razie jest najlepszy hotel/e w rejonie Chicago (od OakPark w góre - cena/jakość). Ktoś ma jakieś doświadczenia z tym związane ?.

Jesli hotel na dluzej to mozna sprobowac negocjowac stawke, jesli nie ma wielkiego oblozenia. Kiedys mieszkalem kilka tygodni w hotelu w taki sposob. Wszystkie dokumenty mialem na ten hotel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście napisałbym na forum Polonii w Nowym Jorku czy Chicago(jeśli takie są) z prośbą o możliwość podania adresu i odbioru karty za powiedzmy opłatą 100 dolarów odemnie. Myślę, że chętnych by nie brakowało, bo sam jakbym tam mieszkał to pewnie za darmo bym komuś pomógł. Tylko trzeba też zaufać takiej osobie, a wiadomo jak z Polakami za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widze ze malo szukasz ze nikt Ci nie chce wynajac mieszkania,ja znam taka osobe ze prowadzi firme posrednictwa nieruchomosciami i dla niej licza sie czy masz kase na wynajecie i depozyt ;)

Jacekstr a co do osob ktore chca uzyczyc adresu to poznalem wiele osob na necie ze moglby takie cos zrobic lecz musisz nad tym popracowac,dac sie poznac a nie w przeciagu 1 dnia masz adres ,,to tak nie dziala

widze ze malo znasz tez fora,forum i masz male doswiadczenie,ile to razy zwrocilem sie do osob z pomoca dla innych-nie dla siebie to czlowiek dostal odpowiedz pozytwyna a jak masz zobaczyc czy komus mozna zaufac,zobacz to zobacz co dana osoba pisze,jak pisze :) moze ,miec jakies negatywne posty o niej bo kto jest swiety ;) ale wczytaj sie dobrze i zobaczysz jak jest :)

jest wiele serwisow takich jak te gdzie tez mozesz znalesc osoby co Ci uzycza pokoju,adresu ;)

https://www.couchsurfing.org/

a powstala taka grupa w Nowym Jorku ,gdzie mozesz liczyc na pomoc ,

https://www.facebook.com/polishcommunitynyc?fref=ts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...