Skocz do zawartości

"co Z Tą Ameryką" ?


Wipek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 184
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tak ja bym odradzał tutaj wracać, mieszkam już 40 lat i mam dosyć tego kraju. Ale jak mus to mus.

Jacek, ze mna wytrzymali tylko ( az?) 29 lat :)

Zonie chyba ze wzgledow humanitarnych tez dali paszport w jedna strone

Zeby nie rozdzielac rodziny...hehehe

No ale wiesz, jesli kobita na starosc bedzie chciala tam wracac do kaszy gryczanej

To mysle, ze nie bede jej zatrzymywal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, KiIka tygodni temu wróciłem ze stanów, tak czytam sobie to forum i nie mogę uwierzyć w to co ludzie piszą, jak widać nadal jest wielu polaków którzy chcą wyjechać do USA i tam żyć, myślę że wynika to w większości przypadków z niewiedzy lub źle przekazanego stanu faktycznego przez ludzi mieszkających w USA jak wygląda tam życie, tak naprawdę to żeby tam żyć godnie i dostatnio to trzeba się tam najlepiej urodzić i to w bardzo bogatej rodzinie, i nie widzieć nigdy w jakich warunkach mieszkają i żyją Europejczycy, pewnie wiele osób przeczyta ten tekst i zwłaszcza ci co nigdy nie byli w USA w to nie uwierzą ale zapewniam że większość ludzi co tam mieszka lub mieszkała wie o czym piszę choć nie zawsze oficjalnie przyzna mi rację z powodu dumy często tam nabytej.

Więc sprawa wygląda tak, USA to już nie to samo co kilka lat temu, i czy to dla nas polaków czy też amerykanów, fajnie jest pojechać do USA odwiedzić rodzinę na pare tygodni lub na wycieczkę (jest tam co zwiedzać, oczywiście nie mówię tu o Chicago czy NY) ja osobiście nie życzę nikomu tam się teraz przesiedlać, bardzo niedbały i dziwny kraj który rozpiera duma (kiedyś to było zrozumiałe ale teraz to nie mają być z czego dumni), wszyscy zabiegani nikt na nic nie ma czasu może i kasę tam łatwiej zarobić ale normalne życie też tam sporo kosztuje (chyba że ktoś nie ma życia tylko robotę, hehe), niby wszystko jest a właściwie to nic nie ma, ludzie jakby pochodzili z jakiegoś ciemnogrodu, niby mają technikę a wszyscy posługują się papierem i długopisem (mówię tu o popularnym płaceniu czekami), jak by nie było przelewów, te ich kartonowe domy i te podatki za nie to już w ogóle masakara, amerykanie najlepiej wszystko obili by gipsem i tymi swoimi "karpetami", większośc dzielnic to można się na śmieciach zabić, przeraża mnie to ich "luzactwo" czyt: niedbalstwo...Co do naszej polonii to szczerze mówiąc są ok, ale jak się przyjedzie tam z polski to spotykając sie z nimi ma się takie wrażenie jak by cofnęło się w czasie co najmniej o 30 lat, skąd się to bierze? a stąd że wielu polaków wyjeżdżając do Usa w latach 80-90 zatrzymało się na tym poziomie, stany nie pozwalają się zbytnio ludziom rozwijać (zwłaszcza emigrantom) niby wszystko zapewniają ale później okazuje się ze jednak nie jest tak kolorowo, na wszystko trzeba czasu i pieniędzy a często i jednego i drugiego brakuje, i tylko robota i robota wielu polaków siedzących tam od wielu lat nawet angielskiego nie zna. Można by wiele opowiadać ale wiem że jest wielu polaków którzy uwierzyli w AMERYKE i choć mieszkają prawie jak szczury to i tak są z tego dumni dla mnie to niezrozumiałe, niestety prawda jest taka że Ameryka to dla nas polaków to w obecnych czasach taki trochę jakby "skansen" burzliwych wyjazdów po dolary naszych dziadków i ojców w latach 80-90 kiedy u nas było źle, a pod konsulatami USA w polsce mdleli ludzie jak ochrona otworzyła drzwi, bo przecież wtedy wyjeżdżając naprawdę widoczny był kontrast pomiędzy PL a USA jak ktoś dostał wizę to tak jak by nagle stał się bardzo bogaty, tyle że wtedy to po części była prawda. Teraz problem w tym że amerykanom nadal wydaje się że są najlepsi a właściwie to oni zatrzymali się lata temu, wystarczy popatrzeć na ich domy (co drugi to niezamieszkałe ruiny), drewniane słupy elektryczne, zardzewiałe mosty i popękane drogi. Narzeka się że w polsce zła służba zdrowia itp, fakt w USA są piękne szpitale ale...dla tych co mają kupę kasy bo tam ubezpieczenie to rzadkość a nawet jeżeli się ma to ubezpieczyciel nie specjalnie lubi takich "klientów" co dużo chorują, a jeżeli chodzi o wykształcenie dzieci to są setki tysięcy dolarów... W dzisiejszych czasach naprawdę trzeba być zdesperowanym żeby się tam przesiedlać, według mnie to dobre dla ukrainców czy meksyków...ale jak to się mówi "szczęśliwego nowego yorku" życzę wszystkim co za wszelką cenę chcą tam wyjechać każdy powinien mieć szansę wyjechać i zobaczyć to o czym napisałem i wiele więcej, (wiem co to znaczy bo kilka lat temu też myślałem że ameryka = niebo)...Ja wróciłem do polski zaszkliłem i powiesiłem tą ich zieloną kartę na pamiątkę na ścianie jako trofeum ze zdobytej Ameryki...pozdrawiam...

PS...nie napisałem tego posta ażeby kogoś obrażać, tylko ku przestrodze dla tych którzy nigdy tam nie byli i nie wiedzą jak to wygląda teraz, a podpisali by nawet pakt z samym diabłem żeby się tam dostać, myślę że jest wiele ludzi z USA którzy marzą o powrocie do polski tylko nie mają jak i z czym...Wiadomo że są wyjątki którym się tam dobrze wiedzie ale to nie spadło nikomu z nieba...na wycieczkę, jak najbardziej polecam USA tylko trzeba wziąć ze sobą dużo dolarów hehe...

AVE!!!

Witek , jest to jeden z najlepszych postow jakie przeczytalem na tym forum - "POCHWALE MU".

Dla odmiany , niektore z nastepnych postow sa ,conajmniej, smieszne :D.

Najlepsi sa Ci "zacofani" polacy z ciemnogrodu ktorzy przyjezdzajac do Polski czuja sie panami ,"zapomnieli" jezyka polskiego(niekiedy po paru miesiacach pobytu nawet), czuja ze sa kims wyjatkowym w oczach innych polakow a co za tym idzie "wyzej sraja niz dupy maja " :D- "POSMIEWISKO"!!!

PS. Osobiscie naleze do tych ktorym sie podoba tyle ze ja nie szukam tutaj wiekszej kasy , lepszego bytu i mam gdzies czy mleko tutaj jest drozsze czy tansze niz w Polsce!! Pogoda w californi rzadzi. Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale wiesz, jesli kobita na starosc bedzie chciala tam wracac do kaszy gryczanej

To mysle, ze nie bede jej zatrzymywal.

Jasne może to i dobry pomysł wrócić na stare miejsce, ja miałem taki przykład na sobie, najpierw mi się zachciało wrócić do czasów swojej podstawówki, więc spotkałem się z moją byłą klasą (prze oczywiście nk) i spotkanie okazało się nudne i nie miało nic z uroków młodości, lat podstawówki. Później chciałem popatrzeć jak wygląda miejsce moich pierwszych miłosnych uniesień, odwiedziłem pewne jeziorko i pole namiotowe. I o dziwo to samo, nic już nie było jak dawniej popatrzyłem, połaziłem i wróciłem do domu ale miałem przynajmniej spokój z tęsknotą za tym co było bo doznałem olśnienia że to już dawno minęło i nic tego nie wróci. Ja bym najpierw wybrał się na wakacje do Polski i poodwiedzał miejsca jakie pamiętacie, możliwe że będzie jak ze mną, że okaże się że już nic was tutaj nie trzyma a wasz dom jest za oceanem.

Z drugiej strony jak zdrowie zacznie lecieć to może w Polsce jest taniej się leczyć ?

*********************************

"co Z Tą Polską" ? :

Dramat na rynku pracy

http://zbigniewkuzmi...-na-rynku-pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVE!!!

...

Dla odmiany , niektore z nastepnych postow sa ,conajmniej, smieszne :D.

Najlepsi sa Ci "zacofani" polacy z ciemnogrodu ktorzy przyjezdzajac do Polski czuja sie panami ,"zapomnieli" jezyka polskiego(niekiedy po paru miesiacach pobytu nawet), czuja ze sa kims wyjatkowym w oczach innych polakow a co za tym idzie "wyzej sraja niz dupy maja " :D- "POSMIEWISKO"!!!

PS. Osobiscie naleze do tych ktorym sie podoba tyle ze ja nie szukam tutaj wiekszej kasy , lepszego bytu i mam gdzies czy mleko tutaj jest drozsze czy tansze niz w Polsce!! Pogoda w californi rzadzi. Pozdrawiam!!!

To chciałem właściwie usłyszeć w tym temacie, widzę że jednak są też ludzie którzy mieszkają w USA jak Siemasz i wstyd im za swoich niektórych przybywających tam rodaków "którzy czują się kimś wyjątkowym" i robią pośmiewisko z siebie, ta dyskusja wykazała tylko jacy naprawdę są polacy (oczywiście nie wszyscy), niestety nie wygląda to najlepiej w oczach obcokrajowców, ale to nie dzięki sytuacji w Polsce która nie jest inna zresztą niż na całym świecie, tylko dzięki tym co wyjechali i pokazują na co ich stać, obsmarowywując swój kraj myśląc że im coś to pomoże (przepraszam jeśli kogoś uraziłem pisząc że polska to jego kraj -_-) , myślę że takiemu obcokrajowiec też tak naprawdę nie zaufa. Nie wiem skąd tyle agresji w niektórych postach, przecierz ja nie każe nikomu wracać z USA jeżeli ma tam dobrze i zdążył się przyzwyczaić do tamtego życia, bo naprawdę tam jest wszystko inne (tyle samo lepszych stron co i gorszych niż w polsce), pewnie jest tyle samo ludzi co się im tam podoba co takich co się im nie podoba, to akurat zrozumiałe...myślę że należy zamknąć ten temat bo i tak wszyscy nagle nie zaczną myśleć tak samo (to by dopiero było :)), oczywiście że każdy człowiek jest w innej sytuacji i inaczej mu się żyje w różnych krajach, ale myślę też, że jest wielu ludzi co inaczej myśli a inaczej pisze (często niepotrafiąc się przyznać do błędu), jest też inna grupa ludzi, co nie wie o czym pisze, faktem jest co każdy może sprawdzić, pod Amerykańskim konsulatem nie stoją już ludzie jak kiedyś i czas na rozmowę z konsulem w sprawie wizy jest bardzo krótki, a w ambasadzie w dziale wiz emigracyjnych co drugi człowiek to ukrainiec lub rosjanin (tam akurat nie każdy może wejść, ale ja byłem :)), wszystko wskazuje na to że albo wszyscy Polacy już wyjechali lub, że dla Polaków Ameryka nie jest już tak atrakcyjnym krajem jak kiedyś... ja się chyba muszę wyłączyć z dyskusji jak widać niektórzy jak by mogli to by mnie zastrzelili za moje wypowiedzi :D (chyba nie powinienem pisać tak na tym forum, bo większość tu obecnych wierzy w Amerykę)...nie miejcie mi za złe że ja to tak wszystko widzę, niektórych rzeczy nie da się inaczej zobaczyć a na niektóre można przymknąć oko lub się przyzwyczaić, być może się mylę ale to pewnie dlatego że mi w polsce dobrze się żyje (nie zajmuje się polityką i nie narzekam tylko coś robię, może dlatego B)) i nie widzę potrzeby żebym się miał gdzieś przesiedlać, co nie znaczy, że nie lubię od czasu do czasu zrobić sobie "wakacje" w Stanach, zawsze to człowiek zobaczy coś innego...

PS: a kasza gryczana Makdonald jest bardzo zdrowa swoją drogą, być może dlatego Polki są takie mądre i ładne że dużo jej jedzą :lol:, no i widać po wielu Amerykanach zwłaszcza po ich "figurze" że im jej musi brakować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sarkazm poleci. Wiem, bo jak się wydaje kilka stów na to, by tylko "podrinkować" to wiadomo, że do piątku nie starczy.

Dla alternetywy, można stwierdzić, że w USA nie da się rozwinąć (nie wiem co wipkowi przyszło namyśl forować taką... hipotezę. I nie wiem na czym się opierał). Tudzież ponarzekać nt. domów w stylu kanadyjskim (w Polsce coraz modniejsze, obok d. w s. skandynawskim). Również napisać o tym, że na drzewach nie rosną banany, a benzyna jest za tania. Można by ponarzekać na pogodę w NYC. W zimie jest zmino a w lato gorąco.

P.S. Nic nie determinuje pretensjonalności. Czy to u polaków mieszkających za oceanem, czy tu w Polsce. Zawsze znajdą się ci, którzy będą chcieli zrobić wrażenie. Zaznaczając tym, że są "inni". W ich zamyśle lepsi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...