Skocz do zawartości

"co Z Tą Ameryką" ?


Wipek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 184
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A nie próbowałeś sobie polepszyć tam??? Dlaczego wyjeżdżałeś jak masz tak dużo do stracenia w PL i jak było Tobie tak dobrze w Polsce??? Nie myśl że jestem jakiś złośliwy tylko bardzo ciekawy tej niechęci do Stanów;)

nie mam niechęci do stanów, mam tam sporo rodziny i moja historia ze stanami zaczyna się już latach 80, po co wyjeżdżałem? chociażby po to żeby sprawdzić jak tam jest naprawdę, od złożenia petycji na mnie przez ojca czekałem na wyjazd 12 albo więcej lat w tym czasie w polsce sporo się zmieniło, ja także w polsce do czegoś doszedłem, w stanach też miałbym nie trudny start, przez chwile naprawdę zastanawiałem się co lepsze...poza tym nie piszę nigdzie że wszyscy muszą nie jechać do stanów tylko wręcz przeciwnie każdy powinien pojechać zobaczyć, ale nie dajmy się zwariować bo wiele ludzi wraca z płaczem, a tylko części się tam podoba a niektórzy potrafią sie tak "ustawić" że potem ani w PL ani w USA sobie nie poradzą, zauważ że większość (nie mylić wszyscy) polaków jedzie tam na szmacie lub pracuje na budowie w polsce może za mniejsze pieniądze ale można być "kimś" myślę o tych co mają coś w głowach, oczywiście tam także tyle że trzeba tam się wykształcić na co trzeba mieć czas i pieniądze i nie łudźmy się samo nie przyjdzie, naprawdę poznałem tam sporo ludzi duża część skończyła w polsce studia i poprostu sprząta w stanach, warto było się tyle uczyć w polsce?

drażni mnie to że polacy tak się frajerują...oczywiście jak ktoś całe życie w polsce pracował na budowie to tam za tą samą robotę więcej zarobi tylko pytanie czy naprawdę lepiej się mu będzie żyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie, wystarczy prównać:

- ceny paliwa

- różnice w podatku

- ceny artykułów spożywczych

- ceny pojazdów

ja się nie boje pracy, moge robić na budowie, jako handman, na trucki, mnie to nie przeszkadza, ważne jest tanie życie, życie którego nie utrudnia państwo czego dobrym przykładem jest podatek VAT, był 22%, jest 23%, będzie 24% itd. końca nie widać...

jak jeden z drugim ma aspiracje do pracy w amerykańśkim biurze to wiadomo że mu się hameryka nie będzie pasić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wipek brzmi jak prawdziwy ekspert typowy Polaczek stojacy w rozkroku nad oceanem...

Imponujace stwierdzenia Wipek, w sam raz malo w nich "glebokiej tresci".

Widzisz Gal, pisząc ten temat liczyłem na to że odezwą się tacy jak Ty, takich w stanach nie brakuje co mówią jak im dobrze a po nocach płaczą w poduszkę , i nie stoję w rozkroku nad oceanem bo to co miałem w USA już sprzedałem i narazie nie mam potrzeby tam jeździć, co miałem zobaczyć to zobaczyłem...podkreśl mi może Gal co jest inaczej niż napisałem w temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie, wystarczy prównać:

- ceny paliwa

- różnice w podatku

- ceny artykułów spożywczych

- ceny pojazdów

ja się nie boje pracy, moge robić na budowie, jako handman, na trucki, mnie to nie przeszkadza, ważne jest tanie życie, życie którego nie utrudnia państwo czego dobrym przykładem jest podatek VAT, był 22%, jest 23%, będzie 24% itd. końca nie widać...

jak jeden z drugim ma aspiracje do pracy w amerykańśkim biurze to wiadomo że mu się hameryka nie będzie pasić

tanie życie? a przykładowo podatki od nieruchomości co o nich sądzisz? no chyba że całe życie będziesz wynajmował jakiś pokój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...