Skocz do zawartości

Podstawowe Wiadomosci.


Fluoization

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Dzis zwracam się do was z proźbą o wyjaśnienie paru rzeczy.

Po pierwsze chciałbym wiedziec ile kosztuje utrzymanie rodziny w usa, konkretniej Miami(mam tam upatrzony dom, ktory mamy zamiar kupic) chodzi mi o podstawy, przezycie dla 3ch osob(najmlodsza 16, najstarsza 42) dla porownnania w polsce utrzymanie naszej rodziny wychodzi ok 800zl miesiecznie+oplaty itp. Ile kosztuje tam jedzenie, np, chleb maslo itp. Nastepna sprawa jest, czy sa gdzies w poblizu Miami(max 70km od Miami) polskie szkoly, odpowiedniki np. technikum. Kolejna sprawa jest sprawa dot. Zatrudnienia. Tj, praca dla handlowca, z b.dobrym jezykiem angilekim+ wymowa, jako chociaz osoba ustawiajaca produkty w sklepach-jakie jest wynagrodzenie takiej osoby? Jak jest z prawem jazdy, wiem, jak to jest w europie, jesli ktos ma prawo jazdy z polski , wystepuje z wnioskiem o wydanie takowego, na terenie ue. A w stanach? Narazie, to sa moje jedyne praktycznie, z tych wazniejszych pytan, jak cos, bedę dodawał nastepne, jeśli tylko przyjdą mi do głowy. Prosilbym wszystko wyrazic w dolarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz mial status pozwalajacy na legalna prace ? Tylko dla upewnienia sie - nie zakladasz ze z powodu kupna domu bedziesz mogl sobie tam wyjechac i pracowac/mieszkac ?

Ustawianie produktow w sklepach to placa w okolicy minimalnej, rodziny za to nie utrzymasz (zalezy w jakim sklepie).

Jezeli chodzi o konkretne kwoty to musisz zdefiniowac co rozumiesz przez utrzymanie - 800 zl na rodzine w Polsce to dosc malo..

Prawo jazdy - jak bedziesz mial legalny status to bedziesz musial zdac egzamin i wtedy je otrzymasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza odpowiedz.

Nie, nie sadze tak, pytam ogolnie. Z wiza slyszalem,ze czeka sie okolo 8lat...

A mnie sie zdaje ze sadzisz wnoszac po Twoim sasiednim watku. Na jakiej podstawie chcesz otrzymac wize imigracyjna ? Dostaje ja sie tylko w wyjatkowych (w pewnym sensie przypadkach) - rodziny w US, wygranej w loterii lub sponsorowania przez pracodawcy. Nie mozesz zglosic sie do ambasady i poprosic o wize imigracyjna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracujac w sklepie nie tylko nie zarobisz na utrzymanie rodziny, ale tez prawdopodobnie nie bedziesz mial ubezpieczenia medycznego. Musialbyc wykupic prywatnie, a indiwidualne ubezpieczenie rodziny to moze kosztowac powyzej $300 na miesiac. (Znam rodziny ktore placa powyzej $800 na miesiac za ubezpieczenie ktore wcale nie jest takie dobre.)

Polskich szkol typu technikum tu nie ma - 'polskie szkoly' tu to szkoly w soboty zeby poduczyc dzieci polonijne jezyka polskiego, polskiej histori, itp. Przewaznie taka nauka konczy sie na poziomie szkoly podstawowej. Twoja corka bedzie uczeszczala normalna high school, bo tu raczej nie ma podzialu na szkoly ogolnoksztalcace/technikum jak w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...