Skocz do zawartości

Zmiana Danych - Zielona Karta


asol86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam bardzo skomplikawaną sytuacje... i nie wiem co robic...

Mam aktualną zieloną kartę, ale zmienilam obywatelstwo z ukrainskiego na polski, no i wyszłam zamąż ... zmieniło mi się imię i nazwisko. Jak jechałam do USA to miałam ukrainski paszport, i na karcie pisze że jestem ukrainka, a teraz nie wiem jak mam wjechac do USA. Bo mam teraz polski paszport, i inne dane. Może ktoś miał podobną sytuacje albo przynajmniej ktos wie coś na temat tego co napisała. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam bardzo skomplikawaną sytuacje... i nie wiem co robic...

Mam aktualną zieloną kartę, ale zmienilam obywatelstwo z ukrainskiego na polski, no i wyszłam zamąż ... zmieniło mi się imię i nazwisko. Jak jechałam do USA to miałam ukrainski paszport, i na karcie pisze że jestem ukrainka, a teraz nie wiem jak mam wjechac do USA. Bo mam teraz polski paszport, i inne dane. Może ktoś miał podobną sytuacje albo przynajmniej ktos wie coś na temat tego co napisała. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Mam kilka pytan:

1. Jak dlugo jestescie po slubie?

2. Kiedy ostatni raz wyjechalas z USA?

3. Czy jako Ukrainka posiadalas prawo stalego pobytu w krajach Unii.

4. Jak dlugo mieszkasz w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam bardzo skomplikawaną sytuacje... i nie wiem co robic...

Mam aktualną zieloną kartę, ale zmienilam obywatelstwo z ukrainskiego na polski, no i wyszłam zamąż ... zmieniło mi się imię i nazwisko. Jak jechałam do USA to miałam ukrainski paszport, i na karcie pisze że jestem ukrainka, a teraz nie wiem jak mam wjechac do USA. Bo mam teraz polski paszport, i inne dane. Może ktoś miał podobną sytuacje albo przynajmniej ktos wie coś na temat tego co napisała. Będę wdzięczna za odpowiedź.

wjezdzasz normalnie jak do tej pory. Bierzesz akt slubu pokazujacy nowe nazwisko, nowy paszport i stary ukrainski jesli masz, dodatkowo jesli masz akt nadania Ci polskiego obywatelstwa to na wszelki wypadek wez - nikt Ci nie moze wziac green card jesli zmienisz obywatelstwo a tym samym imie czy nazwisko itd.. Wiele osob ma kilka paszportow i nie ma z tym problemu. Dane na karcie uaktualnisz kiedy bedziesz w USA wysylajac odpowiedni formularz do urzedu i za darmo dostaniesz nowa karte. Bilet do USA kupujesz na NAZWISKO W PASZPORCIE a nie na green card.

Takich osob jak ty sa setki, nie masz sie co martwic ani denerwowac. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W czerwcu wzieli szlub, no i wlasnie we wrzesniu otrzymalam paszport PL.

2. Ostatni raz bylam w USA grudzien - styczen ( 3.01.2011 wyjechalam z USA)

3. Tak, ja studiowałam w Polsce 5 lat i mialam karte stalego pobytu, i na podstawie tej karty otrzymałam obywatelstwo.

4. Od 2004 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W czerwcu wzieli szlub, no i wlasnie we wrzesniu otrzymalam paszport PL.

2. Ostatni raz bylam w USA grudzien - styczen ( 3.01.2011 wyjechalam z USA)

3. Tak, ja studiowałam w Polsce 5 lat i mialam karte stalego pobytu, i na podstawie tej karty otrzymałam obywatelstwo.

4. Od 2004 r.

Wiec nie ma zadnego problemu, tak jak Karina napisala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W czerwcu wzieli szlub, no i wlasnie we wrzesniu otrzymalam paszport PL.

2. Ostatni raz bylam w USA grudzien - styczen ( 3.01.2011 wyjechalam z USA)

3. Tak, ja studiowałam w Polsce 5 lat i mialam karte stalego pobytu, i na podstawie tej karty otrzymałam obywatelstwo.

4. Od 2004 r.

wiec juz bylas w USA kiedy mialas nowe nazwisko i paszport polski. Teraz wjedziesz tak samo jak wjechalas w grudniu. Skoro wjechalas w grudniu to wjedziesz i teraz, chyba, ze na granicy zwrocono Ci juz uwage, zebys wymienila green card kiedy bedziesz w USA, a Ty tego nie zrobilas, bo chcialas jak najszybciej wrocic z powrotem do Polski. Ale i w tym przypadku nie bedzie problemow przy wlocie, bo prawnie nie moga Ci nic zrobic, chyba, ze 'doczepia' sie np. ze nie mieszkasz w USA, a masz green card wiec krajem gdzie masz rezydenture powinny byc Stany Zjednoczone - tak zeby Ci pokazac, ze jednak chlopaki na granicy nie lubia sie mylic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ze byla w Stanach grudzien - styczen 2011, pozniej wrocila do Polski, w czerwcu 2011 wziela slub i we wrzesniu dostala paszport? Ja bylam przekona, ze ona pisala chronologicznie czyli punkt pierwszy ze wziela slub (wyszlo mi, ze w takim razie byl to 2010), pozniej dostala polski paszport, pozniej w punkcie drugim poleciala do Stanow i wrocila w styczniu 2011. I tak sobie mysle, skoro tu juz byla to dlaczego teraz sie denerwuje? Myslalam, bo czasem sie to zdarza, ze na granicy, jesli jest to ktorys wlot po zmianie nazwiska, czasem sie 'przyczepiaja", ze karta nie jest zmieniona, wiec i moze ona sie tego bala. Jesli jest to jej pierwszy wlot, to moga o to zapytac plus moga zapytac dlaczego byla w Polsce tak dlugo (jesli ma pobyt staly).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...