Skocz do zawartości

Zielona Karta A Następnie Obywatelstwo - Problem


l007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam zieloną kartę od 2006r.

Do tej pory jeździłem co roku do USA tylko na wakacje (uczyłem się w polsce)

W tym roku się obroniłem i przeprowadziłem się do chicago.

Zacząłem interesowac się obywatelstwem i wyczytałem że obowiązkiem jest rejestracja w SSS (selective service)

Nigdy tego nie zrobiłem - nikt mi o tym nie powiedział wcześniej, nie poinformował, jeśli był jakiś list to albo został przeoczony albo poprostu przyszedl do usa jak byłem w polsce czy coś.

W każdym razie z rejestracja dla mnie nie ma problemu - nic nie trace tylko że już chyba nie moge bo mam więcej niż 26lat.

Czy w tym wypadku nie mam możliwości już otrzymania obywatelstwa?

Wyslałem list rejestracyjny (brat za mnie wysłał) jakieś pół roku temu ale dalej jestem nie zarejestrowany i brak jakiejkolwiek odpowiedźi.

Proszę o jakieś podpowiedźi w tej sprawie.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie o obywatelstwie możesz nie myśleć .Piszesz ,że do tej pory jeździłeś do USA tylko na wakacje więc rozumiesz ,że nie spełniasz wymogów.Jeśli chodzi o rejestrację to znam taki przypadek swojego kolegi.Poszedł na interview na obywatelstwo i niestety dostał następny termin z tego powodu .Musiał wyjaśnić przyczynę niezarejestrowania się .Wiem ,że brał adwokata i ten jakoś go wybronił ale o szczegóły nie pytałem .Na drugie interview poszedł z adwokatem i obywatelstwo dostał http://www.polonia.n...bywatelstwo-usa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi

Dareknow - wiem że musze tu posiedziec troche - ok 5 lat, ale co z tego ze po 5 latach mi powiedza sory fakt siedzisz, placisz podatki ale nie zarejestrowales sie w SSS wiec wole za wczasu cos z tym zrobic

Sly6 - nie zgadzam sie z toba, ale dzieki za odp - dlaczego nikt mi nie musial o tym przypominac, Dziwnie mowisz. Podaatki placisz w kazdym panstwie wiec to normalne ze w USA tez, ale jakies SSS no to ani w polsce, niemczech ani chyba nigdzie nie wystepuje, no zreszta normalne ze musisz sie rozliczac bo musisz miec jakas emeryture, a z tym to co innego. Siedzisz juz troche na tym forum to jest dla Ciebie oczywiste, no ale jak mówie - do glowy mi nie przyszlo że coś takiego istnieje, no ale teraz już wiem i chcialbym coś z tym zrobic -

Wiec jedyne wyjscie to adwokat?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowisz ze siedzie na forum to dla mnie to jest oczywiste?>a nie za bardzo

kiedys ,dawno temu ktos w szkole powiedzial mi ze jadac do jakiegos Panstwa powinienem poznac jego zasady i obowiazujace tam przepisy ..

I teraz jesli tego nie zrobilem to moja juz sprawa i zycie ze wyszlo jak wyszlo ale zasady w USA sa takie jakie sa

znajdz dobrego adwokata ,poszukaj czegos na innych forach anglojezycznych co pisze o tym,..moze ktos mial podobny przypadek ,zobaczysz jak bylo z innymi osobami.

co do podatkow to nie jest dla nie ktorych osob takie az oczywiste ,,poczytaj troche forow i sam zobaczysz jak z tym jest.Podatki to nie tylko emerytura a inne sprawy jak Policja itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, wiesz o co chodzi

Podatki to taka troche bardziej oczywita sprawa niz SSS, no poprostu nawet do łlowy mi nie przyszlo ze mam jeszcze się gdzies rejestrowac.

Tym bardziej ze dla mnie to żaden problem i bym to zrobil.. jak bym wiedział

Poprobuje jeszcze z listami do nich.

Jak nie wyjdzie to chyba z tym adwokatem, tylko nie wiem czy teraz czy dopiero jak będę o obywatelstwo sie starał..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie mowisz. Podaatki placisz w kazdym panstwie wiec to normalne ze w USA tez, ale jakies SSS no to ani w polsce, niemczech ani chyba nigdzie nie wystepuje, no zreszta normalne ze musisz sie rozliczac bo musisz miec jakas emeryture, a z tym to co innego.

Jak dostajesz zieloną kartę to razem z nią przychodzi informacja między innymi o konieczności rejestracji SS. Poza tym co z tego że w Polsce czy w Niemczech nie występuje - Polska miała zasadniczą służbę dla wszystkich i też to wszędzie nie występowało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że obywatelstwo za 5 lat dostaniesz ale adwokat będzie musiał ( swoje skasować ) :) Na interview możesz iść z adwokatem.A czy wiesz o tym ,że masz również obowiązek informować urząd imigracyjny o każdorazowej zmianie adresu ? ( w ciągu 10 dni) .Tego też się czasami czepiają przy obywatelstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo no tez nie do konca nie wiedzialem, a przynajmniej nie w tak krótkim terminie. ; ok więc wielkie dzięki za informacje, bede kombinowal , dzis wysle do nich taki tlumaczący list, jak nie to adwokat, swoją drogą ciekawe ile za cos takiego moze skasowac.. ; pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...