Skocz do zawartości

Ogólne Koszty Życia W Kaliforni


nad_oceanem

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznij się martwić takimi sprawami jak zdobędziesz GC (zdajesz sobie sprawę jakie jest prawdopodobieństwo bycia wylosowanym?).

Jakie wg Ciebie miesięczne koszty utrzymania trzeba ponieść i z jaką kwotą było by rozsądnie przyjechać do SF?

Odpowiedź jest uniwersalna - im większa to będzie kwota tym lepiej, to chyba zrozumiałe... Ceny wynajmu mieszkań znajdziesz w internecie, informacje o pozostałych kosztach również. Gdybyś miał zapewnioną pracę jeszcze przed przylotem do USA to równie dobrze $2000 wystarczy na początek bo miałbyś zagwarantowany stały dochód.

Sprawdź czy jeszcze łapiesz się na intership, zbiór nawet najbardziej wiarygodnych informacji na temat Stanów nigdy nie będzie lepszy niż przekonanie się na własnej skórze jak wygląda tamtejsze życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zacznij się martwić takimi sprawami jak zdobędziesz GC (zdajesz sobie sprawę jakie jest prawdopodobieństwo bycia wylosowanym?).

Doskonale zdaję sobie sprawe jakie jest prawdopodobieństwo, ale również wiem jak szybko zleci czas pomiędzy ewentualnym wylosowaniem a wyjazdem. Na chwilę obecną mieszkam w UK, przed wyjazdem chciałbym pozamykać wszystkie sprawy tutaj, przeprowadzić się na chwilę do PL i pozałatwiać wszystkie sprawy tam. Jak na razie żyję tutaj i z UK mam związane swoje plany, aczkolwiek USA to spełnienie moich marzeń (podkreślę tutaj, że nie chodzi mi o kwestie finansowe - nastawiam się, że w USA na początku będzie znacznie ciężej. Co do internship, tak jak wspomniałem, na razie mam swoje plany tutaj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SF jesli chodzi o wynajem, to oplata "First+Last+Security Depost" jest juz od jakiegos czasu nielegalna - jest albo F+L albo F+SD.............................Mam rade dla ciebie - nie glowkuj na zas, nie wylosowano cie jeszcze wiec nie zyj nadziejami..........................Jak Cie wylosuja, to masz jeszcze m/w rok czasu by popracowac, przyoszczedzic, spedzic troche czasu i zalatwic wszystkie formalnosci przed przeprowadzka...................Od momentu otrzymania GC masz 6 miesiecy na przekroczenie granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wciaz mozna zobaczyc w ogloszeniach http://sfbay.craigslist.org/sfc/roo/ move-in cost okreslony jako F+L+SD ale zawsze mozna powiedziec na open house ze to jest nielegalne i zobaczyc jak najemca zareaguje (czasem moze po portostu o tym nie wiedziec)............Jesli widac, ze typ chce wyludzic ekstra kase to wtedy wiadomo, ze my tego lokalu nie dostaniemy wiec sie zglasza typa do Renters Board.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...