Skocz do zawartości

Problemy Z Wizą


arekdarek

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że nie.

Ale jeśli ktoś ma zakaz wjazdu, to myślisz, że dostanie wizę?

Jeśli nie szkoda komuś wydać pieniędzy, to oczywiście, że może złożyć wniosek.

Z tym, że rok temu starał się o wizę i szedł w zaparte, że nie siedział w Stanach nielegalnie. Widać mieli go w systemie, skoro konsul tak dokładnie go wypytywał i chciał zobaczyć dokumenty, które udowodniłyby to, że nie było go w Stanach wtedy, kiedy był.

I teraz co wpisze we wniosek... Nadal będzie potrzymywał, że nie przesiedział wizy? To konsul znów mu powie, żeby to udowodnił. A jak wpisze, że przesiedział, to porównają z poprzednim wnioskiem, w którym napisał, że nie przesiedział. Kółko się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie.

Ale jeśli ktoś ma zakaz wjazdu, to myślisz, że dostanie wizę?

Jeśli nie szkoda komuś wydać pieniędzy, to oczywiście, że może złożyć wniosek.

Z tym, że rok temu starał się o wizę i szedł w zaparte, że nie siedział w Stanach nielegalnie. Widać mieli go w systemie, skoro konsul tak dokładnie go wypytywał i chciał zobaczyć dokumenty, które udowodniłyby to, że nie było go w Stanach wtedy, kiedy był.

I teraz co wpisze we wniosek... Nadal będzie potrzymywał, że nie przesiedział wizy? To konsul znów mu powie, żeby to udowodnił. A jak wpisze, że przesiedział, to porównają z poprzednim wnioskiem, w którym napisał, że nie przesiedział. Kółko się zamyka.

ten zakaz wjazdu ma gdzieś na piśmie, wie o tym,że ma zakaz wjazdu,?

no ja bym poszła tym razem w szczerość , tłumaczyć się błędami młodości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimi błędami młodości?

Przecież jeszcze rok temu twierdził coś innego.

http://travel.state.gov/visa/temp/info/info_1298.html#4

A zgodnie z tą stroną rządową:

http://travel.state.gov/visa/frvi/ineligib...ities_1364.html

osoby, którym nie przysługuje wiza, to:

(:D ALIENS UNLAWFULLY PRESENT.-

(i) In general.-Any alien (other than an alien lawfully admitted for permanent residence) who-

(I) was unlawfully present in the United States for a period of more than 180 days but less than 1 year, voluntarily departed the United States (whether or not pursuant to section 244(e)) prior to the commencement of proceedings under section 235(:P(1) or section 240, and again seeks admission within 3 years of the date of such alien's departure or removal, or

(II) has been unlawfully present in the United States for one year or more, and who again seeks admission within 10 years of the date of such alien's departure or removal from the United States,is inadmissible.

Papierka na to żadnego nie potrzebuje. Wiedzieć o tym (teoretycznie) też nie musi. Po prostu nie dostanie wizy i już.

Ale może się mylę. Więc niech mnie ktoś poprawi.

No, ale oczywiście nikt nie może mu zabronić starania się o wizę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz szanse.

Mozesz sprobowac uzyskac 212-d(3) waiver.

Przeczytaj tutaj: http://www.ilw.com/articles/2003%2C0930-labrie.shtm

I tutaj: http://www.visajourney.com/forums/topic/27..._1#entry4415145

Plus zrob swoj wlasny research na ten temat. Ja podalam ci tylko dwa linki, ktore naprowadza cie na wlasciwa droge. Sam musisz oczywiscie wykonac o wiele wieksza prace lub zatrudnic dobrego prawnika imigracyjnego, ktory to dla ciebie zrobi.

Nie jest to latwa sprawa ale moze sie udac.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz szanse.

Mozesz sprobowac uzyskac 212-d(3) waiver.

Przeczytaj tutaj: http://www.ilw.com/articles/2003%2C0930-labrie.shtm

I tutaj: http://www.visajourney.com/forums/topic/27..._1#entry4415145

Plus zrob swoj wlasny research na ten temat. Ja podalam ci tylko dwa linki, ktore naprowadza cie na wlasciwa droge. Sam musisz oczywiscie wykonac o wiele wieksza prace lub zatrudnic dobrego prawnika imigracyjnego, ktory to dla ciebie zrobi.

Nie jest to latwa sprawa ale moze sie udac.

Powodzenia!

W teorii mozna sie starac o wiele rzeczy.. tyle, ze on sklamal.. A tenze waiver NIE JEST od klamstwa - to po pierwsze - i jesli wyjdzie, ze on sklamal (a jesli chce sie starac o ten waiver to musi pokazac, ze byl nielegalnie) to dostanie/moze dostac ban na cale zycie. Czy od tego masz mozliwosc ubiegania sie o waiver (pod pewnymi warunkami) wlasne na powyzszej podstawie? Tajemnica Poliszynela jest ze tego waivera nie dostaniesz (chcby z powodu, ze konsul moze tego nie zarekomendowac, bo klamales w konsulacie, a waiver jest od tego co bylo w USA, dlaczego jestes inadmissible). Po drugie - w teorii - o tenze waiver mozna sie ubiegac majac UZASADNIONE ku temu przeslanki - Bogiem a prawda nie slyszalam zeby ktos go dostal na wize F-1, trzeba by to sprawdzic - co innego wiza L czy wiza H gdzie jest jakas szansa na uzasadnienie. Po trzecie - waiver zalezy od opinii subiektywnej osoby rozpatrujacej wniosek - czytaj: szanse sa minimalne a koszty ogromne. Po czwarte uzasadnienie dla tegoz waivera musi spelniac odpowiednie warunki - czytaj: musi byc cos co wskaze, ze Ty MUSISZ jechac do USA - najczesciej sa to osoby majace kogos bardzo chorego w USA, osoby majace duze biznesy itd. Ten waiver nie jest na zasadzie wizyty towarzyskiej czy kursu w USA.

Nie wybrazam sobie zeby ktos to robil sam, a ceny prawnikow sa wysokie. Szanse na wize zas minimalne. Dlatego jesli ktos mnie pyta czy jest sens starac sie waiver, bo mama/tata/siostra/brat byli tu nielegalnie a teraz chca wrocic, to czesto lepiej szukac innej drogi niz ubiegac sie o waiver, ktory z gory skazany jest na przegranie a adwokatowi trzeba wylozyc duze tysiace dolarow. Ten waiver dostaje okolo 1% ubiegajacych sie.

Generalnie gdyby bylo tak, ze takie cos przechodzi latwo, to kazdy by sie o to staral... Ale oczywiscie mozesz sprobowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że waiver dotyczy chyba emigracji na stałe, a nie jedynie walki o przyznanie wizy nieimigracyjnej. Musisz się wczytać w te tematy i w dalsze, których linki znajdziesz w tych dwóch. Zwróć uwagę zwłaszcza na posty Kariny.

waiver dotyczy zniesienia zakazu wjazdu, niezaleznie czy odbywa sie on pozniej w ramach wizy immigracyjnej lub nieimmigracyjnej (np. B1/B2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja bym poszła tym razem w szczerość , tłumaczyć się błędami młodości:)

Ja bym na to nie liczyl. Ja sie przyznalem do bledu a i tak musialem opuscic USA.

Moze nie do konca musialem, ale lepiej bylo oficjalnie zakonczyc sprawe w logiczny sposob niz ciagnac ja w nieskonczonosc liczac na cos co w 95% sie nie wydarzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...