Skocz do zawartości

Wiza Narzeczenska - Rezydent Usa


Nigith

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czytam sobie te wasze tematy i wszystko pisze że jeśli jest się obywatelem USA to Twój partner/partnerka, która ma tylko obywatelstwo Polskie może się starać o wizę narzeczeńska. Więc moje pytanie brzmi czy jeśli jestem rezydentem, mam tzw. " zieloną kartę" to mój chłopak (obywatel Polski) może się starać o taką wizę czy nie ? I jeszcze jedno wystarczy tylko ślub cywilny tak? Nawet jeśli jestem chrześcijanką nie muszę brać odrazu ślubu kościelnego? Bo wolelibyśmy w późniejszym terminie. A przecież ja nie będę raz na rok jeździć do Polski, żeby się z nim widywać bo to by nie miało sensu. I ostatnie moje pytanie załóżmy, że mój chłopak dostaje wizę narzeczeńska mamy już ślub cywilny i chcemy wziąść kościelne czy możemy wsiąść go w Polsce?

Naprawdę zależy mi na szybkiej odpowiedzi.

Z góry bardzo dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam sobie te wasze tematy i wszystko pisze że jeśli jest się obywatelem USA to Twój partner/partnerka, która ma tylko obywatelstwo Polskie może się starać o wizę narzeczeńska. Więc moje pytanie brzmi czy jeśli jestem rezydentem, mam tzw. " zieloną kartę" to mój chłopak (obywatel Polski) może się starać o taką wizę czy nie ? I jeszcze jedno wystarczy tylko ślub cywilny tak? Nawet jeśli jestem chrześcijanką nie muszę brać odrazu ślubu kościelnego? Bo wolelibyśmy w późniejszym terminie. A przecież ja nie będę raz na rok jeździć do Polski, żeby się z nim widywać bo to by nie miało sensu. I ostatnie moje pytanie załóżmy, że mój chłopak dostaje wizę narzeczeńska mamy już ślub cywilny i chcemy wziąść kościelne czy możemy wsiąść go w Polsce?

Naprawdę zależy mi na szybkiej odpowiedzi.

Z góry bardzo dziękuje.

Jak już sly napisał - odpowiedź brzmi nie - tylko obywatele. Jedyna opcja to czekanie na obywatelstwo bądź ślub (moze być cywilny) i aplikacja o wizę małżeńską - dla rezydentów jakieś 4 lata czekania w tej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak już sly napisał - odpowiedź brzmi nie - tylko obywatele. Jedyna opcja to czekanie na obywatelstwo bądź ślub (moze być cywilny) i aplikacja o wizę małżeńską - dla rezydentów jakieś 4 lata czekania w tej chwili.

Witam, chciałbym trochę odnowić temat i zadać kilka dodatkowych pytań. Mam podobną sytuację jak Nigith. Posiadam od 2 lat zielona kartę oraz obywatelstwo Polskie, w USA póki co bywam tylko na wakacjach, ale chcę z moją przyszłą żoną za rok kończyć studia, brać ślub w Polsce i spróbować wyjechać na stałe do USA. Narzeczona ma tylko obywatelstwo Polskie.

I teraz jakie są możliwe opcje co do aplikacji? Małżeńska od razu czy lepiej czekać na swoje obywatelstwo i następnie aplikować, co szybciej, a może są jakieś lepsze warianty? Jeśli składać wnioski to lepiej w Stanach czy w Amerykańskiej Ambasadzie w Polsce? Czy podczas rozpatrywania wniosków przez Amerykańskie urzędy, jest możliwość, aby żona była legalnie zatrudniona w USA? Jeśli tak, to jaka to jest wiza? Oczywiście po ślubie chcemy mieszkać razem w USA i nie przewidujemy opcji, że ja czekam na jednym kontynencie a ona na drugim.

Dziękuję z góry za ewentualne porady i odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dimpar takie latanie moze sie zle odbic czy na wpuszczeniu Ciebie na teren USA czy tez pozniej na obywatelstwie USA,chyba ze masz bialy paszport lub tez udowodnisz ze nie opusciles USA ,masz cos swojego w USA,placiles tez podatki itd

Bo do obywatelstwa to masz dlugo czasu ,chyba ze bedziesz w wojsku wtedy szybciej takie obywatelstwo dostaniesz.

Co do skladania wniosku to nie ma juz mozliwosci skladania wniosku w Ambasadzie,teraz wszystko wysyla sie do USA a jako rezydent to Twoja przyszla zona moze czekac na GC z 2-3 lata a moze i 5 lat jak zle beda wypelnione papiery..Jak widzisz Twoja przyszla zona moze dostac GC szybciej niz Ty obywatelstwo .

A co mozna zrobic,mozna poleciec na wizie tuystycznej i zmienic status w USA np na studencki czy tez pracowniczy ale to nie takie latwe i proste ..

Mozna tez pomyslec nad wiza studencka odrazu i miec mozwliosc zrobienia prawa jazdy w USA,do tego przyjazdy do Polski i tak mozna przeczekac-uczac sie w USA do tego az bedzie GC ,pamietac nalezy ze taka osoba musi utrzymac legalny pobyt do GC.

aby pracowac legalnie nalezy miec wize pracownicza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...