Skocz do zawartości

Wyjazd Do Usa Bez Głównego(J) Szczęściarza(Y)?


Dario_1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pozwolę sobie na kilka pytań:

Załóżmy, że wizę losuje na DV moja żona. Ja jestem "tylko" mężem :)

Teraz pytania:

1. Czy istnieje możliwość bym sam pojechał do ambasady i dostał wizę imigracyjną bez niej?

2. Jeśli jednak muszę być z nią w ambasadzie, opłacić 2xwizę to czy istnieje możliwość abym wyjechał sam i tam dostał Zieloną Kartę i pozwolenie na pracę?

3. Jeśli tak, to jak żona będzie mogła dojechać do mnie? Jako łączenie rodzin albo na wizę turystyczną? Dodam, że po około roku.

pozd Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że turystyczna nie służy do emigracji ale gdzieś wyczytałem że strasznie długo trwa proces łączenia rodzin a wyjazd na wizę turystyczną jest szybszy i łatwiejszy a również tam można legalnie czekać na zalegalizowanie pobytu. Tylko w takim razie nie wiem czy można to mówić o osobie która wylosowała GC? Wnioskując z Twojej odpowiedzi pytanie retoryczne.

Zadam inne pytanie: Wyjeżdżamy razem, ale żona zaraz wraca do Polski - czy ja mogę wtedy legalnie przebywać i pracować w USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz tam czekać legalnie na zalegalizowanie pobytu na wizie turystycznej (po skończeniu się I-94 będziesz nielegalnie i przeszkodzi to w otrzymaniu wizy imigracyjnej dopóki małżonek nie będzie USC) a sam wyjazd na niej w takim celu będzie visa fraudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 majac GC nie potrzebujesz pozwolenia na prace bo ta karta juz jest pozwoleniem na pobyt i prace w USA

Jesli Twoja zona nie wysle papierow,czy tez nie pojedzie po wize jako glowny aplikant to Ty nic nie dostaniesz,bo wize maz-dziecko moze dostac jak glowny aplikant taka wize otrzyma oraz musi tez glowny aplikant wjechac na teren USA jako 1 lub tez z kims

I mozesz i nie mozesz ...musisz to wyjasnic dokladnie co sie dzieje jesli glowny aplikant oddaje lub tez jest pozbawiony GC z loterii a maz zostaje i jest w USA majac nadal GC z loterii,,bo w przypadku smierci taka GC zostaje ale co sie dzieje jak oddaje sie GC lub tez urzad taka GC kogos pozbawia..

co do tej wizy turystycznej to jak moze zona leciec jak Ty nie polecisz na wizie na pobyt staly ..nie ma tak i nie bylo ze glowny aplikant rezygnuje z loterii-wizy to reszta osob moze leciec i dostac wize na pobyt staly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o możliwość wyjazdu do USA i legalnej pracy jako rodzina głównego posiadacza GC w przypadku gdy z pewnych powodów główna posiadaczka musi wrócić do Polski na niecały rok (skoro musi wjechać do stanów) ale później normalnie wraca do US by żyć i pracować. Nie ma mowy o odebraniu lub oddaniu GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moze wjechac ,pobyc az dostanie GC i wrocic do Polski

I teraz taki wyjazd na kolo 1 rok moze sie udac ale potem moze byc juz roznie na granicy

a wtedy nalezy wyrobic tzw bialy paszport dla takich osob ktore sa wiecej czasu po za USA .

tak kiedys jak i teraz ludzie robia z roznych powodow

na zakonczenie jesli twoja zona powie ze nie leci jako glowny aplikant,powie ze nie pojedzie na rozmowe lub tez nie odesle papierow jako glowny aplikant to nie polecisz na pobyt staly do USA..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...