Skocz do zawartości

Samotny Wyjazd 16-Latki Do Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

pragnę na wakacje polecieć sama do USA do mojej siostry, która ma obywatelstwo amerykańskie i jest żoną Amerykanina (otrzymałam od nich zaproszenie)

Nie mam pojęcia jednak o formalnościach i wymaganych dokumentach. Proszę o wszelkie informacje, a w szczególności:

1. czy o wizę do konsula idę sama, czy z rodzicem

2. jakie dokumenty mam ze sobą wziąć

3. czy na wyjazd/przelot potrzebna jest zgoda rodziców (w jakiej formie)

4. czy rodzice mają siostrę/szwagra upowaznić do odbioru mnie na lotnisku

5. czy mogę sama lecieć dowolnymi liniami - jakie polcacie?

dziękuję z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

zacznij najpierw od tego :)

na taki wyjazd będzie potrzebna Ci wiza B2 - turystyczna

wszystko co jest potrzebne aby o nia się starać jest tu: http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html

oraz: http://forum.usa.info.pl/forum/60-wiza-turystyczna-b-2-i-sluzbowa-b-1/

jesli masz pytania to pisz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorcik to ze byla a ze musi byc to jest roznie z tym..

Na infolinii powiedza jak moze byc w tej sprawie,czy dla osoby co ma 16 lat to musi byc rodzic czy tez moze a to jest roznica ;)

Bo dla 17 latkow nie potrzeba rodzicow :)

co do granicy to Konsul Ci powie jak moze byc ,,spytaj sie jego o ta sprawe

Mozesz tez napisac zapytanie do Ambasady USA ,,e-mail znasz chyba?

co do linii lotniczych to mozesz leciec z przesiadka czy tez bez przesiadki?..a czy mozesz leciec sama to tutaj byl chlopak w podobnym wieku ,lecial lufthansa -lecial sam samolotem..tez poradzil sobie przy przesiadce we Frankfurcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak mial ten chlopak 17 lat..

ale nie stoi na przeszkodzie abys znalazla strony linii lotniczych,napisala e-mial do nich i dostaniesz odpowiedz

One tez maja infolinie .

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/skadanie-wnioskw-o-wiz-dla-dzieci.html

To chyba wszystko wyjaśnia. A i tak musisz zadzwonić i umówić się na rozmowę, wtedy zapytaj, czy masz być z rodzicem czy bez. Pół roku temu moja Córka (wówczas 17 lat) starała się o wizę (dostała) i wręcz było nakazane, że musi wejść sama. na podstawie powyższego linka myślę, że jednak rodzic nie jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za informację. Czy córka leciała sama? Jeżeli ta,to jakie dokumenty musiała mieć, bo przecież była niepełnoletnia. To dla mnie jest bardzo istotne. Słyszłam o zgodzie rodziców w postaci aktu notarialnego, pełnomocnictwie do odbioru mnie w USA.

Czy może Pani mi podpowiedzieć. Pisałam do ambasady, to automat :) mi odpowiedział,że ma czekać na odpowiedź 2tygodnie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...