Skocz do zawartości

"co Z Tą Ameryką" ?


Wipek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 184
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wipek, w twoim poscie najwazniejsze jest dla mnie przeslanie - zachecam niech kazdy przyjedzie i sie przekona na wlasnej skorze. Dokladnie tak. ale tez jak ktos inny zauwazyl, Ameryka nie jest dla kazdego. Jedno jest pewne - i ja to od momentu przeprowadzki tutaj glosno i bez ogrodek mowilem napotkanym Amerykanom, ktorzy ze zdziwnieniem i zawstydzeniem za kazdym razem gdy ich karta kredytowa byla "declined" - America is catching up with the rest of the world.

Nie jest juz tak, jak bylo w latach 80. czy 90., kiedy to nasi rodacy po powrocie z piecioletniego nielegalu mogli w Polsce postawic lub kupic dom lub dwa; a i zapewne wielu mieszkancow innych krajow ma takie same doswiadczenia i moze porownac obecna sytuacje. Jedno sie natomiast nie zmienilo a jesli nawet to niewiele, i tak mimo kryzysu, sila nabywcza dolara jest o wiele wieksza niz sila nabywcza zlotowki. Zyjac i mieszkajac w drugim najdrozszym w kwestii nieruchomosci (tak kupno jak i wynajem) miescie w Stanach, jesli wydatki na zycie (wynajem, rachunki, zarcie) nie przekraczaja 50% zarobkow, to nie jest jeszcze tak zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wydatki na zycie (wynajem, rachunki, zarcie) nie przekraczaja 50% zarobkow, to nie jest jeszcze tak zle.

No dokładnie, tutaj prawie cała wypłata przeciętnego polaka idzie na opłaty i jedzenie :/ rzadko kiedy możemy sobie pozwolić na jakąś wycieczke poza europe, i tego typu sprawy. Nie jest już tak dobrze jak kiedyś ale co do tego że lepszy kraj pod wzgledem gospodarczym i nie tylko jest od polski to chyba nie ma wątpliwośc niestety..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wipek, z całym szacynkiem, poznaleś jeden styl życia pewnej grupy Polaków i wydaje Ci się żeś Amerykę poznał.

tak się składa że byłem tam kilka razy i zjeździłem trochę Ameryki być może więcej widziałem niż wielu ludzi którzy siedząc np w Chicago nie widziała przez 20 lat pobytu niczego poza robotą, poznałem tam wielu ludzi a dzięki swojej rodzinie tam żyjącej od lat 80-tych mogłem przyglądać się jak stany się zmieniają,i nie wydaje mi się że poznałem Amerykę, ja ją poznałem...moj temat to nie są jakieś domysły tylko fakty, i czy się komuś podoba czy nie tam poprostu tak jest, wielu emigrantów ledwie wiąże koniec z końcem uśmiechając się i twierdząc że ameryka to bogaty kraj, ale po jakimś czasie można się przyzwyczaić do życia byle jak i w byle czym i do tego na kredyt. Swoją drogą ciekaw jestem dlaczego ten mój temat tak drażni polaków nie tyle tam mieszkających co tych którzy tam jeszcze nie byli...i dlaczego w ostatnim czasie coraz więcej naszych rodaków decyduje się jednak na powrót do Polski. Myślę że to Polakom którzy wiele lat nie byli w polsce wydaje się że wiedzą jak jest w polsce. Ja nie mam nic przeciwko mieszkaniu polaków w USA, jak ktoś lubi to oczywiście niech mieszka, ale niech nie opowiada ludziom żyjącym w polsce nie stworzonych rzeczy, i nie wmawia światu że polska jest taka straszna, bo to nie służy ani polakom w polsce ani w USA, a dzięki temu i tak nie da się wymazać że sam jest polakiem, nie chodzi o to który kraj jest jaką potęgą tylko jak się żyje tam nam polakom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, tutaj prawie cała wypłata przeciętnego polaka idzie na opłaty i jedzenie :/ rzadko kiedy możemy sobie pozwolić na jakąś wycieczke poza europe, i tego typu sprawy. Nie jest już tak dobrze jak kiedyś ale co do tego że lepszy kraj pod wzgledem gospodarczym i nie tylko jest od polski to chyba nie ma wątpliwośc niestety..

no i pewnie tak jest, tyle że nie dla wszystkich...zarówno w stanach jak i polsce są biedni i bogaci, bezdomnych naszych rodaków w stanach też nie brakuje, a wydawanie całej wypłaty w stanach na opłaty i jedzenie też jest coraz bardziej popularne, dla takich ludzi nie ważne jest co się mówi o gospodarce kraju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...