Skocz do zawartości

Snn & Stanowe Prawo Jazdy Na Wizie J-1, Co Po Wygasnieciu Wizy/zmianie Statusu?


sikorkaxx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

naprawde nie rozumiem skad sie biora takie zgryzliwe komentarze, bo od razu cie juz posadzaja...a dla twojej wiadomosci panie niewiadomo kto - troche tu jestem i musze powiedziec ze niektorzy ( glownie ludzie z ameryki poludniowej i srodkowej ) po prostu nie maja wyboru i musza kombinowac jak moga ( tak, musza lamac prawo ! ) aby zarobic na siebie i rodzine.

Ale ktoś im pistolet do głowy przystawia i każe łamać prawo?

Wyjechali do innego kraju i przestali ten kraj szanować, zostając przestępcami.

A potem się dziwią, że zostają deportowani, bo łamią prawo.

Każdy jest kowalem swojego losu, podejmuje różne decyzje, ale musi liczyć się z konsekwencjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam z czystej ciekawosci ;) dzieki za info ;]

Ciekawosci to pierwszy stopien do piekla. Poza tym im mniej wiesz tym krocej Cie przesluchuja.

Ja sama umawialam sie z Amerykaninem albanskiego pochodzenia

Wiele Pan z polskich wiosek i miasteczek jest zachwyconych szarmanckimi kochankami o oliwkowym odcieniu skory. Potem Rutkowski musi szukac po jakis zapadlych pustyniach waszych dzieciakow.

( mowil tylko po angielsku, no i katol ).

Na jak katolik i mowil tylko po angielsku to rzeczywiscie musial byc jakis ksieciunio z bajki.

I musze powiedziec ze zaden Polak mnie tak jeszcze traktowal jak on

Musialas spotykac sie z niewlasciwymi Polakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ktoś im pistolet do głowy przystawia i każe łamać prawo?

Wyjechali do innego kraju i przestali ten kraj szanować, zostając przestępcami.

A potem się dziwią, że zostają deportowani, bo łamią prawo.

Każdy jest kowalem swojego losu, podejmuje różne decyzje, ale musi liczyć się z konsekwencjami.

oczywiscie ze tak...ale sie tez trzeba popatrzec. ze duzo rezydentow/obywateli kiedys tez byli tymi "przestepcami". USA to kraj imigrantow i zawsze tak bedzie...no a co do deportacji - to musialabys zlamac prawo zeby cie deportowali od tak...bo urzad ma za duzo nielegalnych emigrantow na glowie wkoncu.

i zawsze jest mozliwosc powrotu do dswojego kraju rodzinnego. wiecie, kazdy chce dla siebie i dla swoich dzieci najlepiej....matka kolezanki tyra jak moze zeby ona i jej siostra mialy skonczone studia....jak beda mialy, znajda prace, mieszkanie itd to ona wraca do Ameryki Poludniowej. a ciekawostka...z wyksztalcenia jest dentysta, tam nie mogla znalezc pracy. a tutaj jej sie bardziej oplacalo jak niania pracowac.....rozne sa losy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oplaca ?bo zalezy ile wydaje na swoje utrzymanie,ile wysyla do rodziny itd

sa tacy ze zyja i wydaja tyle aby starczylo na podstawowe sprawy a reszta kasy sie wysyla

w PRL bylo tak samo ze wysylali ludzie dolary aby mozna bylo cos wiecej kupic do domu,aby dzieci sie uczyly itd

Mowisz ze nalezy zlamac przepisy aby Cie deportowali a sam pobyt nielegalny i praca to czym jest?

a ze przepisy mowia ze mozesz po rozprawie byc w USA,podpisac papiery ze sama wyjdziesz a potem znikasz to inna sprawa

ale tez zalezy za co jestes zatrzymana,na jakim pobycie itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawosci to pierwszy stopien do piekla. Poza tym im mniej wiesz tym krocej Cie przesluchuja.

Wiele Pan z polskich wiosek i miasteczek jest zachwyconych szarmanckimi kochankami o oliwkowym odcieniu skory. Potem Rutkowski musi szukac po jakis zapadlych pustyniach waszych dzieciakow.

Na jak katolik i mowil tylko po angielsku to rzeczywiscie musial byc jakis ksieciunio z bajki.

Musialas spotykac sie z niewlasciwymi Polakami.

Ciekawosci to pierwszy stopien do piekla. Poza tym im mniej wiesz tym krocej Cie przesluchuja.

Wiele Pan z polskich wiosek i miasteczek jest zachwyconych szarmanckimi kochankami o oliwkowym odcieniu skory. Potem Rutkowski musi szukac po jakis zapadlych pustyniach waszych dzieciakow.

Na jak katolik i mowil tylko po angielsku to rzeczywiscie musial byc jakis ksieciunio z bajki.

Musialas spotykac sie z niewlasciwymi Polakami.

tak dla twojej wiadomosci - to sie z nim tylko spotykalam..a nie jak ty to ujoles..( i ty mi tu mowisz teraz o Polakach...) haha. Ci niewlasciwi to sa wszedzie kolego, nie wazne jakiej nacji, I nie masz pojecia jak bardzo wkurzaja mnie takie osoby jak ty. Od razu cos sugeruja...tak typowy Polak ktory mysli stereotypowo ( o dziwo, tez taka bylam zanim poznalam troche tego swiata...) ja jestem Polka a duzo osob sugeruje ze jestem cos a la Brazil. ( bo kazdy polak ma niebieskie oczy i blond wlosy lol, kazdy alban ma olikowa skore, stereotypy stereotypami. Umm i wiara akurat jest dla mnie wazna( bez kitu ale co to za przyszlosc z muzulmaninem, z a d n a ) wiadomo osoby wychowane tu w USA maja juz zupelnie inna mentalnosc...da sie to zauwazyc

oplaca ?bo zalezy ile wydaje na swoje utrzymanie,ile wysyla do rodziny itd

sa tacy ze zyja i wydaja tyle aby starczylo na podstawowe sprawy a reszta kasy sie wysyla

w PRL bylo tak samo ze wysylali ludzie dolary aby mozna bylo cos wiecej kupic do domu,aby dzieci sie uczyly itd

Mowisz ze nalezy zlamac przepisy aby Cie deportowali a sam pobyt nielegalny i praca to czym jest?

a ze przepisy mowia ze mozesz po rozprawie byc w USA,podpisac papiery ze sama wyjdziesz a potem znikasz to inna sprawa

ale tez zalezy za co jestes zatrzymana,na jakim pobycie itd

zgadzam sie, ale tez to jest skomplikowane..bo jak tu np wyjasnic, ze nielegalny pobyt/praca jest "wybaczony" jak poslubisz obywatela i przejdziesz pomyslne wywiad...green card po pol roku wtedy mozna uzyskac...a przeciez taka osoba lamala prawo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to znaczy stereotypowy Polak?a taki co sie urodzil w USA to nie mysli tak

dla mnie nie ma znaczenia kto i gdzie sie urodzil ale co daje od siebie innym osobom

juz wyjasniam administrator, i to sa moje spostrzezenia ( kazdy ma do nich prawo nie? )

chodzi mi o to ze w Polsce wlasnie panuje typ stereotypow ( moj ojciec to np straszny rasista lol, ale to w przypadku murzynow/muzulmanow i takie takie ), jak sie wyjedzie to dopiero sie przekonuje co jest grane. Co do tych albanow to ja zawszez myslalam ( bleeeee nieee ) i powiem ze bardzo sie rozczarowalam jak uslyszalam jakiej narodowosci byl ten chlopak.( zawsze sie pytam amerykanow o korzenie z ciekawosci ;), mialam nadzieje ze to moze byc italiano ! ( eejj ale prosze mnie tu nie krytykowac ) i wgl bylam specyficznie nastawiona, ( rowniez przed nim poznalam tez taki sam przypadek, byl tez bardzo sympatyczny ). I sie nie rozczarowalam. Hmmm mialam tez okazje sie umawiac z Italian American - zachowanie - tragiczne ( wiem ze niektorzy moga mnie odebrac cos w rodzaju ( oo to jedna z polek co na lewo i na prawo...( tak nie jest, mloda jestem, umawiam sie, ale jak widze ze to jest bezsensu to wiecie ) i tu mamy roznice ze to ameryka nie polska i pewnie przez wiele osob moge byc zle odebrana ) no a w USA , szczegolnie w NY jest tyle narodowosci, ze dla osoby ktora sie tu wychowala, jest to calkowicie normalne ( ile tu osob mowi dwoma, nawet trzema jezykami jednoczesnie..u mnie w klasie w liceum byl chlopak co w niemczech sie urodzil..i do 10 roku zycia mieszkal, i kazdy sie zachwycal ze 2 jezyki w jednym palcu plynnie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...