Skocz do zawartości

Jeszcze W Tym Roku Do Usa Bez Wiz?


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

I dlaczego nie mogę tam jechać do pracy ;)

zapewne nawet jak zniosą [bo juz duzo razy byly takie inicjatywy...szczegolnie przez wyzsze osoby ze stanu ylynoj] to i tak pewnie je przywrócą...

takich osoob myslacych o wyjezdzie zarobkowym sa w kraju tysiące.

zacznie sie przekraczanie i94, dluzsze pobyty i d....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć jak ten ruch bezwizowy miałby wyglądać? Np. rozumiem, że na naukę albo pracę trzeba będzie i tak mieć pozwolenie. Czy to znaczy że wizy pracownicze i studenckie będą dalej, a zniesione zostaną tylko turystyczne? Czy jeśli wprowadzą ten ruch bezwizowy to będzie można całkiem swobodnie jeździć turystycznie, czy dalej będzie "przesłuchanie" na lotnisku i pozwolenie na pobyt przez określony czas? Inaczej mówiąc, wprowadzenie ruchu bezwizowego znosi cały proces wjazdu/wyjazdu jaki jest obecnie, czy może tylko wizytę w ambasadzie i naklejkę w paszporcie (no i co za tym idzie, opłatę) a reszta pozostaje jak jest? Nigdzie w internecie nie mogę się doszukać takich informacji, tylko wszędzie natłok newsów o potencjalnym zniesieniu wiz ale tak na dobrą sprawę nikt nie mówi na czym to ma polegać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniesienie wiz dotyczy tylko wiz turystycznych.

Będzie można więc wyjechać tylko na 90 dni jednorazowo, bez możliwości przedłużenia pobytu, czy też zmiany statusu.

Po wylądowaniu nadal będzie rozmowa z urzędnikiem imigracyjnym.

I nadal będzie można było być zawróconym z lotniska.

Jedyna różnica polega na tym, że nie trzeba będzie jechać do ambasady/konsulatu i płacić za proces wizowy.

No i przed wyjazdem trzeba będzie się zarejestrować w ESTA przynajmniej 72 godziny przed planowanym wylotem i zapłacić za to $14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...