Skocz do zawartości

Gc A Wyjazd Z Usa - Deployment (Maż Żolnierz)?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie, na które (mam nadzieje) ktoś jest mi w stanie udzielić odpowiedzi. Jestem właśnie w trakcie załatwiania GC, którą (jak wszystko dobrze pójdzie) powinnam otrzymać do końca bieżącego roku. I tu zaczynają się schody - wiem, że po otrzymaniu GC nie mogę opuścić terenu Stanów Zjednoczonych przez okres dłuższy niż 6 miesięcy ... jednakże mój mąż jest żołnierzem i niedawno dostał rozkazy stacjonowania w Hiszpani przez okres 3 lat. Oczywiście ja lecę razem z nim. Czy mogę mieć przez to problemy, skoro nie opuszczam Stanów z własnego "widzi mi się"? Oczywiście spytamy się o to na interview ale może ktoś z forumowiczów wie coś na ten temat i jest mi w stanie udzielić odpowiedzi. Byłabym bardzo wdzięczna.

Z góry Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.uscis.gov/ilink/docView/SLB/HTML/SLB/0-0-0-1/0-0-0-29/0-0-0-9822.html

Skontaktujcie się z osobą zajmującą się tymi sprawami w pracy męża. Z tego co mi wiadomo musisz złozyć odpowiednie papiery zanim opuścisz USA. Nie obowiązują cię wówczas standardowe wymogi tyczące rezydowania i fizycznego pobytu w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno udamy się do osoby odpowiedzilnej, zajmującej się tymi sprawami w woojsku ale do tego czasu mam jeszcze jedno dodatkowe pytanie - w mojej sytuacji mogę starać się o obywatelstwo po trzech (3) latach (w związku z małżeństwem) ... ale dopiero po powrocie do USA z mężem i po przebywaniu na terenie Stanów przez ten okres?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz zupelnie inne wymogi co do obywatelstwa jesli Twoj maz jest w wojsku oraz jest oddelegowany poza USA. Proces naturalizacji odbywa sie na innych zasadach, nie obowiazuja Cie tzw. biale paszporty, mozesz miec nadane obywatelstwo poza USA, mozesz nie placic oplat za to itd. Odpowiedni dzial w wojsku zajmie sie Twoja sprawa jako ze musisz miec od nich odpowiednie dokumenty (czyli nie tylko Ty skladasz wniosek, ale tenze wniosek musi byc poparty odpowiednimi dokumentami z wojska). Generalnie nadanie Ci obywatelstwa w takim przypadku to zwykla formalnosc. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno udamy się do osoby odpowiedzilnej, zajmującej się tymi sprawami w woojsku ale do tego czasu mam jeszcze jedno dodatkowe pytanie - w mojej sytuacji mogę starać się o obywatelstwo po trzech (3) latach (w związku z małżeństwem) ... ale dopiero po powrocie do USA z mężem i po przebywaniu na terenie Stanów przez ten okres?

Tak jak napisalam - Ty podlegasz pod inne wymogi niz osoby, ktore nie sa malzonkami/dziecmi osob odbywajacych czynna sluzbe w wojsku poza granicami USA. Niczym sie nie martw, dla Ciebie bedzie to zwykla formalnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, ja jestem na tej bazie, na ktora sie wybieracie i tu jest duzo takich osob jak ty. Twoj maz musi sie ubiegac o Command Sponsorship jak tu przyjedziecie i wtedy bedziesz mogla korzystac ze szpitala itp. Masz pewnie military ID, wiec jak jestes zona to sprawdzcie czy nie jestes juz wpisana w jego "orders". Jak dostal 3 lata to dlatego ze ma zone bo single przyjezdzaja tu tylko na 2 lata, wiec sprawdzcie jego papiery. A jak Cie tam nie ma to oni powinni Cie dopisac i wtedy bez problemu mozesz przebywac poza USA nawet te cale 3 lata. Kiedy tu bedziesz? Jak masz jakies pytania to dawaj na priv. My tu jestesmy do okolo lutego na dzien dzisiejszy.

Widze ze pytasz tez o obywatelstwo - jak przyjedziesz tutaj idz prosto do legal, jak masz GC to od razu bez czekania 3 lata mozesz sie ubiegac o obywatelstwo, jedynie jest jeden warunek ze musisz poleciec zlozyc przysiege do USA. Zreszta tu jest taka babka, ktora sie tylko zajmuje GC i ona Cie naprowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...