Skocz do zawartości

Jaki Adres Podać Czekając Na Green Card?


EwaF.

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje za odpowiedź. Po jakim czasie przychodzi GC na wskazany adres w Stanach? Czy trzeba wykonać jeszcze jakieś czynności po rozmowie w ambasadzie? Czyli rozumiem że po udanej rozmowie z konsulem podczas której dostanę informacje że zostanie mi przyznana GC, mogę sobie na nią spokojnie czekać w Polsce do momentu kiedy dostane informacje od znajomego że GC dotarła na jego adres? I potem spokojnie polecieć i odebrać GC przed upływem ważności wizy (pół roku)?

No zdecydowanie nie. Dopoki nie przekroczysz granicy, nie ma mowy o zadnej zielonej karcie - w ambasadzie dostajesz wize imigracyjna, zielona karte (i stajesz sie rezydentem) w momencie przekroczenia granicy i wtedy dopiero (oraz po uiszczeniu oplaty $165 zdaje sie) zacznie sie proces produkcji zielonej karty. Jak bedziesz czekac w Polsce, to sie nie doczekasz a Twoja wiza stanie sie niewazna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Gość miqhs

Proces jest taki: badania lekarskie, wizyta w ambasadzie, odbiór paszportów z wizą, wyjazd do czasu upływu terminu BADAŃ, zapłata 165$ od osoby najlepiej przed wyjazdem, wyjazd do USA, pieczątka w paszporcie, SSN przychodzą pocztą (u nas po 7 dniach), GC przychodzi pocztą pod ten wskazany adres chyba, że go zmienisz (jeszcze nie mamy więc nie wiem jak długo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

kiedys firmy pomagaly z adresem za pare dol ,plus wynajecie mieszkania ;)

teraz w czasach internetu i wielu stron na ktorych mozna wynajac mieszkanie ,u kogos mieszkac to znalezienie adresu to jest pestka ;) ze tak napisze

chyba ze ktos nie umie szukac to pozostaje znalesc agencje nieruchomosci i wynajac mieszkanie ,za pare dol jest to mozliwe jak kto napisal moj znajomy :)

abys mial kase to zrobi sie :)

no i pozostaje forum,fora :) ,juz jedna uzytkowniczka chciala udostepnic swoj adres :) bez oplaty ;)

Jacopo,wiele razy tez o tym pisalismy na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...