Skocz do zawartości

Udzial W Loterii A Wczesniejszy Nielegalny Pobyt W Usa


mst35

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

10-letni ban mija w tym roku? To musieliście przesiedzieć wizę wcześniej.

Bo 10-letni ban od 2003 roku minie dopiero w przyszłym roku. Albo ja liczyć nie umiem :D

A co do przyznawania się, to trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, co jest lepsze: nie dostać zielonej karty za to, że się przesiedziało wizę, czy dostać dożywotni ban na jakiekolwiek wizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakaz obowiazuje od powrotu z USA.

I teraz moze byc tak ze komus pare miesiecy nie wystarczy aby miec czysto a wizy z loterii na kogos nie beda czekac jak kto jest przy wizach rodzinnych.ktos rozmowe przesunie i ok ale moze na kolejna nie byc wezwany bo sie wizy skoncza na dany rok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie bym powiedzial ze bylem nielegalnie, bo lepiej dostac odmowe teraz niz pozniej jak sie bedzie ubiegac o obywatelstwo i miec problemy - deportacja np.

Mi przed przyznaniem zielonej karty 2 razy odmowiono wyjazdu turystycznego (czyli bylem potencjalym klienetem do zostania nielegalnie w usa), a na rozmowie w sprawie GC nawet mnie o to niekt nie spytal. Pewnie mieli juz to w papierach.

Jak sie rozmawia z konsulem w sprawie GC to jest sie troche inaczej traktowanym, nie jako potencjalny nielegalny, ale jako kandydat na obywatela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Ja sie znajduje w podobnej sytuacji ktora tutaj opisujecie, z tym ze moja sprawa dotyczy tylko nielegalnej pracy. Bylo to juz 11 lat temu. Nie wiem jak sie ma nielegalna praca do przesiedzenia wizy ale chyba imigration zdaje sobie sprawe ze jak ktos siedzial nielegalnie w USA np. 5 lat to nie zwiedzal tylko pracowal, wiec 10 letni ban dotyczy rowniez nielegalnej pracy??? Z tego co wyczytalem powyzej wynika ze jesli zostane wylosowany w DV2013 to jakies szanse do otrzymania GC mam!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym ktorzy mysla ze da sie cos zataic i nie wyjdzie to tylko powiem tyle (ku przestrodze).

Ja zatailem, moj status przy GC i przy obewatelstwie mialem ogromne problemy co zakonczylo sie z mojej strony rezygnacja z GC i wyjazdem z usa.

Tak wiec lepiej dostac odmowe na poczatku niz pozniej jak sie czlowiek przyzwyczaji do otoczenia i bedzie mial dobra prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gucio i tutaj sie z Toba zgodze

I co z tego ze teraz to nie wyjdzie jak przy innej okazji i co wtedy?to nie tak ze jak Nam dali wize i wjechalismy to jest ok

kris nikt tutaj na 100% Ci nie powie jakie masz szanse,ale jak wyjdzie praca nielegalna to masz 0 szanse na GC,ale chyba juz to wiesz.Juz sie pytales prawnika,szukales po innych forach ile bys dostal zakazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie byla az taka trudna decyzja, ale lubialem mieszkac w NYC. Moglem walczyc, ale ... juz mi sie nie chcialo i wolalem wrocic do rodziny do UK, gdzie takze zyje mi sie dobrze i pracuje w renomowanych korporacjach. No, ale ja nie mialem zadnych inwestycji w usa, a niektorzy maja domy,auto i biznesy a tu zonk, i trzeba sie decydowac, albo wyjazd albo walka i duze oplaty dla prawnikow i brak pewnosci ze i tak sie nie skonczy przymusowym wyjazdem.

Ja sam zdecydowalem o wyjezdzie, i zrzeczeniu sie GC w ambasadzie usa w Londynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...