Skocz do zawartości

Wypożyczenie Samochodu Czy Inny Transport


Jacob87

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, mistrzu od mało istotnych - to co powiesz na to - poszedłem zdać na Ohio State DL - zdałem teoretyczny po którym normalnie tutaj dostaje się learner's permit. Mi state trooper w exam station powiedział że nie potrzebuje go, bo mam polskie i mogę na nim jeździć... I co Ty na to ?

I może jeszcze na to :

Motorists who are residents of other nations and who are bona fide tourists

visiting the United States may drive up to one year with their own national license

plates (registration tags) on their vehicle and with their own driver license. (United

States motorists may drive in foreign countries under the same conditions.)

Every visiting motorist from a ratifying country should also carry an

International Driving Permit, but this is not obligatory. This permit, printed in

the official languages of the United Nations, is helpful when local police speak

only one language and may be essential in case of emergency. Even with an

International Driving Permit, visiting motorists must have a valid license issued

in their country of residence.

Mam nadzieję że czaisz co to znaczy "not obligatory". Dla ułatwienia dodam że są to cytaty z Digest of Ohio Motor Vehicle Laws...

Niestety wygląda na to że Twoje wpisy sa mało istotne i z reguły prowadzą do dezinformacji...

Kuzyn wypożyczył samochód w Stanach ,został zatrzymany przez Policję i znalazł się w Sądzie bo nie miał Międzynarodowego Prawa Jazdy.

kzielu-Jesteś bardzo przemądrzały ale wyjątkowo mało inteligentny swoim poniżaniem innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Kuzyn wypożyczył samochód w Stanach ,został zatrzymany przez Policję i znalazł się w Sądzie bo nie miał Międzynarodowego Prawa Jazdy.

Jesteś bardzo przemądrzały ale wyjątkowo mało inteligentny swoim poniżaniem innych.

Mało inteligentne to są Twoje uszczypliwe uwagi przy braku informacji. Być może w stanie w którym był takie jest prawo i go zamknęli, w tym jest akurat takie - to Ty napisałeś że tak jest i koniec nie biorąc pod uwagę różnic prawa w różnych stanach to teraz się wysilaj... Sorry....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.poradniks...d=441&Itemid=73 - jak wypożyczyć samochód w Polsce na amerykańskie prawo jazdy i jakie dokumenty są potrzebne

http://www.interameryka.com/2009/10/jak-tanio-wypozyczyc-samochod-w-usa/ - jak wypożyczyć samochód w USA na polskie prawo jazdy i jakie dokumenty są potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miast się kłócić bez sensu, lepiej zauważyć, że międzynarodowe prawo jazdy, niezależnie od tego czy jest, czy nie, wymagane może nam bardzo ułatwić przejście ewentualnych kontroli.

Zwłaszcza, gdy bardzo miła, ale jeszcze bardziej zasadnicza, pani oficer zatrzyma Was 85/65 na środku pustkowia w NY (taki zupełnie teoretyczny przekładzik ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mój kolega pojechał z międzynarodowym prawej jazdy do wypożyczalni to wpisali mu imię "Starostwo" i nazwisko "Powiatowe". Na własne oczy widziałem...

Jak ja się raz meldowałam w hotelu w Londynie (ale tym brytyjskim), to sami spisali sobie dane z dowodu i nazywałam się Rzeczpospolita Polska :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no ale widzę dyskusja się rozwinęła - cieszy mnie to bardzo, ja byłem wczoraj i załatwiłem już sobie prawo jazdy międzynarodowe - śmieszne pieniądze (ważne do 2014 roku) a lepiej mieć bo nigdy nic nie wiadomo...

co do auta zarezerwowałem sobie na tej stronie: https://www.nationalcar.com/

oferta wygląda tak: http://imageshack.us.../511/autol.jpg/

wydaje mi się, że wszystkie ubezpieczania i inne duperelki już są dołączone do tej oferty i nie powinienem być już niczym zaskoczony przy wypożyczaniu, czy jednak jest tam coś na co lepiej jeszcze zwrócić uwagę?

Do wyboru jeszcze w Modify Additional Items:

Toll Pass Device ($2.50/Day; $10.00/Week; $10.00/Max Amt) - co chyba nie jest potrzebne

oraz

Upfront Fuel - nie wiem o co w tym chodzi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...