Skocz do zawartości

Layoff W Usa, A Ubezpieczenie Na Operacje W Polskim Szpitalu.


decnietyy

Rekomendowane odpowiedzi

masz racje, ze status bezrobotnego dostajesz od razu(rowniez opieke medyczna). ja tylko sie zastanawialam jak to wyglada jesli nie bedziesz sie stawial u nich w sprawie prac, ktore ci beda proponowac, czy moga z tego wzgledu cie skreslic z listy bezrobotnych czy grozi ci tylko braki zasilku, jesli brak zasilku to nie masz sie czym martwic, bo to cie nie obchodzi. takze nie wiedzialam czy chcesz czekac na swoja kolej na liscie czy "dogadywac" sie z lekarzami itp.

p.s. jak juz wspomnialam, nie wiem jak to wszystko wyglada w praktyce. bo nie mialam z tym do czynienia, jak juz sprawe zalatwisz to daj znac, dobrze wiedziec na przyszlosc tak na wszelki wypadek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

po 1 od chwili rejestracji jestes juz ubezpieczony i co ciekawe to moze byc tez wlaczona zona-dziecko-dzieci w takie ubezpieczenie

Mozesz po pewnym czasie wyjechac i jak pisalem wyzej urzad Cie wyrejestruje i potem znow nie masz ubezpieczenia medycznego..

Dostaniesz tez lits z taka informacja ze nie masz juz statusu bezrobotnego

oczywiscie po pewnym czasie znow moze isc i sie zapisac.to jest w przepisach napisane co i jak

Co do ZUS to Oni sie czyms innym zajmuja a NFZ to jest to czego potrzebujesz i gdzie mozesz placic skladki

Dlatego tez napisalem ze mozesz isc sie zapisac jako bezrobotny ale ile bedziesz czekac na operacje to juz inna sprawa

sa takie osoby ze wola zaplacic i prywatnie isc zrobic taka operacje bo sa takie kliniki na takie cos,..Cos jest w Naleczowie ze takie cos robia i maja chetnych..

z takiej ciekawostki to majac zone-meza z obywatelstwem USA ,jesli ta osoba wleci na wizie ktora dostanie w Konsulacie Polskim w USA wtedy mozna taka osobe wlaczyc do ubezpieczenia medycznego ..wazne aby ta osoba wleciala na wizie a nie w ruchu bezwizowym..

NFZ - Narodowy Fundusz Zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musiało coś mi się pomieszac z tym ZUSem ale mniejsza z tym. Prywatnie myślałem to kolano robić ale to będzie kosztować z 15 tys. Nie mówię że nie mam takich pieniędzy ale jakby nie patrzył ciężko musiałem na nie pracować i mógłbym je wydać na studia. Jeśli kolano mogę zrobic troszkę po kosztach to wolałbym tak zrobic bo mimo że pracuje w Stanach to te pieniądze na kolano odkladalem pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to sprawdź ile w Polsce na taką operację z NFZu będziesz czekał - pewnie z 2 lata... Po drugie - tu pytanie do innych - naprawdę wydaje się Wam że to jest OK że gość który nie płacił praktycznie żadnych składek naprawi sobie za 15 kafli kolano ? Z czyich składek to pójdzie, jak myślicie ? Dlaczego później jak - nie daj Boże - ktoś z Was zachoruje na raka to na chemo dostanie termin za pół roku kiedy to już będzie dawno pod ziemią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracowalam w PL przez prawie 7 lat przed wyjazdem, placilam skladki i nie chorowalam. lekarza widzialam tylko przy rutynowych badaniach okresowych, nikt mi tych pieniedzy nie odda wiec wlasciwie nie czuje, ze to jest super nie ok. zawsze tak bylo i zawsze tak bedzie, ze ktos musi stracic aby inny zyskal...

a ty wolisz aby koles zostal kaleka niz kombinowal jakby tu sie zoperawac tak aby go stac bylo? poza tym jak sam wspomnial, rozwaza powrot do kraju wiec predzej czy pozniej skladki bedzie placil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie - tu pytanie do innych - naprawdę wydaje się Wam że to jest OK że gość który nie płacił praktycznie żadnych składek naprawi sobie za 15 kafli kolano ? Z czyich składek to pójdzie, jak myślicie ? Dlaczego później jak - nie daj Boże - ktoś z Was zachoruje na raka to na chemo dostanie termin za pół roku kiedy to już będzie dawno pod ziemią ?

Czytając ten temat szczena z każdą odpowiedzią opadała mi coraz niżej. Jednak ktoś trzeźwo pomyślał, Dzięki kzielu,

Ja pracowalam w PL przez prawie 7 lat przed wyjazdem, placilam skladki i nie chorowalam. lekarza widzialam tylko przy rutynowych badaniach okresowych, nikt mi tych pieniedzy nie odda wiec wlasciwie nie czuje, ze to jest super nie ok. zawsze tak bylo i zawsze tak bedzie, ze ktos musi stracic aby inny zyskal...

Uuu całe 7 lat. No to się ZUS nachapał... ło ho ho setki tysięcy jak nie miliony,, Może od razu kombinuj na rentę z takim stażem...

Ludzie koleś chce ojebać nas na kilkanaście tysięcy. I jeszcze po co?? Żeby ojebać nas na kolejne kształcąc się za darmo. To juz nie te czasy, że jak coś jest wszystkich to niczyje. O nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten temat szczena z każdą odpowiedzią opadała mi coraz niżej. Jednak ktoś trzeźwo pomyślał, Dzięki kzielu,

Uuu całe 7 lat. No to się ZUS nachapał... ło ho ho setki tysięcy jak nie miliony,, Może od razu kombinuj na rentę z takim stażem...

jesli ktos nie placi skladek to wielkie halo ale jesli ktos placi a z nich nigdy nie skorzysta to od razu ze " lo ho ho setki tysiecy jak nie miliony" poszly i nie ma o czym mowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu na taka operacje czekałem miesiąc więc nie wiem dlaczego miałbym czekać 2 lata. A po drugie jeśli to jest legalne to nie wiem o co się czepiasz. Takie jest polskie prawo niestety i nie tacy jak ja czy ty pieniądze od państwa pobierają. A taki zwykły człowiek i tak tych pieniędzy nie zobaczy tak więc widzisz. A zarobione pieniądze mogą mi się przydać później. Chyba każdy wolałby coś zrobic za darmo jeśli by była taka opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos nie placi skladek to wielkie halo ale jesli ktos placi a z nich nigdy nie skorzysta to od razu ze " lo ho ho setki tysiecy jak nie miliony" poszly i nie ma o czym mowic.

Na tej zasadzie - nie wiem czy wiesz działają wszelakie ubezpieczenia - albo podejmujesz ryzyko, albo płacisz i masz (teoretycznie) problem z głowy... A tutaj kolega chce za darmo i bez ryzyka... Na szczęście w NFZcie jak mu naprawią już to kolano to się zginać nie będzie, więc sprawiedliwości stanie się zadość... LOL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu na taka operacje czekałem miesiąc więc nie wiem dlaczego miałbym czekać 2 lata. A po drugie jeśli to jest legalne to nie wiem o co się czepiasz. Takie jest polskie prawo niestety i nie tacy jak ja czy ty pieniądze od państwa pobierają. A taki zwykły człowiek i tak tych pieniędzy nie zobaczy tak więc widzisz. A zarobione pieniądze mogą mi się przydać później. Chyba każdy wolałby coś zrobic za darmo jeśli by była taka opcja.

No tak. Wszyscy kradną bla bla bla to ja też...

Rób jak chcesz, ale mam nadzieję, że nie zajrzy na ten temat jakiś adept prawa i nie złoży doniesienia do prokuratury o podżeganiu i pomoc w popełnieniu przestępstwa, bo nie lubię jak mi niebiescy dzieci straszą, a - jako wypowiadający się w tym temacie - tak samo musiałbym się tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...