Skocz do zawartości

K1 Slub Z Amerykanskim Zolnierzem Stacjonujacym W Europie


syzia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

pisze poniewaz jakies 3 miesiace temu zareczylam sie z moim chlopakiem, ktory jest amerykanskim zolnierzem stacjonujacym obecnie w Belgii. Jestesmy ze soba ponad 2 lata, rok temu razem .bylismy w USA na wakacjach. Posiadam wize turystyczna, ktora dostalam na 10 lat. Problem polega na tym, iz chcemy sie pobrac w kwietniu Stanach i wrocic do Belgii, w ktorej ma jeszcze kontrakt na nastepne 1,5 roku. Nie mam absolutnie zamiaru mieszkac w USA do uplywu tego czasu. Myslalam ze nie bedzie problemu pojechac do USA na mojej turystycznej wizie, wziac slub a pozniej wrocic i spokojnie sobie mieszkac w Europie przez nastepne 1,5 roku i wtedy zalatwiac wszystkie sprawy urzedowy. Poczytalam troche na internecie i troche zmartwil mnie fakt ze musze starac sie o K1 i najprawdopodobniej czekac okolo roku (!) zeby wziac slub. Czy istnieje jakies hmmm "obejscie" biorac pod uwage to ze stacjonuje w Europie ??? czy jednak musimy czekac na K1 ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syzia co innego slub a co innego legalizacja pobytu

to sa dwie rozne sprawy ...

ale pamietaj o tym ze urzednik na lotnisku moze miec jakies ale ze jednak mozesz legalizowac pobyt w USA ..

bys miala problemy jak by wyszlo ze po to masz wize i do tego ja uzylasz aby legalizowac pobyt w USA,a wiza turystyczna do tego nie sluzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

sly6 ale jesli wezme tam slub, wroce i w Polsce bede zalatwiac papiery, ktore umozliwia mi legalny pobyt prace w USA za te 1,5 roku, bedzie to ok ?? Przepraszam jestem troche nowa w tym temacie...

Jak najbardziej - ślub na turystycznej jest całkowicie legalny, emigracja na niej nie jest. Występowanie o K-1 w Twojej sytuacji byłoby całkowicie bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...