Skocz do zawartości

Sponsorowanie Córki Przez Rezydentkę


Rekomendowane odpowiedzi

Moja mama w tym roku bedzie robic obywatelstwo, i pytanie brzmi czy zlożyć papiery o sponsorowanie mnie (26lat niezamęzna) teraz czy jak juz bedzie miec obywatelstwo ? i ile to trwa czekanie ? czy jakas strona jest co odswieza to czesto ?

I czy mozna cos zrobic jeszcze w sprawie dziedziczenia zielonej karty ,jezeli jak mama dostala zielona mialam mniej niz 21 ? ale nie zlozylismy papierow o sponsorowanie mnie jako dziecka pozniej 21lat??

prosze o jasna odpowiedzi nie znam sie kompletnie na tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj założono podobny temat :)

Tu jest visa bulletin na sierpień:

http://www.travel.state.gov/visa/bulletin/bulletin_5518.html

Co miesiąc pojawia się nowy visa bulletin, gdzie jest podawane, jakie obecnie są rozpatrywane petycje w różnych kategoriach sponsorowania.

Jeśli Twoja mama zrobi obywatelstwo i dopiero wtedy złoży papiery na sponsorowanie Ciebie, to będziesz czekała jakieś 7 lat (to jest stan na dzień dzisiejszy; może się to zmienić - wydłużyć lub skrócić, zależy od ilości złożonych petycji, bo liczba wydawanych wiz imigracyjnych jest ograniczona - wszystko przeczytasz na visa bulletin).

Bo to będzie kategoria First: ((F1) Unmarried Sons and Daughters of U.S. Citizens), w której obecnie są rozpatrywane petycje złożone przed 1 maja 2004 roku.

Z kolei w kategorii Second: ((F2B) Unmarried Sons and Daughters (21 years of age or older) of Permanent Residents) obecnie rozpatrywane są petycje złożone przed 1 lipca 2003, czyli czekania o rok dłużej. Tu też okres oczekiwania może się wydłużyć, bądź skrócić.

No i oczywiście, jeśli w międzyczasie nie zmienisz stanu cywilnego :) Jako mężatka będziesz czekać o kilka lat dłużej. Teraz rozpatrywane są petycje złożone przed 22 sierpnia 2001 roku.

Wydaje mi się, że jeśli mama złoży papiery na Ciebie już teraz, kiedy ma tylko GC, to po uzyskaniu przez nią obywatelstwa, Twoje sponsorowanie przejdzie do innej kategorii (z F2B do F1), ale nie jestem pewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jeśli mama złoży papiery na Ciebie już teraz, kiedy ma tylko GC, to po uzyskaniu przez nią obywatelstwa, Twoje sponsorowanie przejdzie do innej kategorii (z F2B do F1), ale nie jestem pewna.

Dokładnie tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...