Skocz do zawartości

"co Z Tą Ameryką" ?


Wipek

Rekomendowane odpowiedzi

:D

Jak widać po postach w tym temacie Ameryka podoba się najbardziej ludziom którzy jej jeszcze nie widzieli :)

No to przeczytaj ten post :

spedzilem w Ameryce sporo lat i im dluzej tu mieszkam tym bardziej mi sie podoba; i to mimo, ze moje miesieczne zarobki brutto wynosza obecnie srednio $1200, a zony $900; po wielu burzliwych latach, po wychowaniu trojki wspanialych dzieciakow znalezlismy wreszcie swoje prawdziwie szczescie; polske znam "na biezaco" i to "z roznych aspektow" i mojego skromnego "brick ranch" w Ohio nie zamienilbym na palac w polsce, a naszych nedznych $2000 miesiecznie tutaj na milion dolarow w polsce...sorry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 184
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Pisałeś, że w USA nie da się rozwinąć. A według listy Szanghajskiej amerykańskie uniwersytety są w ścisłej czołówce. Ponad 80% potencjału naukowego zgromadzone jest w USA... Rozwój technologii, inżynierja etc..

Więc nie wiem jak ocenić Twoją wiarygodność. Ja nawet nie wiem czy Ty poznałeś tylko polaków tam mieszkających czy obcowałeś z amerykanami.

Pewnie, że ludziom bez wyższego jest ciężej, ale ja chcę podjąć tam studia, które gwarantują mi to, co studia w Pl zagwarantować mi nie mogą. I intelektualny rozwój w USA daje mi więcej możliwości,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba sie tym co jeszcze jej nie widzieli? Jak ty piszesz ze babka sklepikowa zarobi w Usa $1500/msc a kolega napisał ze w Polsce 1200zł, to gdzie tu logika z twojej strony? Nie dość, że w stanach dwa razy tańsza benzyna, dwa razy tanszy prąd, jedzenie, to jeszcze łatwiej znależć tą prace, bo nie jest takie bezrobocie jak tutaj.. Piszesz ze jak ktoś ma rodzine czy coś to $2000 to mało, to żona idzie do pracy na domki albo własnie do sklepiku i macie juz na wszystko. Nie rozumiem tych problemów, jeszcze masz zieloną karte, ssn, angielski obstawiam, że znasz, a niektorzy ludzie robią na czarno bez angielskiego i nie narzekają tyle co ty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że ludziom bez wyższego jest ciężej, ale ja chcę podjąć tam studia, które gwarantują mi to, co studia w Pl zagwarantować mi nie mogą. I intelektualny rozwój w USA daje mi więcej możliwości,

A stać Cie na to ? Studia w sensownej szkole to ponad $100k - ludzie po 5 i więcej latach pracy w firmie w której pracuje spłacali student loans i mimo sensownych zarobków wcale super im się nie żyło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...coś nie doczytałeś, ja nie byłem kilka lat w stanach tyko jeździłem tam kilka lat...a to dość istotna różnica... :D

I nie ma co się denerwować odrazu, forum jest po to żeby dyskutować, ja tylko przekazuje to co widziałem w USA i co widzę w Polsce i tyle, i może to tak wyglądać ale nie ma to nic wspólnego ze stronniczością i tylko z moim punktem "siedzenia" a raczej wynika to wszystko z moich obserwacji.

Jak widać po postach w tym temacie Ameryka podoba się najbardziej ludziom którzy jej jeszcze nie widzieli :)

Nie wiem na jakiej podstawie wysnułeś takie wnioski bo wiele tu obecnych ludzi albo tam mieszka albo tam mieszkało, ale niech Ci będzie! A tak apropo wole w Ameryce zarabiać te 1500$ niż w Polsce 1200pln :) Trochę skrót myślowy ale myśle że wszyscy zrozumieli.Wartość dolara tak jak ktoś juz to napisał jest wyższa niż złotówki.Po prostu 1200$ w USA a 1200pln w Polsce to nie to samo! Nie wiem czemu uczepiłeś sie tego że Polscy w Ameryce za murzynów robią. Są tacy i tacy. Ludzie pracują wszędzie, znam dziewczyny co w bankach pracują, w sklepach w barach, znam inżynierów ale rówiez i zwykłch kontraktorów,którzy pracują na budowie czy jako malarze i powiem że niejednokrotnie zarabiają dobre pieniądze.To że nie siedzą za biurkiem to żadna ujma... W naszym kraju też jest mnóstwo fachowców którzy pracują na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtorze jeszcze raz: nie ma problemu z zarobieniem miesiecznie $1200 jesli na wygodne zycie wydaje sie $600

przeciez dziecmi chyba nie jestescie i macie swiadomosc faktu, ze wiekszosc dochodu przecietnego podatnika odprowadzana je w dwa miejsca :

1] bank

2]urzad skarbowy

jesli nie pozyczamy pieniedzy, eliminujemy punkt 1]

jesli zarabiamy niewiele, praktycznie eliminujemy punkt 2]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według listy Szanghajskiej amerykańskie uniwersytety są w ścisłej czołówce. Ponad 80% potencjału naukowego zgromadzone jest w USA... Rozwój technologii, inżynierja etc..

nie twierdzę że amerykańskie uniwersytety są złe, tylko może jeszcze warto by wspomnieć że nielicznych polaków stać na te uniwersytety...

Podoba sie tym co jeszcze jej nie widzieli? Jak ty piszesz ze babka sklepikowa zarobi w Usa $1500/msc a kolega napisał ze w Polsce 1200zł, to gdzie tu logika z twojej strony? Nie dość, że w stanach dwa razy tańsza benzyna, dwa razy tanszy prąd, jedzenie, to jeszcze łatwiej znależć tą prace, bo nie jest takie bezrobocie jak tutaj.. Piszesz ze jak ktoś ma rodzine czy coś to $2000 to mało, to żona idzie do pracy na domki albo własnie do sklepiku i macie juz na wszystko. Nie rozumiem tych problemów, jeszcze masz zieloną karte, ssn, angielski obstawiam, że znasz, a niektorzy ludzie robią na czarno bez angielskiego i nie narzekają tyle co ty..

...ale ja tam nie mieszkam i nie narzekam :)..podsunąłem temat i jak widać nakręciła się dość ciekawa dyskusja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,

Nie wiem na jakiej podstawie wysnułeś takie wnioski bo wiele tu obecnych ludzi albo tam mieszka albo tam mieszkało, ale niech Ci będzie! A tak apropo wole w Ameryce zarabiać te 1500$ niż w Polsce 1200pln :) Trochę skrót myślowy ale myśle że wszyscy zrozumieli.Wartość dolara tak jak ktoś juz to napisał jest wyższa niż złotówki.Po prostu 1200$ w USA a 1200pln w Polsce to nie to samo! Nie wiem czemu uczepiłeś sie tego że Polscy w Ameryce za murzynów robią. Są tacy i tacy. Ludzie pracują wszędzie, znam dziewczyny co w bankach pracują, w sklepach w barach, znam inżynierów ale rówiez i zwykłch kontraktorów,którzy pracują na budowie czy jako malarze i powiem że niejednokrotnie zarabiają dobre pieniądze.To że nie siedzą za biurkiem to żadna ujma... W naszym kraju też jest mnóstwo fachowców którzy pracują na budowie.

Na jakiej pdstawie wysnułem wnioski? a no czytam co piszą i można się domyślić...w kwestii pracy polaków zgadzam się z Tobą że jest różnie, nie zgadzam się tylko z tym że 1200$ w stanach jest wiele więcej warte niż 1200zł w polsce, przykładowo idąc do pierwszej lepszej knajpy na piwo z towarzystwem trzeba zostawić parę stówek $, w polsce w knajpie o podobnym standarcie zostawisz za to samo co najmniej połowę mniej, biorąc pod uwagę ceny paliw, zgoda są tańsze ale spala się go tam conajmniej trzy razy tyle co w polsce, bo tam sie naprawdę dużo jeździ i do tego dużymi samochodami które potrafią zeżreć, tam nie ma oszczędnych diesli, ciężko na zbiorniku za 70$ objeździć cały tydzień (do ich aut nic nie mam te akurat mi się podobają), i tak można by jeszcze wymieniać i jak ktoś logicznie potrafi myśleć to okazuje się że za 1200$ tak samo się wegetuje w USA jak za 1200zł w polsce , jak widać tu nie o ceny tylko się rozchodzi, oczywiście jeżeli ktoś nie ma żadnych potrzeb typu wyjścia do knajpy i jeździć będzie rowerem i robił zakupy w najtańszych sklepach to nawet odłoży w obu krajach, ale normalne życie jak napisałem wcześniej tam też sporo kosztuje... :) Co ważne w stanach jest coraz więcej tych co zarabiają tylko 1200$ albo i mniej, bo tam coraz trudniej o normalną pracę i nikt nie wie kiedy i czy w ogóle się to zatrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...