Skocz do zawartości

Jaki Adres Podać Czekając Na Green Card?


EwaF.

Rekomendowane odpowiedzi

*A* nie wiem czy wiesz ale piszesz o wjezdzie na wizie turystycznej a tutaj sie pisze o stalym pobycie

dana osoba musi miec juz adres na rozmowie w Ambasadzie bo co wpisze w formularze ?\

niby mozna zmienic adres na granicy ale tego sie nie poleca bo GC moze przyjsc na stary adres-tak kiedys bylo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 miesiące później...

Witam. Mam ta przyjnosc, ze wlasnie wypelniam wniosek, jednak mam problem z tym nieszczesnym adresem. Cala procedura bedzie jeszcze dlugo trwac, wiec - w moim przekonaniu - szukanie mieszkania na wynajem juz teraz jest malo logiczne. Czy ktos z obecnych ma jakas wskazowke? Na pewno sa tu osoby ktore lecialy nie do rodziny i mialy ten sam problem ... ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz w tym watku zadalem pytanie i widze ze nikt nie napisal,nie zadzwonil do Ambasady USA aby sie spytac o adres po box

kolejna sprawa to adres masz miec pewny na rozmowie i na granicy :)

na granicy mozesz zmienic adres ale moze byc tak ze GC moze przyjsc na stary adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do ambasady w sprawie adresu i niemiła pani powiedziała, że sam mam zdecydować co wpisać w poz. 11. Że można podać adres lub wpisać że zostanie podany później. Spróbuje zadzwonić do KCC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może to być adres po box, lecz adres pod którym Cie znajdą w razie potrzeby. A potrzeby USCIS bywają różne. Nie zapominajci że jakakolwiek zmiana zamieszkania musi być zgłaszana w urzędzie imigracyjnym. Jak wynająć mieszkanie? Na internecie jest mnóstwo firm typu real estates przez które można wynająć mieszkanie ( przeważnie trzeba dobrze znać język aby ustalić szczegóły), choć może być ciężko ponieważ większość z nich sprawdza waszą zdolność kredytową - czego niestety jeszcze tu w US nie macie. Poza tym taki wynajem przeważnie objęty jest umową z góry na 6/12/24 miesiące z góry. Można również poszukać wśród polskich ogłoszeń, ale tutaj również musićie ustalić z właścicielem że np. będziemy w US za pół roku... No właśnie, nie każdy będzie czekał na klienta i można wylądować na lodzie. Tak więc uważajcie, życzę powodzenia i wytrwałości - przyda się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czy zieloną kartę która przyjdzie na wskazany adres w Stanach trzeba odebrać osobiście? Po otrzymaniu GC chce wyjechać zaraz po jej otrzymaniu tylko na chwilę. Na stałe planuję wyjechać po ukończeniu ostatniego roku studiów, stąd moje pytanie. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zieloną kartę która przyjdzie na wskazany adres w Stanach trzeba odebrać osobiście? Po otrzymaniu GC chce wyjechać zaraz po jej otrzymaniu tylko na chwilę. Na stałe planuję wyjechać po ukończeniu ostatniego roku studiów, stąd moje pytanie. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Nie trzeba, przeciez zostawia ja w skrzynce pod podanym adresem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Po jakim czasie przychodzi GC na wskazany adres w Stanach? Czy trzeba wykonać jeszcze jakieś czynności po rozmowie w ambasadzie? Czyli rozumiem że po udanej rozmowie z konsulem podczas której dostanę informacje że zostanie mi przyznana GC, mogę sobie na nią spokojnie czekać w Polsce do momentu kiedy dostane informacje od znajomego że GC dotarła na jego adres? I potem spokojnie polecieć i odebrać GC przed upływem ważności wizy (pół roku)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...